Bebelusi de iulie-august 2004 (52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Lia Alexandra
Giulia
Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

Asta era tot ce imi mai lipsea...m-a luat o raceala de abia ma tin pe picioare. Mai grav e sa nu-i dau si lui Bogdan ca asta mi-ar mai trebui sa-l am si racit.
Am robinet la nas,mi s-au infundat urechile de nici nu mai aud,ma dor toate...oare e gripa??? sau doar raceala? Am bagat eu Fervex si paracetamol dar tot m-a doborat. Ce sa mai iau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Andreea (Mironeanu)-lui Raducu ii place in carut, nu prea face scandal. Din cand in cand mai povesteste cu suzica in gura.
Papa-felicitari pt casa, sa va bucurati de ea!!
La noi mesele sunt cam asa: 8-9 dimineata-180-200ml lapte, 11.30-12 suc de fructe (pana la 100 ml), 14.30-15.00 150-180 ml piure de legume cu carne/ou, 18.30-150-180 ml fructe cu iaurt/branza/biscuiti, 21.00-200 ml lapte cu cereale. Peste noapte nimic.
Eu zic ca mananca bine dar totusi luna asta nu s-a ingrasat deloc.Are 8500 la 8 luni si un pic.

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze Raducu
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

Kim, am vazut pozele. Luca e un scump, iar privelistea din fata casei voastre e minunata. Ce-mi place jumperul ala, pe aici nu am vazut sau trebuie sa ma uit mai bine. Insa nici noi nu prea avem spatiu in casa.
Si Stef e cuminte cand mergem afara, insa sa nu stau prea mult pe loc cand e treaz, caci dupa ce admira privelistea, s euita la copii, fantana arteziana se plictiseste. Noi avem centuri care vin si peste umeri si peste burtica asa ca nu reuseste sa se aplece prea mult in fata. El de pe la 5 luni sta cu spatarul ridicat, iar in ultiumul timp l-am adus la utima treapta ca nu ii mai placea sa stea un pic inclinat.
Papadie si Ina, felicitari pt case, sa le stapaniti sanatoase!
Papadie, si eu vreau sa o mai vad pe Catrina, cred ca s-a facut o adevarata domnisoara de ultima data d ecand am vazut-o. Mai povesteste-ne despre ea. Merge doar cu premergatorul sau si singurica tinandu-se de mobila, pat, canapea?
Irina, bine ai revenit.
1. Stef suge cam de 2 ori pe noapte, dar nu cred ca depaseste 100 ml la fiecare supt.
2. La o masa mananca intre 100 si 160 grame (100 solid si completare lapte, fie doar masa de lapte)
3. 5 mese cand e treaz si 2 mese semi adormit (noaptea), am incercat s aii mai scot din mese, dar nu vrea samamance mai mult la o masa ca sa nu I se faca foame prea repede.
La 7 luni are 8700 grame. Oare e rau daca ii dau niste cereale de orez? Biscuitii nu-I plac, dar orezul da (doar e jumatate japonez, hi, hi)
Roxi, Papa, Roberta, multumesc mult pt raspuns.

Azi aici a fost asa de frumos, cald, soare, fara vant. O placere sa lenevesti in parc.
Baiatul meu isi duce des mana la urechea dreapta. Oare si-o fi descperit-o sau il incomodeaza/doare ceva. L-am apasat dar nu reactionat ca si cum l-ar fi durut, doar si-a tras capul.
Sta perfect in fundulet, a avut doar cateva tentative de intors pe burtica si acum s-a lasat pagubas, in schimb se tine de cate ceva si vrea sa se ridice in picioare, ier se tine de un picior de la baby gim si si-a ridicat funduletul vreo 2 cm. Si cred ca in curand, daca nu se leneveste, o sa meaga tarandu-se, pt ca isi indoaie si propteste genunchii pe covor, dar nu stie cum sa inainteze. Azi nu stiu cum l-am pus pe burta ca a ramas in genunchi sprijinindu-se cu mainele si nu stia ce sa faca, a stat asa pana a obosit si s-a lasat cu nasul in jos, apoi a intins si picioarele.

La multi ani bebeilor care fac lunile (si noi) si mamicilor care si-au sarbatorit de curand ziua de nastere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

Fetele cu abdomenele , nu mai ziceti nimik? Haideti ca eu vreau sa slabesc,d ar singurica nu prea am spor. Azi am facut un pic de fitness de pe caseta cumparata si am obsit foarte repede. Am descoperit un ex interesant pt abdomen.
Intinsa pe spate, ridici picioarele la 90 de grade apoi indoi genunchii si din pozitia asta ridici sezutul si impingi spre piept cat mai mult. Mainile sunt pe langa corp. Dupa o serie de genul asta, se duc mainle la ceafa si cand se ridica sezutul se ridica si capul sis e trage tare inspre genunchi. Nus tiu cat de explicita am fost, dar se simte cum lucreaza muschii.

