Mamici de iulie-august 2005 (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Am fost mereu slaba, am tot oscilat intre 50 si 53,54kg la 1.75m.Asa este si sora mea doar ca mai inalta, are 54kg la 1.82m.Parintii sunt inalti dar mama s-a mai ingrasat in timp(o gramada ).
Acum fac multa miscare, yoga si fitness pt gravidutze + ca mai si fac plimbari in aer liber.Incerc sa ma mantin cat de bine pot, cat mai pot ca in ultimul trimestru cine stie cum o fi.

Adriana si Aidan 24sapt+4zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Gabitza, eu am facut eco la CMU, la Iosup si am intrebat de 3 ori, au ecograf 3D si zau ca il vedeam pe bb miscandu-se, exact cum spui tu, ca intr-un filmuletz, dar nu ca in linkul pe care l-am atasat eu in mesajul anterior.. cea mai tare faza a fost cand si-a dus manutza la putzica ... soo, ce face 4D de la Sanador? imaginile sunt ca in link? scuze ca insist, chiar nu pricep


20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucas spune:

eu am facut 4D, dar nu la Sanador.
si da, imaginile sunt cam ca in filmulet. adica culoarea la bebe, e cam fortat maro-ul acela, sau galbui, sau ce culoare e!(ma refer la filmulet)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

lucas, unde ai facut? si cat costa? mersic


20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Am sa va spun cum a fost la mine la 3D la herghelegiu ... intr-adevar, chestia cu banda rulanta este aproape de adevar ! Herghelegiu nu are timp sau poate nu este el genul care sa iti dea explicatii ample pentru ceea ce vezi ... fain este ca ai ecranul exact in fata si poti vedea superbine tot filmul ! Eu una am fost atunci asa de emotionata si de impresionata incit nu mi-a mai venit sa intreb nimic peste ceea ce imi spunea el ... aflasem ca bebe este baiat(exact cum imi dorisem eu) si ca este ok si asta mi-a fost de ajuns !! Am caseta si acum ... poti cere sa iti inregistreze, bineinteles contra cost ! Asta despre Herghelegiu, este superprofesionist, doar ca la faza cu comunicarea sufera !
Pe cind cu Iosup este cu totul alta mincare de peste ! Este simpatic si daca nu te superi ca vorbeste foarte incet (de tre sa ciulesti urechea sau eventual sa il intrebi de doua ori ce a zis !!), e super ! iti raspunde la orice intrebare si iti povesteste ca un parinte ... are un fix cu gura si cu urechile lui bebe !!
So, ori pe care decideti sa il alegeti, fiecare are plusurile si minusurile lor !
Va doresc numai bine ! Si sa va bucurati de bebei la ecografii ... sa stea cuminti si sa va lase sa ii vedeti asa cum va doriti !
Pupici !

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)

http://community.webshots.com/user/alice20041

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Buna tuturor si felicitari celor care au aflat ce sex au ingerasii.
Irina,am citit despre problema ta si imi pare sincer rau.Dar sunt sigura ca totul va fi bine in cele din urma.Trebuie doar sa stai linistita si sa-l asculti pe d-l Dantes.

Imi poate spune cineva daca pot face 3D sau 4D in Constanta?Si cam cat ma costa?Tare mult asi vrea sa-l vad...


Giana 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Buna fetelor!

Eu mi-am revenit cat de cat. Nu complet, dar in mod cert imi este mai bine. Am bagat si eu lamaie cu miere ieri, dar azi nu mai pot ca imi sta in gat orice chestie dulce.

Boga, Adriana, aveti niste burtici frumusele foc! Va sta excelent cu ele .

19 sapt.

gabirus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Orca am uitat ca vroiam sa-ti raspund. Pai daca clasicele (apa multa, fara sare) nu functioneaza incearca niste comprese cu apa cu otet de mere sau direct pe piele cu foi de varza (care are proprietati excelente de a reduce inflamatii si umflaturi).

gabirus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Ieri am umblat pe un vint nebun sa caut o farmacie care mai elibereaza gratuite,dar degeaba..si in plus m-am procopsit cu o amigdalita de toata frumusetea.
Pina o sun pe dr.dupa amiaza,ce pot lua,ca sa ma pot linisti un pic?
Cristinasi Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

Giana, merci mult pentru info.
monu si bb 26+

Mergi la inceput