Fete din Austria 14

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Alexandra vii, scrii dar nu povestesti mai multe de Alexander...

Bubu e cret cret..l-am si tuns acum 3 saptamani ca nu se mai putea, si i-a stat si lui parul putin "lins" o saptamana ca apoi..iarasi buclisoare.Trebuie si el sa semene cuiva...ca doar amandoi avem parul ondulat/cret.

Bai am un somn in mine....nu-mi revin, nu stiu ce am.
Alina e cu vocalizele lui Armin soldatul(face taras pe coate), iar pe Nelke n-am mai prins-o la telefon de nu mai tin minte cand.
Fug la munca...

-----------------------------
'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

Si a trecut un an

Gabriela si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

bonsoir

babeemersi de urari,si tie iti doresc un an mai bun !sa te iei de mana cu mine si mie mi e somn tot timpulde obicei nu pot s adorm si acum cad ca bobocucred ca e de la vreme.
azi am fost la munca patriotica(adica la facut curat in camping)am mai miscat si eu suncile ca altfel nu prea fac miscare
alexade mult c(l)oceam si eu ideea cu organizat o intalnire la camping ,dar chestia e ca in iulie -august nu pot pt.ca sunt in plin sezon si in restul timpului nu stiu daca vreti.primavara sau toamna e timpul cel mai frumos aici si sunt si eu mai libera.aprilie sau mai ,ce ziceti fetelor?

o zi buna la toate


www.camping-kasern-salzburg.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viktoria spune:

Fetelor sintem si noi bine, am iesit mult zilele astea la plimbare deoarece a fost asa de cald. Azi am primit cheia asa ca de miine incepem santierul. Am sa intru mai rar asa ca sa nu ma dati disparuta.
Multi pupici la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Primel spune:

salutare si multi pupici ! La mine weekend-ul a fost mai lung, adica abia azi am aterizat si eu pe la univ. sa mai arunc un ochi pe forum si pe net. Nu mi-a placut deloc vremea de sambata si duminica... ploaie marunta si cer plumburiu ! Tocmai atunci cand planuiam sa iesim pe munte ca prea fusese timpul super toata saptamana! Deh, mai vin si zile ploioase ca au si ele rostul lor... Asa ca ramane sa ne plimbarim si noi weekend-ul viitor ca nu-mi tace gura , visez numai urcat pe munte! hihihi
Referitor la filme, am vazut si eu "semne" cu mel gibson (n-avem cablu si prindem numai orf 1,2 si atv) si ce am inteles eu din tot filmul a fost ca tot ceea ce consideram noi a fi rau si pedeapsa de Sus, de fapt e spre binele nostru... Baietelul din film era bolnavior (astmatic) si daca n-ar fi facut aceea criza din cauza aparitiei extraterestrului, ar fi murit atunci cand acesta din urma i-a pulverizat otrava pe nari. Am inteles ca din cauza crizei de astm i s-au inchis bronhiile si din cauza asta otrava nu a fost inhalata si, in felul asta, nu i-a facut rau. La fel, obsesia fetitei (sora baietelului) legata de paharele de apa care erau prezente peste tot aveau sa-i salveze pe toti prin faptul ca, din intamplare, a curs apa dintr-un pahar rasturnat exact pe extraterestru, iar acesta avea sa fuga speriat si ranit (apa ii provoca arsuri)! Tatal copiilor (mel gibson) fusese preot si din cauza ca ii murise sotia intr-un accident stupid renuntase la preotie,suparat fiind pe Dumnezeu din cauza celor intamplate. Dupa faza cu invazia extraterestrilor pune altfel problema si isi revizuieste atitudinea fata de divinitate...
Aoleu, cat m-am intins! Mii de scuze de pe acum ca sigur ocup o tona de spatiu! Va pup


Ajutati-l pe Florin sa traiasca! Popularizati acest site:http://florin.webmyc.com


www.craiova.ro/argos

"A gresi e omenesc; a ierta este divin." Alexander Pope

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

fetelor!
Am o rugaminte la voi, sper sa ma puteti ajuta!
Vrem sa mergem in Viena in we 30 aprilie-2 mai si am cautat pe internet un loc de cazare....am gasit hoteluri care ni se par cam scumpe pentru buzunarul nostru de roman (peste 200-250 de euro). Daca aveti cumva cunostinte despre pensiuni sau alte locuri bune de dormit-precizez ca mergem cu copiii, deci am vrea un loc curat si placut-de preferat cu mic dejun va rog sa-mi spuneti. As mai avea nevoie de indrumari privind restaurante cu mancare buna si nu foarte scumpa. Noi mergem cu masina si nu e o problema sa ne miscam.

