Miresele anului 2005 (10)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mireasa spune:

Buna dragele mele miresici!
Va urmaresc de aproape un an , din aprilie 2004, de cand m-a cerut de sotie iubitelul meu.
Nunta e programata pe 30 iulie 2005 si as dori daca se poate sa apar si eu pe lista mireselor din acest an.
sincera sa fiu eu sunt un pic stresata pentru ca am impresia ca am rezolvat prea putine iar nunta este peste 4 luni. Sa-mi spuneti si mie daca este asa.
Pana acum s-au realizat urmatoarele lucruri:
- rezervare restaurant si dat aconto
- rezervare biserica si dat aconto
- cameramanul si fotograful
- modelul invitatiilor este ales (mai am textul zilele astea) si apoi una dintre bunele mele prietene o sa se ocupe de realizarea lor
Cam atat... nu e prea putin?

Merci mult pentru intelegere si sper sa ma primiti in clubul vostru.

Va pupic si poate reusim sa ne vedem maine pe la targ.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cadina spune:

Si eu ma ocup aproape singurica. Ca idei traznite, pot sa va mai spun ca voi avea cocarde din ceramica, sunt foarte dragute, am vazut deocamdata un model "pilot", cand sunt gata o sa pun poze, iar nasa mea o sa-mi puna pe cap dupa ce imi da voalul jos la nunta o... marama. Abia astept sa ma vada viitorul... Sunt multe chestii pe care nu le stie. Sper sa aibe surprize placute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iael spune:

Fetelor mi-am cumparat astazi rochita ,m-am decis destul de repede.E creatie Christian Philippe.Cele care ati fost la targ s-ar putea sa stiti modelul.Este rochita crem cu trandafirasi purtata de una din cele 2 manechine de la Christian Philippe, cealalta avea o rochita alba cu petale de trandafir.
Daca va amintiti modelul spuneti-mi si mie cum vi s-a parut?
Nu-mi vine sa cred ca am cumparat-o,credeam ca va sosi ziua nuntii si nu voi sti ce sa-mi iau .
Va doresc si voua sa gasiti rochita mult visata !

Pupici,
Iael

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ileana Cosanzeana spune:

Fetelor, lamuriti-ma si pe mine cu o chestie: ce sunt alea corcade? (parca asa le spune...) Am citit mesajele voastre in care este pomenit cuvantul, dar tot nu am reusit sa ma lamuresc...
Apropo: a facut careva dintre voi nunta( sau cunoasteti pe cineva) la Oradea? Cunoasteti un dj tare in zona? Va rog sa ma ajutati, pentru ca eu imi organizez nunta din stainatate si imi este foarte greu oricum, mai ales ca eu nu sunt din Oradea, ci viitorul meu sot.Eu sunt din Constanta Salutari tuturor miresicilor, in special fetelor din Constanta
Va multumesc de pe acum si astept un raspuns!

Ileana Cosanzeana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaO spune:

eu imi amintesc! e chiar foarte dragutza! Ceva in genu asta imi doresc si io, da nu ma pot hotari si mi se pare ca pana la nunta ma mai razgandesc de 10 ori... Felicitari pentru rochie! Sunt sigura k o sa arati SUPER!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndreeaCristina spune:

roxygeo
revin cu o intrebare referitoare la duty-free-ul din cartierul francez, eu am intrat in criza pt ca de la 1 Aprilie se scumpesc cu 20% bauturile alcoolice si vreau sa cumpar acum, poti sa-mi dai citeva detalii exacte referitoare la locatia respectiva - am inteles ca este pe lg ambasada chinei (pinma aici stiu unde) dar pe urma pe unde o iei??? Te rog frumos daca poti sa ma ajuti mi-ai fi de mare ajutor. Multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

bine ai venit valeria72!
din motive "tehnice" am chiulit o saptamana si abia am reusit sa citesc tot ce ati scris, harnicutelor...
eu nu am avansat deloc cu pregatirile, am fost foarte ocupati cu ......invatatul, viitorul meu sot a avut un examen, pe care l-a trecut cu brio
ne-am propus sa rezervam biserica in week-end-ul acesta si sincera sa fiu nici nu stiu incotro s-o apucam...am vrut initial la biserica din parcul tabacariei (fetele din constanta o stiu, este foarte frumoasa,pe malul lacului) dar cand am aflat cat costa.......nejustificat pretul
acum oscilam intre catedrala si sf.nicolae unde, am auzit de la voi,poti decora.....sa vedem
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

quote:
Originally posted by Iael

Fetelor mi-am cumparat astazi rochita ,m-am decis destul de repede.E creatie Christian Philippe.Cele care ati fost la targ s-ar putea sa stiti modelul.Este rochita crem cu trandafirasi purtata de una din cele 2 manechine de la Christian Philippe, cealalta avea o rochita alba cu petale de trandafir.
Daca va amintiti modelul spuneti-mi si mie cum vi s-a parut?
Nu-mi vine sa cred ca am cumparat-o,credeam ca va sosi ziua nuntii si nu voi sti ce sa-mi iau .
Va doresc si voua sa gasiti rochita mult visata !

Pupici,
Iael




Felicitari Iael!!!!!!!
Ne bucuram mult ca inca o miresica are rochita!!!!!
Pe la 13.00 meregm si noi la targ , o sa ma uit si o sa spun parerea, dar cu iguranta ca e cea mai frumosa ca...deh...ai luat-o!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estera spune:

Si eu m-am ocupat singura de organizare, adica de luat hotarari, ca de organizare se vor ocupa cei de la firma. Al meu viitor sot fiind in Germania, nu a putut decat sa ma felicite ca l-am scutit de stres. Acum ca sunt toate puse la punct stau si eu linistita aici, langa el, asteptand sa treaca mai repede timpul ca sa ne intoarcem in tara si sa petrecem hi hi hi

Estera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorym spune:

Salut! Sunt noua pe aici! Eu am nunta pe 23 iulie 2005 in Vaslui la Csa Alba, desi stam in Iasi , dar in Vaslui ne sunt parintii si cei care mai vin. M-am hotarit la sfirsitul lui februarie si deja am inchiriat sala si mi-am facut un plan bine pus la punct si am adunat tot felul de idei de aici si de pe internet. Pupici

Mergi la inceput