Cine traieste pe picior mare

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viorela hoff spune:

Scuze, dar nu am inteles, de ce iti este rusine cu marimea 40?
Ce inaltime ai?
Vio

"Binecuvantati copii si animalele"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Viorela draga,

nu mi-e rusine. Chiar e o sursa de fun asta.
Dar la momentul acela festiv, asa o mireasa delicata ca mine avea nevoie de niste pantofi delicati... si cand auzeau vanzatoarele 40... se opreau putin in loc.

Am 1.72, deci nu e o tragedie, dar nici vreo Cenusareasa cu conduri de cristal nu sunt!

Bucurii sa fie, sa le ducem pe "picioare"!

Cu drag,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorela hoff spune:

Eleni, chiar banuiam ce inaltime ai ianinte sa te intreb, dar voiam sa fiu cat mai sigura!
Inchipuieti cum am arata noi la peste 1,70 cu picioare de 35, 36 sau 37!
ca niste Hobbiti parosi din film!
Nici nu ne-am putea tine macar echilibrul!
De-aia zic eu ca este o marime normala pt. noi! iar daca ceilalti se uita crucis...treaba lor.
Vio


"Binecuvantati copii si animalele"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Subscriu, apai cum sa ne rusinam? Io deschisesem subektul ca sa ne "racorim" un pic. Uite ca tocmai mi-am cumparat si eu o pereche de la Ara, ca IAR nu am gasit in alta parte. Sunt mai scumpi ce-i drept, dar fetelor, avand in vedere cat chin e in alte parti sa gasesc un 40-41, si cat de prosti sunt, macar cu astia nu am avut probleme niciodata! Lucru nemtesc frate! Faci razboiul in ei

Bey si nu va zic ca la Londra unde fusei si io ca tzaranul, ma uitam ca curca-n lemne la pantofii nr 42 si 43 de la femei...

Si eu am 1,78 m asa ca e "normala" asa dimensiune a "postamentului"




"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Dana mama lu'Radu Stefan (Fecioras de 2003)

Radu cel bun si blind si dulce si frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucutzza spune:

a mai descoperit cineva masuri mari la pantofi in bucuresti? merci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

cand am citit "cine traieste pe picior mare"mi-a venit in minte imediat "cine isi permite",fetelor nu va suparati pe mine ca dupa aia am vazut ce ati scris voi si despre ce era vorba! dar eu nu pot sa uit o faza,cumnatul meu carae ii place sa traiasca bine si are zicala lui "fiecare traieste pe piciorul care si-l permite! asa o fi dar....nu toti isi permit multe....

STEFANIA+14Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
E usor sa cazi, dar e asa de greu sa te ridici!


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sileriki spune:

Si eu sunt unicata in jurul meu cu marimea mea de 41 mai mult decat 40 si mai am si 172, degeaba sunt o femeie MARE si nu imi e rusine am eu o vorba MA SIMT BINE IN PELEA MEA va doresc numai bine

Mergi la inceput