Multumesc mult!

Mihaela
Diana si Silvia

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42663&whichpage=1" target="_blank">Tudorel are nevoie de mama lui!
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!

bebelusi august-septembrie 2003

"Pe cerul de purpura inlantuit de gandurile omenirii, un cocor facea autostopul..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Mihaela, aici citeva adrese, sper sa gasesi ceva convenabil!

http://www.mondial.at/hotels/index01_de.php?mark=h&KID=609
http://www.bookings.at/index.en.html?aid=301584;label=Wien-de
http://www.hotel.at
http://www.book-a-hotel-in-vienna.com

Cam toate sint si in engleza, asa ca succes la cautat!

Flavia si Bianca

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/fersedif/my_photos



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

mihaelacauta si aci:
hostelworld.com
de obicei sunt oferte ieftine si au si pensiuni.da si o cautare pe google sau pe yahoo.sunt sigura ca gasesti ceva convenabil.succes si zi ne ce ai gasit !
pupicei la fete,eu s la camping ,astept primii clienti !si la noi a venit primavara!

va trimit o raza de soare


www.camping-kasern-salzburg.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Primel spune:

spor la treaba caro si succes!
va trimit si eu o si multi pupicei

Mihaela, vad ca ti-au dat fetele cateva adrese. Succes in cautari si iti tinem pumnii!
Pupici inca o data

www.craiova.ro/argos

"A gresi e omenesc; a ierta este divin." Alexander Pope

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Salutare!
Mihaela vad ca ti-au dat fetele linkuri, acum tu sa alegi ce ti se pare mai bun.Faceti-va rezervarile din timp, atata tot!

Noi avem un program de nu stiu ce sa mai zic.A dormit astazi 2 ore la pranz, la 6 urla de somn.Ce sa-l mai tin sa il culc la 7??Cum a pus capul pe mine era deja in lumea viselor.Dupa doua ore jumate s-a trezit si e fresh baiatul de numa.Cred ca-l asteptam pe Vio pana vine de la munca, facem o hora cu totii si poate se indura copilul sa faca nani nani de noapte.

Va povestesc maine cum am adormit copilul.Seara frumoasa si linistita

-----------------------------
'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

Si a trecut un an

Gabriela si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viktoria spune:

Salut fetelor!
Caro spor la munca si multi clienti.
Alexa , Clara e bine sanatoasa, maninca, doarme , zimbeste, face in scutec si ne plimbam mai toata ziulica pe afara. In moment sintem mai mult la casa, ca avem santier si vrem sa ne mutam in luna Mai. Am avut si o sumedenie de drumuri de facut insa e foarte cuminte. Doris se ocupa de ea, o danseaza ii povesteste. Am vrut sa.i cumpar o jacha de primavara marimea 56 si am umblat o zi inebnunita pe la toate magazinele, H&M, C&A, Adessa, Tiko si nimic. Pina m-am inervat si alaltaieri am luato si pe mama cu mine si am fost in Ungaria. Acolo am gasit cel putin 6 modele si la jumate pretul pe cit cereau cei de aiceea pentru marimea 62. Noi ne pregatim acuma de Pasti, am facut curatenie si simbata vopsim oua. E primul Paste a lui Clara. Prin luna Iunie ne gindim deja sa-i facem botezul, am vazut niste hainite superbe in Ungaria pentru asa ceva ai am sa merg sa-i cumpar. Mama mi-a adus o garnitura din Romania insa e totusi cred eu prea mare si nici nu avem rochita aia lunga care se poarta pe aiceea.
Pupici la toate

Mergi la inceput