Cel mai bun barbat din lume

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Ce n-am inteles eu: de ce ai deschis subiectul asta aici la parinti singuri?... Ca am inteles ca el nu a fost casatorit si nici parinte singur nu e?... Pare interesant tipul si sint sigura ca isi va gasi pe cineva pe placul lui si care sa il iubeasca asa cum merita!...

Cam tinerel pentru mine...

Alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mia. spune:

Cred ca-i lipseste altceva si nu poti sa stii ca n-ai fost iubita lui!De ce recunoaste nimeni ca mai conteaza si altceva decit ochi albatri si inaltime,si bricolaj...?Cine s-a maritat pt bricolaj?

www.lucavasile.go.ro" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rosey spune:

quote:
Originally posted by Mia.

Cred ca-i lipseste altceva si nu poti sa stii ca n-ai fost iubita lui!De ce recunoaste nimeni ca mai conteaza si altceva decit ochi albatri si inaltime,si bricolaj...?Cine s-a maritat pt bricolaj?

www.lucavasile.go.ro" target="_blank">Poze



CORECT!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Prietena mea este draguta, desteapta, are ochii verzi, 1,70 m si 53 kg, are niste parinti super, pe care ii respecta si cu care se intelege foarte bine, are o situatie buna, lucreaza la o banca mare si este singura, nu vrei sa le facem cunostinta?


quote:
Initial creeata de ankalaura

Mi-a venit ideea acestui subiect citind un altul...
Mi-am dat seama ca acest barbat exista! Binenteles ca si sotul meu este unul, dar aici nu vreau sa vorbesc despre el, ci despre cel mai bun prieten al meu.
El exista, si chiar este cel mai bun barbat din lume.
Este frumos, este destept, este atat de tandru si bun, este bland, stie sa asculte, ce sa va mai spun despre el? Il iubesc din toata inima, este fratele meu de suflet, este umarul pe care poti oricand plange, este omul care stie ce-ti lipseste si el umple acel gol. Este vorba buna, floarea frumoasa, felicitarea de multi ani, strangerea in brate.
In afara de toate astea, se imbraca bine, este artist, miroase frumos, este mereu atat de discret si cu atat de mult bun gust.
Sa va mai spun?
Parintii lui sunt niste oameni minunati, iar el ii iubeste si ii respecta cum rar am vazut.
Ce defecte are baiatul asta cu ochi albastri si un metru 85? Cred ca n-am habar.
De ce spun despre asta aici? Pentru ca este singur. Aproape mereu a fost singur.
Cum se poate asa ceva?
Ultima fata pe care a primit-o langa el l-a parasit pentru fostul ei iubit, cea dinainte l-a parasit pentru ca tatal ei nu o lasa sa se intalneasca cu un roman, ea fiind tataroaica, cea dinainte l-a considerat prea fraier, ea fiind interesata mai mult de bani decat de suflet... Cam astea au fost....
De ce este singur, ca nu inteleg?


Anca si papusica Eliza (26.august.03)
Eliza mea




5 ani -14 februarie 2005


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Mai stii, acuma?
Da' totusi relatiile lui de pana acum au durat, pot spune chiar mult. Ori daca ii lipseste cu adevarat... "altceva", ar mai fi durat atata respectivele relatii?
De ce am postat aici... da' unde sa postez? La clubul scutecelor? La "diverse"? Ca sa ma trezesc tinta mistourilor? Am postat aici pentru ca acest capitol este singurul care nu este tinta ironiilor. Pentru ca citind un alt subiect, m-am gandit la prietenul meu... Vad ca sunt o multime de nemernici, care isi lasa casa si familia, copilul mic.... ma zbarlesc numa' cand ma gandesc.
Care are probleme cu alcoolul, care cu jocurile de noroc, care cu mai stiu eu ce.... Si uite ca pe asemenea barbati se gaseste cineva care sa ii iubeasca! Iar pe prietenul meu nu se gaseste nimeni sa-l iubeasca... Ba mai mult.... cand vad ca desi respectivii isi lasa familia, casa, copilul, sunt iubiti in continuare...
Fereasca Dumnezeu, nu vreau sa judec pe nimeni, fiecare are propriile motive pentru a proceda cum procedeaza. Eu sunt tare de gura ca as face si as drege, dar daca as fi fost eu intr-o astfel de situatie, probabil ca as fi fost ca o carpa!
Ma mai apuca mobilizarea si ma "scutur" din amorteala, iau masuri, dar nu ma tine intotdeauna mult.
Din fericire, eu am un Om langa mine, cu O mare, si sa dea Dumnezeu sa ramana asa. Si mi-e mie ciuda ca nu sunt intotdeauna suficient de buna pentru el! Dar copilul meu e fericit, ba chiar il prefera pe tati decat pe mine, pentru ca eu sunt nervoasa si nu ma controlez, dar ar trebui, si promit ca voi lua masuri!
Asa ca as vrea ca si prietenul meu sa fie fericit. Atata tot. Si nu inteleg cum functioneaza mecanismul asta.... Femei cu suflet dau peste nemernici, si barbatii bun cad prada unor femei cel putin superficiale. Cu rare exceptii...

