Miresele anului 2005 (10)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katie spune:

quote:
Originally posted by pisu_miau

Dragele mele,

sa va raspund la intrebari: cocardele le-am vazut la magazinele cu rochii de mirese de pe lipscani si m-am ingrozit! susnt tare urate!!! am mai vazut si in pasajul dintre lipscani si coltea, la fel de urate toate, si pe smardan la fel. Daca e cineva care a avut cocarde naturale la nunta sau a participat la o nunta cu asa ceva pllllsss sa imi spuna si mie daca pateaza/nu, daca rezista, etc.


Pisu_Miau




Buna!
Nasa mea a avut cocarde naturale la nunta, dar cele pentru invitati au fost numai din floarea miresei din aia smechera (nu stiu cum se scrie dar orice florar o stie de gipsofila), pentru ca orice alta floare ar fi fost prea grea pt. un voal al unei rochii, de exemplu. Oricum, in ultimul timp doamnele nu prea mai vor sa fie intepate... .
Si toate, inclusiv cele pt parinti si nasi, au fost prinse frumos cu staniol la codita, asa ca nu aveau cum sa pateze; eu personal le-am prins de partea acoperita cu aluminiu. Si acesta se pune si pt a pastra florile proaspete, atat cat se poate.
Dar cel mai important este sa insisti foarte tare la cine ti le face sa fie fffff. proaspete, sa ti le faca in ziua respectiva, nu cu o zi inainte, cum am mai auzit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

hello bibyroxx

merci pt listutzaca am aparut si eu pe ea
de acum nu te mai stresez
da ajutati-ma si pe mine mai miresicilor din iasi dati-mi un sfat un salon bun cat de cat de unde sa ies si eu frumushica
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sisimop spune:

quote:


Shi eu fac nunta tot acolo din aceleashi considerente.Slujba e superba iar corul e divin .Vroiam sa te intreb shi eu ceva.Voi atzi platit ceva la biserica?Eu cand am fost acolo m-a trecut intr-un carnetzel dar nu mi-a cerut bani.O sa mai trec oricum sa mai vb. cu preotul, dar eram curioasa voi cum atzi procedat?



Si la noi a procedat la fel ..ne-a trecut in carnetel si a spus sa trecem cam cu doua saptamani inainte ca sa ne spovedeasca ...oricum am inteles ca nu o sa fie vorba de sumele pe care le spuneau fetele pe forum ,de la 3 milioane in sus ...cel putin asa sper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

ATENTIE!!!!!!!!!

Articol despre targul de nunti de la marriott pe www.evenimentulzilei.ro
Biletul va costa 50 000 lei

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

degetzel - multumesc frumos . daca faci la crowne, o sa vezi ca si nunta ta o sa fie foarte foarte frumoasa! noi nu am avut nici o grija in noaptea nuntii, servirea a fost ireprosabila, paharele mereu umplute, scrumierele mereu golite, chelnerii mereu amabili. unul dintre chelneri a conspirat chiar cu invitatii si i-a ajutat sa ma fure
rochita mi-a facut-o monica darie. dupa ce alesesem un model cu corsaj si mi l-a facut mai bine de jumatate, intr-o zi cand m-am dus la proba mi-a zis ca i-a venit o alta idee si sa am incredere in ea. si am avut. si a fost super!! tot ea mi-a facut si voalul si gentuta si un bolero (in cazul in care e racoare). rochita a fost nu numai frumoasa si eleganta ci si foarte comoda. i-am multumit monicai din inima ca a fost asa de inspirata!
pisu_miau - noi am avut cocarde naturale, din crizanteme micute, cu floarea miresei. au rezistat excelent si nu au patat hainele. erau prinse in partea de jos cu un fel de banda adeziva verde inchis (la prima vedere nu se observa, dar eu am avut timp sa le studiez ca mi-au mai ramas cateva dupa). ni le-au facut tot cei de la d&d, care ne-au facut si un cosulet imbracat in satin galben si infasurat intr-un fir de iedera care arata super!
toti invitatii au fost incantati de florile naturale din piept, dar probabil ca daca s-ar fi ofilit ar fi fost tare urate. sfatul meu ar fi sa fie naturale, dar sa alegi cu grija floraria la care apelezi.

marcela si alexandra lia

pozele noastre
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37669" target="_blank">cum s-a nascut alexandra lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea c spune:

Dianiana] imi trimiti si mie te rog un PM despre cameramanul tau si despre cei doi fotografi? Am gasit mai multe variante dar nu sunt hotarata. Eu ma gandeam sa iau un fotograf care sa lucreze cu film in ideea ca vor mai fi diverse persoana la nunta cu aparate digitale. Acum nu mai sunt asa hotarata ...dupa ce am vazut si parerile voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dilaural spune:

Neatza la toata lumea...

spuneti-mi si mie cam care mai e pretul la husele pt scaune... Ceva aproximativ si o recomandare pt vreo firma buna!

Si cine zicea ca vrea un pozar bun. Stiu eu pe cineva cu studio profi care face 100 de poze (50 biserica si 50 starea civila) cu 100 euro tot (manopera, executie, tiparire). Le face frumos, in format mare si puteti inainte sa vedeti o gramada de albume de prezentare. Cine vrea sa-mi spuna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sisimop spune:


ROXY si la noi a procedat la fel ,ne-a trecut in carnetel si a spus sa trecem cu 2 saptamani inainte sa ne spovedim ....oricum am inteles ca nu o sa fie vorba de sumele pe care le-am vazut pe aici (de la 3 mil in sus )...cel putin asa sper .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Vrabiuta, ma bucur tare mult ca ti-a placut la Crowne si ca angajatii s-au dovedit a fi asa de "originali" Stiu ca nu din partea lor voi avea eu probleme .. doar ii cunosc , dar mi-e frica sa nu apara lucruri neprevazute, asa cum s-a intamplat cand am facut cununia civila ...

Si mai am o veste !!! Am vorbit la o agentie de turism pentru luna de miere, si o sa dam deja un avans !! Plecam in CRETA !!! Abia astept !! Desi vor fi doar 7 zile, sper sa fie cea mai frumoasa vacanta !

http://community.webshots.com/user/roxanadobrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonitza spune:

Pleaseeeeeeeeeeee poate sa-mi spuna cineva si mie cat costa bautura in duty-free...ma intereseaza Whisky, Martini,Campari si gin Beffetter (sorry,pe asta nu stiu daca l-am scris bine)?
Sau cunoasteti locuri de unde pot sa cumpar mai ieftin?

Mergi la inceput