Bebelusi de iulie-august 2004 (52)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

Buna seara!
Doamna Bibi,Fervexul siParacetamolul nu se asociaza ,amandoua continand paracetamol.....

Insanatosire grabnica!

http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Buna seara, Mamici scumpici! Speram ca nu ne-ati sters din catalog si nici din sufletele...Nu am avut insa nici timp, nici dispozitie prea buna de scris.Speram sa ne iertati absenta!
Sambata ne-am intalnit cu alergologul.Concluzia ?! Dermatita asta e o boala care isi are cauza intr-o functionare deficitara a sistemului imunitar, deci nici 1000 de creme nu au cum sa ajute, ele mascand efectul, nu vindecand.Dermatologii ne-au propus numai cortizon (care inhiba sistemul imunitar) sau Elidel (care are prea multe contraindicatii, pe-afara fiind interzis pana la 2 ani).Solutia propusa a fost tratament homeopat, pe care il incercam incepand de saptamana viitoare.Teste alergenice inca nu se fac, asa ca tot incet cu mancarica, desi nu asta e cauza.
In rest, Codrut e un scump si nu mai pot de dragul lui! Papa orice, e vesel, bombane pe limba lui, dar fara "mama, tata, papa, apa". E cam lenes, cred. Mai are doua ciudatenii: bate tare-tare cu manutele in masuta lui de ma intreb cum nu il doare si....isi tine uneori respiratia.M-am speriat de cateva ori zdravan. Trage aer in piept , il tine destul de mult si apoi expira ca si cum nu s-a intamplat nimic.Ce-o fi si asta?
Hai ca am scris prea mult; am recuperat absenta.
Va pupam pe obrajori!

Adema&Codrut
http://community.webshots.com/user/eoncioiuro
Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41021

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Adema, cum sa te uitam, eu chiar ma intrebam ce mai faceti. Lasa mama ca va trece, stii este o vorba, pina te insori/mariti iti trece! Principalul este sa creasca frumos si sa fie vesel si activ!
Nicole, frumoase poze! Si ce mai doarme moata ta! Iar cu Alex ai dreptate, si el este un dulce si chiar ca pare mai mare!
Stefi a dormit jucandu-se! E prima data cand se intampla! A dormit 1/2 de ora la ea in patut (de la 6:30 la 7), iar pe la 7:30 a adormit iar, pe canapea, in fata mea. Era in fundulet, s-a intins dupa o jucarie, a cazut pe o parte, a mai stat ea cit a stat si apoi a adormit! Acum eu ce fac? Ca la ora asta facem baie, iar la 9 somnul de noapte!

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefania - printesa mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Adema chiar ma intrebam ce mai faceti. Stii ca s-ar putea foarte bine sa dispara cu virsta...nicodata nu se stie...stiinta inainteaza cu o viteza uimitoare...si in fond nu-i afecteaza asa cum vezi si tu starea lui fizica...linisteste-te...

Luca cel frumos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gongutza spune:

Buna seara si de la noi!
Intr-adevar am fost in parc si a fost super!vreme frumoasa numai buna de plimbat cupiii si sporovait mamicile si dormit Moata ca Alex a zis pas de data asta....v-am mai zis eu ca nu prea doarme copilu,dar macar atata satisfactie am avut ca a fost cumintel si sociabil(zic eu).
Iar Nicole este o mamica super de treaba si ffff draguta si se vede ca a slabit ca arata ffff bine si ea.
In legatura cu Alex ca arata mai mare,ce vreti dom'le e barbat,iar Moata tre sa-si pastreze silueta si sa fie miniona ca mamica
Plin de bebei in parc,de toate felurile,mai bine zis varstele....
Irina noi papam asa:dimineata la trezire(7-8) cam 210-240ml lapte,la urmatoarea masa un iaurt,apoi la pranz piure de legume cu pui/out/peste plus un bibe de suculet de mar cu portocala(cam 120ml) si urmatoarea masa mar cu biscuite sau borcanas sau ce-o fi...depinde....iar seara cam 200ml lapte cu o masura de cereale in el.Oricum am observat ca mananca cam 200gr daca e solid,mai mult nu...si eu zic ca e suficient.Toate mesele sunt cam la 4 ore,4 ore si un pic...iar noaptea nu se trezeste sa manance...deci pauza de pe la 9 pana dimineata.
O sa mai pun ceva poze de azi...
va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Buna seara si de la noi!
Ieri si azi a fost super afara, drept urmare am iesit la plimbare.Ma gandeam si eu ca daca o scot pe afara, zgomotele si forfota o s-o oboseasca...dar de unde, a fost mai vioaie ca niciodata.

Olivia, m-am delectat aseara cu pozele tale...mi-a luat aproape o jumatate de ora sa le strabat, asa de mult mi-au placut.Luca e un dulce.Ultima poza din album mi-a placut tare mult.
Simona,m-ai facut sa rad cum ai descris tu faza cu linsul tv-ului...
Ina, sa fie cu noroc apartamentul...sa aveti multe bucurii in el!
Ema,noi luam hainute mai mult din Galeria Kaufhof....si cateodata de la Wallmart cand mergem la cumparaturi.Jucariile si tot ce a trebuit pt. Andreea, adica mobila pt. camera ei, scaun de masa,carucior,lenjerii, si multe altele...pana la suzeta, le-am luat de la Toys'r us.M-am uitat pe sit-ul dat de tine...cel mai apropiat magazin de noi este la 18 km...m-ai facut curioasa, cred ca o sa trecem si noi pe acolo.
Anca sa stii ca si eu m-am cam speriat de preturile din tara.Pamparsii, laptele praf, servetele umede sunt la acelasi preturi ca aici.Si nu mai zic ca un pat de vacanta sau hainutze, cum ai zis tu sunt mai ridicate la pret ca aici.
Adema, iti tin pumnii la tratamentul care-l vei incepe pantru Codrut...sa fie bine!

va pup.

Felicia si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

hehehe de mine cel mai apropiat magazin de cdare zice ema e la 111 km :-)))

fetilii dau de baut. am semnat cu casa. super meserie a iesit. i-am dat bani pe parchet dar ni-i scade din chirie (cite 100 pe luna) ca atare platim mai putin decit acum pt urmatorii doi ani:-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Pana la urma n-am mai facut baie, n-am mai faut nimic. Pe la 9:30 a inceput sa se foiasca, am luat-o repede, am schimbat-o, i-am dat laptic si nani in continuare. Sper sa doarma pana pe la 6-7, daca s-a culcat asa devreme (7:30).

Va urez noapte buna si calma!

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefania - printesa mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Papadie sa fie cu noroc!

Nici eu nu i-am mai facut baie, ca a adormit la 8...

Felicia si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Papa, hai cu noroc !
Felicia acum am vazut ca si tu ai poze noi (pentru mine!)...mi-am prins urechile,pina mi-am dat seama unde trebuie sa ma uit.....Tu te-ai tuns? Arati foarte bine si esti slabaaaaaaa....iar bebica este si ea o mica scumpica.....
Ce ma plictisesc.....si mai am de stat vreo 3 ore...

Luca cel frumos


Mergi la inceput