Anca si papusica Eliza (26.august.03)
Eliza mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Si uite poftim ce imi scrie ieri, ca sa vedeti si voi.

chiar ma gandeam la voi trei de cateva zile..
. Draga de tine .. ca nu te lasi pana nu ma faci fericit...m-a bucurat mesajul tau
Sincer. De ceva timp nu mai am nici o emotie . undeva ca o vaga adiere mai simt o
chemare pentru a iubi si a fi iubit cu toata gama de nuante posibila( din perspectiva unui cuplu vorbesc).Si nici nu stiu ce as mai putea oferi; parca
tot ce pot oferi nu-si gaseste ecou in sufletul nimanui, sau doar pentru o scurta perioada (vezi istoria ultimilor ani). Si poate si de asta nu mai am, cred, incredere in mine.Oricum eu sunt o fire mai 'ciudata', stii doar, ...

nu mai pot sa scriu... ca am clienti si urlete pe aici ... mai povesteste-mi de tine .. de voi.. uite si niste bancuri sa mai radeti!!
Cum sa nu imi fie drag?


Anca si papusica Eliza (26.august.03)
Eliza mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geanica spune:

Hai mai sa-l insuram pe baiatul asta....imi pare rau ca sunt eu maritata
Si sa stii ca am o echipa intreaga de fete frumose si singure...care, ca si prietenul tau, cauta si nu gasesc...
astept un pm.
si sa stii ca am mana buna la chestii matrimoniale, ca am ami incercat si am si experienta....

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lily spune:

Originally posted by ankalaura

Bey, cum adica sa fiu eu cu el? Suntem prieteni de cand eram copii! Este fratele meu de suflet! Nu ma simt atrasa de el!
Spun despre el ca este asa, pentru ca ASA ESTE! Nu spun ca e frumos si destept pentru ca sunt atrasa de el, ci pentru ca asa este! Si nu inteleg de ce nu reuseste sa intalneasca o femeie normala!

Prietenul meu are 31 de ani. Nu are o mama capcauna care sa-l tina in fusta. Este educat. Picteaza de placere si lucreaza la o mare banca. Este foarte "bricoleur". Daca vrei sa iti repare cineva ceva bine, pe el il chemi.
Nu l-am intrebat de ce e singur mereu, dar mi-a promis solemn ca voi fi prima care va afla, in cazul in care cineva ii va umple inima. Cred ca e singur de prea bun. Cred ca de prea bun e luat de fraier....
Cat despre iubirea lui... nu e prea frateasca, trust me.... Este singurul barbat care adora uleiurile aromatice, lumanarile, masajul, preludiile lungi, buchetele imense de flori....

Intrebarea mea:
Cum de sunt atatea femei care vor o familie si o iubire adevarata si nu reusesc sa gaseasca decat nemernici, si cum de el, care vrea si el o familie si o iubire aderavata, nu reuseste sa gaseasca decat femei nemernice? Asta este intrebarea...
Povestesc despre el, si ma inteb cum de mi-a scapat! Fireste, nu trebuie sa ma luati in serios....