Nicole, felicitari pt kg pierdute. Arati fantastic in poze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Eu am ajuns la 25 de abdomene o data, dar obosesc rau dupa ce le fac....din pacate. Imediat e 25 si cred ca n-o sa se vada nici o schimbare la mine

mitzura cu bebe Tudor Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!
GIULIA si STEFAN

Si la noi a fost azi superb. Acum, la 18:30 sunt 12 grade, deci pe la pranz au fost mult mai multe. Si noi am iesit afara, de 2 ori. Dimineata de la 11:30 la 13, cand a dormit (era rupta, se trezise la 7:30) si acum de la 4 la 5:30. Acum nu a dormit deloc, am ridicat-o in fund si s-a uitat foarte curioasa in jur, la masini, la oameni, la magazine. Era asa simpatica cum tot tragea de copertina de pe picioare ca sa vada mai bine. Iar cand s-a plictisit a inceput sa linga puisorii care i-am agatat in fata ei. Deci nu a plans deloc, i-am povestit eu ca alti copii sunt cuminti la plimbare, nu ca ea . Sper sa o tina si sper ca si bebelusii care nu aveau rabdare sa-si revina.
Se vede ca ati iesit la plimbare, nu prea a fost activitate pe DC azi.

Irina, bine ai revenit, eu nu prea pot sa-ti spun cat lapte bea si nici cantitatile (cu toate ca am spus ca-mi iau un cantar electronic sa vad cat mananca), dar are 5 mese (la 6 - supt, la 10 - fructe si suc de fructe, 14 - pireu de legume+carne+ou+supa, 18 - fructe+branza, 21 - supt). Mai nou ii dau si pe la 15 un supt pentru ca nu mi-a luat deloc in greutate in aceasta luna. Daca vrei sa-l treci la regim scoate cerealele si incearca sa reduci cartoful si biscuiti.

Monica(d-na Bibi) sanatate mult, masca chirurgicala si eu recomand frectii cu spirt, ceaiuri fierbinti cu Coldrex, transpirat bine, bine si gata. Numai ca trebui sa mai ai un ajutor ca sa nu te dai jos din pat transpirata. Pupici lui Bobo.

Olivia, superbe pozele, de Luca nici nu mai spun!

Cu abdomene, nu dati , dar eu nu am mai reusit sa fac. In schimb ies la plimbare in fiecare zi si alerg pe scari cu carutul si cu Stefi in spinare. Oare nu se pune?! Serios, vedeti tehnica. Repede duc carutul jos (luat in brate), repede urc, o imbrac pe Stefi si repede cobor. Inapoi la fel, inatai Stefi, apoi carutul. In fiecare zi cel putin o data, daca nu chiar de 2 ori. Si e greu carutul ala, vreau si eu unul sport! Bun, sunt numai 2 etaje, dar tot este ceva!

Gata ma duc la treaba, azi ince nu am reusit sa fac nimic! Seara placuta!

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefania - printesa mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

"neata ...am supravietuit celor 3 zile de cresa si azi dintem la a 4-a...totul este neasteptat de bine.
Luca s-a trezit doar la 3 , citeva secunde pentru suzi si apoi la 6.30 ,cind l-am luat in pat pentru 45 de minute....cred ca m-a auzit ca vreau sa-i mut patutul in celalalt dormitor :)
Multumesc pentru aprecieri...
Eli jumper din ala sigur exista....daca ai stii cit ii place! Daca vrei ma uit ce firma este ...
Andrea , Eli cit priveste abdomenele...eu le-am abandonat pentru moment. Inca mai am 6 kg de dat jos si cred ca daca le pierd si pe astea dipare si burtica care nu este asa mare....
La multi ani Giulia, Steafan, Lia Alexandra si nu in ultimul rind Anca!!!!
Roxi eu nu situ unde zic fetele ca vad pozici cu Patrick....eu unde pot sa le vad?
Irrinuca noi minca putin si crestem normal, la 6 luni am avut 8.350...De la 8.30 si pina la trezite (7-8) nu mincam nimic , nici apica nu bem. La trezite 180 ml lapte, la 9.30-10 jumatate de mar ras, si completare cu 60-120 ml lapte, apoi la 12-12.30 piure cu toate legumele care exista + pui/ou, la culcare bem 180 ml lapte + 2 linguri pline de cereale. Si atit....nu biscuti, nu banane ....nu gris, orez cu lapte....este tot timpul din lume si pentru asa ceva...
Monicule sanatate!

Luca cel frumos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

Bai sunt cobza !!!!! imi curg mucii ca la robinet,nu mai fac fata cu servetele...si am un nas rosu de Rudolf...

Cu abdomenele ce sa zic, mai mult de 20 nu reusesc nici moarta zau,dar tot e ceva,plus ceva fataiala si sarituri ce mai fac poate se vede ceva...da' niste "greutati" cu fi'miu in brate nu se pun ca nu are decat 10 kg . Oricum sunt la cura acum si parca se vede ceva,azi am probat niste hainute mai vechi si au inceput sa intre pe mine,asa ca m-am stimulat si continuu cu si mai mult forta.

Olivia,am vazut pozele,Luca dulce foc ca de obicei,iar amplasarea casei m-a lasat fara glas.Super!

HAI STEAUA!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

pupici !!!

noi am fost in parc ...in Bucuresti a fost foarte cald, si astazi i-am cunoscut pe Alex (e tare scump si dulce, iar pe langa moata arata ca un bebe de un an, i-am vazut si dintisorii) si pe mami a lui Adina (gongutza)...e slaba si arata bine, degeaba zice ea ca vrea sa se ingrase, e foarte bine asa!
ca dovada avem si poze

http://community.webshots.com/photo/297061196/297062574GoCTJb

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput