Miresele anului 2005 (10)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Buna fetelor.Eu o sa-mi iau bautura de la en-gros.Inainte de nunta comand bautura si o platesc dupa nunta.Bautura care nu se consuma se duce inapoi.E mai ieftin asa,decat so iei din magazin.Magazinele se aprovizioneaza de la en-gros.Si daca o iei din duty-free,nu poti s-o duci inapoi daca mai ramane.La noi in Cluj,asa se face.
Va pup pe toate!

RAMON_RAMONEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

bybirox - am pus calendarul, multumim frumos!
am mai pus un articol super, despre ce ar trebui sa fie in gentuta de mireasa.
pupici.

marcela si alexandra lia

pozele noastre
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37669" target="_blank">cum s-a nascut alexandra lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cadina spune:

Va urmaresc constant si cu drag. Eu am acontat restaurantul si anume Casa Gorjana (Brezoianu). Daca stiti ceva detalii despre petrecerile organizate aici va rog sa ma anuntati si pe mine. Mi-am luat rochita de mireasa si jarteaua (care este alba si ma gandeam sa-mi mai cumpar una cu un pic de albastru si pentru haz sa mi le pun pe amandoua...). Am intrat in sfarsit si in posesia invitatiilor de nunta, care sunt simple si frumoase (alb cu argintiu), cu tot cu text inscriptionat ne-au costat aproape 50.000 lei invitatia. Cardurile de masa sunt tot alb cu argintiu. Intrucat la restaurant decorul va fi alb si rosu, fratele meu si cumnata-mea mi-au inscriptionat niste servetele albe cu urarea Casa de Piatra si numele nostru si sunt superbe! Cam astea ar fi noutatile mele...
Roxygeo, te rog da-mi si mie un punct de reper, cum sa ajung in duty-free-ul din Cartierul Francez. Multam fain. Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sisimop spune:

Buna dimineata fetelor .
Am si eu o intrebare :de unde pot lua bautura ieftina in Constanta ?Am fost in METRO si ne-am uitat la preturi dar as vrea sa stiu daca mai exista o alta varianta mai ieftina pe plan local .

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

salutare miresici dragi!
mai da mult mai scrieti voi ..ma depasiti
estera vroiam sa-ti multumesc pentru relatarile tale in legatura cu concediul in Egipt chiar e fain ..adik m-ai convins acolo o sa merg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna dimineata miresici!

In cartierul francez poate intra oricine - la duty-free. Se afla linga Herastrau - pe parte cu terasa La Fitze, traseul de karting si terenurile de tenis, etc.
Nu stiu cum sa fiu mai exacta - pe aceasta strada se intra pe langa Ambasada Chinei.

Si m-am uitat pe listuta - Martini 1L - 7Euro, whisky -diferite sortimente - 1L - 13 Euro.

Spe ca v-am fost de folos
Pupici!

roxygeo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Eu am cumparat wisky din vama de la duty free cu 18 euro 2 litri.Super pretul.




Poze cununie:
http://www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?catID=87&albumID=3219207

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianiana spune:


Eu vreau sa iau vin la sticla, alb, sec, calitate buna;
de unde sa iau mai ieftin? stie cineva?

dianiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

quote:
Originally posted by sisimop

Buna dimineata fetelor .
Am si eu o intrebare :de unde pot lua bautura ieftina in Constanta ?Am fost in METRO si ne-am uitat la preturi dar as vrea sa stiu daca mai exista o alta varianta mai ieftina pe plan local .

Multumesc



La Metro e foarte scumpa bautura.Mie mi-a zis cineva ca in duty-free Agigea e super ieftina.Dar nu shtiu cum sa ajung acolo , din pacate.Daca aflii ceva sa-mi spui shi mie.Shi am ami intzeles ca la intrarea in port ar mai fi un duty free chiar in sediul capitaniei, dar nu shtiu sigur.O sa ma interesez shi te anuntz.


http://community.webshots.com/user/roxy79ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estera spune:

nushulica Cu multa placere. Si alta data! Daca te duci vreau neaparat sa-mi spui pe urma ce impresie ti-a lasat? ok? Si sa nu uiti sa ceri un hotel cu plaja proprie, adica sa fie langa mare. E important.
Pupici la toate miresicile.. si spor la treaba!

Estera

Mergi la inceput