Anca si papusica Eliza (26.august.03)
Eliza mea

[/quote]

Anca
a fi bun este o mare calitate, din pacate nu toti considera asa.
Am citit subiectul tau si intrebarea din final-este greu sa dai un raspuns cind nu stii prea multe lucruri.
Am sa iti spun de mine- la 33 ani nu am sot, nu m-am casatorit, nici prietenii prea trainice nu am legat . Cind am gasit pe cineva eram in anul 3 de facultate si m-am bucurat crezind ca e cine trebuie. Dar nu ne-am inteles; el nu era student, nu lucra. M-am simtit oribil pe urma aflind ca se insurase cu prietena dinainte. Si doar imi spusese cite alte amice avusese,cite experiente avusese, dar eu tot sperasem ca voi fi 'aleasa'.
Apoi am mai intilnit pe cineva in genul prietenului tau-inalt, dragut, bun,bine educat, dar esecul dinainte si anii cind nu avusesem pe nimeni mai apropiat, cu care sa vreau sa ma casatoresc, sa simt ca merita, m-au facut sa renunt la relatie-nu fara multe regrete. Acele amintiri nu imi dadusera pace, asa cum spune acest prieten al tau :
"Si nici nu stiu ce as mai putea oferi; parca
tot ce pot oferi nu-si gaseste ecou in sufletul nimanui, sau doar pentru o scurta perioada (vezi istoria ultimilor ani). Si poate si de asta nu mai am, cred, incredere in mine.Oricum eu sunt o fire mai 'ciudata', stii doar, ..."

Am mai cautat la sfatul cuiva prieteni prin internet , dar si ei avusesera multe esecuri sentimentale. Asteptam mereu 'ceva' sa se intimple, sa fie o 'scinteie' pt ca apoi lucrurile sa decurga frumos, lin, adevarat...
Nu cred ca e timpul trecut pt nimeni, indiferent de virsta.
Pe de alta parte, fara a parea pesimista, daca el nu si-a manifestat dorinta sa ii fie prezentata o fata, nu stiu citi sorti de izbinda ar avea aranjarea unei intilniri. Mai ales ca se considera o fire 'ciudata'. Probabil are multe exemple in viata lui care sa il faca reticent.
Dar de ce nu ? De ce nu risca pur si simplu?
Cred ca un baiat singur e mai vulnerabil decit o fata singura.
Iar sufletul este asa de sensibil, dupa o virsta omul devine atit de retras, incit devine tot mai greu sa il faci sa se descopere, sa vorbeasca de el.
Cred ca prietenia dintre un baiat si o fata poate exista, cind e dezinteresata.

Bafta !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

quote:
Originally posted by ankalaura

Si uite poftim ce imi scrie ieri, ca sa vedeti si voi.

chiar ma gandeam la voi trei de cateva zile..
. Draga de tine .. ca nu te lasi pana nu ma faci fericit...m-a bucurat mesajul tau
Sincer. De ceva timp nu mai am nici o emotie . undeva ca o vaga adiere mai simt o
chemare pentru a iubi si a fi iubit cu toata gama de nuante posibila( din perspectiva unui cuplu vorbesc).Si nici nu stiu ce as mai putea oferi; parca
tot ce pot oferi nu-si gaseste ecou in sufletul nimanui, sau doar pentru o scurta perioada (vezi istoria ultimilor ani). Si poate si de asta nu mai am, cred, incredere in mine.Oricum eu sunt o fire mai 'ciudata', stii doar, ...

nu mai pot sa scriu... ca am clienti si urlete pe aici ... mai povesteste-mi de tine .. de voi.. uite si niste bancuri sa mai radeti!!
Cum sa nu imi fie drag?


Anca si papusica Eliza (26.august.03)
Eliza mea




Imi place cum scrie, denota un suflet bun, un barbat simtit si sentimental, dulce... Se vede ca aveti o prietenie frumoasa si ma bucur pentru voi!... Chiar ca prietenul tau este un "rara avis" al timpurilor noastre!...
Haideti, mai fetelor sa se mai intimple o minune Tora-Rufus!!!... Ginditi-va la prietene, verisoare, surori... Mai punem de-o nunta!

Alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudya spune:

Io ma gandeam chiar la tine,Alyssa,zau asa,ca si tu esti un suflet mare ,o femeie iubitoare si...singura.De ce nu?

Mami si Emma cuculica


Mergi la inceput