Bebelusi de sept - oct 2004 (30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

mihaela, felicitari pt. steluta!!!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
ALEX cantaretul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Mirela (Crismir), bine ai revenit printre noi. Chiar ma gandeam pe unde mai esti si ce e cu voi de nu ne mai scrii. Credeam ca ne-ai uitat. Ce face puiul? Se mai ia la intrecere cu fiu-meu?

Noi nu mai avem vesti, dar va citim si ne uitam la poze zilnic.

Felicitari pt dintocii noi la toti iepurasii si multa sanatate puilor bolnavi.

Pupici.

si Miron Radu (06 oct. 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Multa sanatate puiutilor bonlavoiri si sa se faca repede bine.

Felicitari pentru noii iepurasi.

Ana, bebelina mea nu vrea sa bea si zeama aia de la compot. Ma rog nici nu-i cine stie ce de capul ei pentru ca eu nu pun zahar ci doar le fierb si nimic mai mult. Azi i-am pus si niste branzica si putina pulpa de la sucul de fructe si a mancat foarte bine.
Mi-au mai ramas niste borcanele de fructe si ma gandeam sa pun si putin din borcanelele alea ca sa le termin.

Aissa, felicitari pentru kk . Bine ai facut ca nu ai intervenit. Si pe mine ma bate gandul sa nu mai intervin chiar daca nu face nici o data pe zi (pana acum nu s-a intamplat sa nu faca cel putin o data). Oricum eu interveneam o data la 3-4 saptamani dar vreau sa nu mai intervin nici asa.

Bebelina mea a inceput sa se foiasca noaptea de mama focului. De cateva zile se si trezeste sa se joace cam vro ora. Azinopate s-a trezit sa se joace pe la 3 si la 4 a adormit. Faza nasoala e ca se joaca singura in patut chiar daca nu o bag in seama. Nu o mai inteleg.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Fetelor la noi este soare!si noi ne imbarcam in trasura sa iesim afara!!

Eu am observat ca cerealele fara lapte al meu le accepta mai bine, inainte plangea seara, acu nu o mai face, nu stiu daca burtica era de vina sau cerealele, cert este ca de cand ii amestec cerealele cu laptele formula e mult mai bine.

Novocalmin mie nu au vrut sa-mi de-a de la farmacie pentru sugar, deci eu nu i-am dat daca scrie acolo ca nu e bine de dat la copii mici.

aissa si el meu si-a revenit cu kk in ziua cand am inceput diversificarea....pana atunci supozitoare si termometru...

Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004) - POZICI
flori din gradina mea
Ana si Stefan, minunea lui mami si tati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Ma bucur sa aud ca bebeii sunt mai bine.

La noi cu kk tot probleme, adica face singur dar foarte tare si se screme mult pana reuseste sa faca cat o nuca. Nu stiu ce sa-i mai dau, mi se rupe sufletul de mila lui desi el nu da semne ca l-ar deranja.

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)

http://community.webshots.com/user/giorgios72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Eu de cand i-am luat cereale din alea care relaxeaza scaunul, e totul in regula. Ii dau si Humana lactoza la mesele cu carne. Cerealele alea care i le dadeam prima data, de la Humana cu mar, alea o strang la burtica. Ii mai dau din cand in cand, foarte putin, ca mai am ceva in cutie si vreau sa o termin.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crini spune:

Buna fetelor,
N-am mai intrat de mult, pentru ca in familia noastra am fost toti raciti, pe rand. A inceput tati, surioara, eu si ultimul puiul mic. El n-a avut febra si doctorul mi-a zis sa nu-i dau nimic. Numai ca in astean 2 saptamani de cand e bolnav n-a mai crescut deloc, asa ca ieri m-am dus iar cu el la pediatru si i-am cerut ceva sa-l desfunde, ca nu mai poate suge bine copilu si nu ia in greutate. Mi-a dat un bronho-dilatator si un fluidificant de muci, sa i le fac cu aerosol. Sper sa functioneze. A mai folosit cineva? Puii vostri continua sa creasca si cand sunt raciti?

Mami de fetita (1999)si baietel (16 oct 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Buna, fetele!
Mihaela, si eu i-am pus supozitor cu Novocalmin, unul intreg, atat la vaccinul de 2 luni, cat si la cel de 4. Nu exista unele speciale pentru sugari, ci doar cele pentru copii. Sanatate bebelinei!

Georgiana, tot incerc sa-ti dau mail si nu reusesc. Ce-o fi?

Ellen esti fericita ca Alexandra se joaca singura noaptea. Si a mea a inceput de cateva nopti sa se scoale pe la 4 cu chef de joaca, dar nu vrea decat cu mine. Asa ca sunt chiauna zilele astea.

Bebelina mea a sarbatorit implinirea a cinci luni mancand titi dupa cateva zile in care a refuzat. Dimineata ma cam grabeam, nu aveam timp sa mulg si mi-am zis sa fac o incercare s-o pun sa suga si, ce sa vezi, s-a repezit puiutul la titi si a mancat de n-a mai putut (ma rog, cat am avut eu sa-i dau).

Eu azi am fost la dr. sa-mi dea niste analize, viatmine sau ce mi-o da ca nu mai suport sa fiu mereu racita. M-am dus la plezneala la CM Unirea, ca e aproape de birou si am nimerit la o dr. care m-a chestionat vreo trei sferturi de ora despre toate problemele mele si la sfarsit mi-a dat un set de analize, fara sa se pronunte in nici un fel. Acum stau si am gandesc daca sa le fac tot acolo, unde costa cam multicel sau sa ma duc as le fac gratis la Barou, ceea ce ar presupune sa stau pe la coada la dr. de familie sa-mi transcrie.


Raluca si Ioana Alexandra de 5 luni
http://community.webshots.com/user/rnico102

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns frosa spune:

Crini si mie exact la fel mi-a dat dar spune-mi si mie cum adica sa le faci cu aerosol?????

Monica Robert si Razvan (10.09.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

unele mucolitice se pot administra oral altele sau chiar aceleasi...prin aerosoli...

Mergi la inceput