Miresele anului 2005 (10)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Salutare fetelor!

Trebuie sa va povestesc de o minuntata agentie de care e mai bine sa va feriti, atat din cauza lipsei lor de profesionalism, dar si datorita lipsei lor de bun simt si politete.
Dupa ce am avut o discutie cu ei, in urma careia trebuia sa ne trimita oferta de pret pentru mai multe produse pe care noi ni le doream, dupa o saptamana de zile dupa ce am sunat in fiecare zi, ne-au trimis o oferta extrem de generala (de care v-am povestit).
Motivul a fost ca ei nu imi pot face o oferta pana nu facem contract, si eu cum dracu sa fac un contract cu ei daca ei nu-mi dau preturi? Apoi am purtat o discutie cu ei la telefon si urma sa remedieze situatia si sa-mi trimita alta oferta personalizata. In urma discutie am primit urmatoarele: cocardele nu mi le pot da pe alea pe care le vreau eu pentru ca au altele pe stoc si pe alea trebuie sa le vanda mai intai, invitatiile ale caror preturi le vroiam nu le mai au pe stoc, prin urmare sa imi aleg altele, preturile pentru lumanari ni le vor trimite alta data etc.
Ce nu inteleg aceste minunate doamne este ca in weekend este targul, prin urmare alte oferte. Sunt enervata de faptul ca noi am vrut foarte mult sa lucram cu ei, ba mai mult, aveau si plus de publicitate, in schimb aceasta firma ne dat un sut in dos...
Daca au chiar asa de multi bani si clienti, ar trebui sa ocolim aceasta firma, nu?
Prin urmare va rog sa va feriti de firma: ANGELSDAY!!!. Sunt extrem de neseriosi!




vA PUP

http://community.webshots.com/user/flafi1

"So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame" Vaya con Dios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vmariejeane spune:

Buna miresici!
Am o problema acum. Nu stiu unde sa imi fac rochia de mireasa. Am un model care imi place ffff mult. Am inteles ca cei de la Christian Philipp nu accepta sa vi cu modelul tau, tb sa iti alegi de la ei. Stiti ceva?
Daca e asa unde da mi-o fac?

Verighetele le voi primi cadou de la nasa mea de botez. Am aflat azi. Vine ea cu un catalog si noi tb sa ne alegem modelul. Super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna ziua miresici harnicute!

Ce-mi place cind deschid forumul si constat ca s-au mai scris niste pagini!

Simonitza noi am luat de la duty-free asta iarna whisky - sticla de 1 litru, Martini si gin - preturile nu le mai stiu exact de erau intre 11-15 Euro, in functie de sticla - de exemplu gin-ul pe care l-am luat noi era la sticla de 1,5L. Acum sincer nu stiu daca s-au schimbat cu ceva preturile. Noi mai trebuie sa mergem o data, sa mai luam niste gin, campari si vodka. Altceva nu prea merita sa cumperi de acolo. Dar macar bauturile esti sigur ca sunt bune si nu te faci de ris, ca sa nu mai vorbim de pret, care e foarte bun, fata de supermaketuri.

Pupici!

roxygeo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Flafi acum vreo doua luni am sunat la toate agentiile din Bucuresti sa intreb daca fac si rochii de mireasa. Am sunat si la "prietenii tai"...mi-a raspuns o tipa si mi-a spus ca fac si rochii de mireasa...ca colaboreaza cu o creatoare (nu una cunoscuta)...ca lucreaza cu materiale de cea mai buna calitate...bla bla bla...Si am intrebat-o daca ar putea sa-mi faca rochia si dupa un model de-al meu....Ce crezi ca-mi raspunde tipa ..."daca creatoarea noastra considera ca vi s-ar potrivi midelul respectiv , va facem..."
Iti dai seama ca i-am eliminat din start de pe lista...



Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

quote:
Originally posted by sisimop


ROXY si la noi a procedat la fel ,ne-a trecut in carnetel si a spus sa trecem cu 2 saptamani inainte sa ne spovedim ....oricum am inteles ca nu o sa fie vorba de sumele pe care le-am vazut pe aici (de la 3 mil in sus )...cel putin asa sper .



Mersi mult de raspuns.Acum m-am mai linishtit un pic, pentru ca aveam impresia ca am fost eu cu capul in nori shi nu am intrebat de taxa.Shi noua ne-a zis sa mergem la spovedanie cu cateva zile iainte.Eu vreau sa-mi fac un aranjament la biserica shi va trebui sa merg sa intreb daca il primesc.Cu ocazia asta o sa intreb shi ce tarif au shi o sa-tzi zic shi tzie.Din cate am intzeles de la o fata de pe forum, al carei frate a avut nunta acolo, taxa e in jur de 2.500.000 cu tot cu cor .
pupici

http://community.webshots.com/user/roxy79ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

ioana07 super treaba asta!! si noua ne-a spus cam acelasi lucru: sa-i spunem cati bani avem si ne zice ea ce ne trebuie si ce poate sa faca cu banii nostrii!
trebuie sa fie cam... dar rau de tot!!

http://community.webshots.com/user/flafi1

"So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame" Vaya con Dios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

quote:
Originally posted by ioana07
Si am intrebat-o daca ar putea sa-mi faca rochia si dupa un model de-al meu....Ce crezi ca-mi raspunde tipa ..."daca creatoarea noastra considera ca vi s-ar potrivi midelul respectiv , va facem..."




Acum nu ca ash vrea sa iau apararea tipei respective dar poate nu a spus-o cu rautate.E posibil ca modelul pe care il vrei tu sa nu te avantajeze.Itzi spun asta pentru ca shi mie mi s-a spus la fel pe unde am intrebat daca fac rochitza dupa modelul meu.
Dar de ce nu incerci tu sa vorbeshti cu miha_ella?Poate te va ajuta ea cu rochitza.In ultima vreme nu a mai postat ca o fi ocupata cu targul dar merita sa incerci cine shtie de unde sare iepurele?


http://community.webshots.com/user/roxy79ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia-mihaela spune:

quote:
Originally posted by Simonitza

Pleaseeeeeeeeeeee poate sa-mi spuna cineva si mie cat costa bautura in duty-free...ma intereseaza Whisky, Martini,Campari si gin Beffetter (sorry,pe asta nu stiu daca l-am scris bine)?
Sau cunoasteti locuri de unde pot sa cumpar mai ieftin?



draga Simonitza, hai sa-ti zic ce am aflat eu: ca in aeroport (Otopeni) nu mai exista duty-free.Aceleasi bauturi le-as cam vrea si eu. Oricum, cu whisky-ul e mai greu pt. ca martini si gin gasesti in hypermarketuri, destul de bine ca pret.
te pup, mai vorbim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dilaural spune:

Dragelor,

grabiti-va cu bauturile. Incepand cu 1 aprilie cresc accizele la alcool si se scumpesc bauturile spirtoase. Cam asta este ceea ce stiu. Poate nu am informatia completa...
Puteti incerca la Shop in Clubul Diplomatilor daca aveti relatii acolo sau dati o fuga pana la Giurgiu in Zona Libera si luati bauturile ieftin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Mamaaaaa fetelor da' harnicutze mai sunteti!!!! Ii mai dam putin de furca lui Cata sa mai deschida un capitol!

Ma.. nu stiu unde ati auzit voi ca {virgula} cocardele naturale ar pata!!!! Pai normal ca se inveleste codita frumos in staniol... doar nu pui floarea cum ai cules-o din gradina in piept. Oricum eu zic ca cele mai frumoase flori pentru asa ceva sunt trandafirii. Eu o sa fac cocarde naturale din trandafiri pentru mire, nasi si parinti. La restul o sa cumpar ceva finut artificial... o floricica acolo ceva...

Vrabiuta foarte dragut din partea ta ca ai realizat acel site! Daca te putem ajuta... Chiar nu exista asa ceva pe la noi iar eu una nu intru pe site-uri straine.

Simonitza noi am cumparat Whisky-ul din free-shop cu 6 Euro/sticla dar era oferta speciala atunci... imediat dupa sarbatori. Acum cred ca e cam 8 Euro sticla. Martini.. te sfatuiesc sa iei tot din free-shop daca ai vreo cunostinta ceva. La supermarket nici nu te poti apropia de pret... Noi nu luam decat whisky iar pentru femei...inca nu m-am hotarat.

Marie incearca la Monica Darie sa te duci cu modelul tau... Am auzit numai lucruri bune despre ea! Iti tin pumnii!!!

Acum sa va spun si eu ceva referitor la agentii... ca nu mai stiu cine zicea pe-aici ca e mai bine sa-ti faci nunta singura ca agentiile umfla pretul... etc. Pana sa-i cunosc pe cei de la Happy Family (caci prin ei imi fac eu nunta) aceeasi parere o aveam si eu si chiar ma gandeam cu groaza ca nu voi reusi sa am nunta pe care mi-am dorit-o. Sincer va spun: NU MA INTERESEAZA CAT MA COSTA!!!! O data in viata eu zic ca merita sa investesti pentru ca totul sa iasa de vis! Am mare incredere in ei! Am vazut nunti, botezuri, petreceri organizate de aceasta agentie si credeti-ma ca nici macar pe site-urile din afara nu am gasit asa ceva! Nu mai vorbesc de profesionalismul si daruirea fata de cerintele clientilor! Asa ca daca e sa va dau un sfat: Apelati cu incredere la aceasta agentie!!! Fetelor eu va spun cu mana pe inima si va rog sa nu va suparati pe mine...: n-o sa reusiti singure sa faceti ceea ce va poate face o agentie! Nu mai zic ca timpul nu va va permite... si cu aranjamentele ce faci? Te scoli in noaptea dinaintea nuntii la 3 sa te duci la restaurant sa aranjezi? sau mergi pe principiul ca restaurantul iti aranjeaza? Eu sincer nu m-as risca la asa ceva... Dar, fiecare cu pasarica lui! [:P]
Aceasta a fost parerea mea si de cand ma tineam sa v-o spun... Eh! Uite ca acum am prins momentul! Si... va rog sa nu aruncati cu rosii ca sunt imbracata in galben si nu vreau sa ma patez!

Hai va pupa fata pe toate muahhhhhhh


Incetisor, ca ma grabesc!
Roxy

Creatiile mele
Pt. Miresicile 2005

Mergi la inceput