Fete din Austria 14

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Buna dimineata fetelor, m-am trezit azi dimineata cu nasul infundat, amigdalele imflamate, m-a luat si pe mine nenorocita asta de gripa. Am simtit de ieri ca ma tot iau frisoanele, dar am sperat totusi sa nu fie nimic. Cum sa o protejez pe Bianca, ca are saracuta doar 2 luni? Este suficient sa port o masca, sau ar fi mai bine sa se ocupe tata de ea pina ma fac bine?
Babee, invitatia ta o vom onora cind ne facem bine, pina atunci ne telefonam!

Flavia si Bianca

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/fersedif/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Salutare

Noi suntem tare veseli si miscareti..si asteptam sa iesim afara sa ne jucam..si sa ne plimbam.

Flavia sanatate multa multa si mananca multe fructe.Vitamica C, sucuri naturale, ceaiuri..tot ce e nevoie ca sa treaca repede.Mai mult de-atat nu stiu ce sa-ti spun, ca eu nu am fost racita decat o singura data intr-un an, si Phillip era mare .N-a luat raceala de la mine...ca m-am tot ferit.Dupa o luna am fost toti 3 rau rau..dar a trecut..cu rabdare si medicamenteTe astept atunci alta data..mai vorbim la telefon.
Maine o sa fac poze cu Nico...si o sa le pun sa le vedeti...

Fug sa pregatesc sacul pentru iesit afara si apoi sa-i dau mancare.Nu de alta...dar oricum ar manca tot timpul..dar are cateva mese fixe pe zi si le respectam.
Zi frumoasa si placuta

-----------------------------
'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html" target="_blank"> BotezPrimele luniAlbum2
Sfarleaza
Bubu Plimbaret

Gabriela si Phillip (6.02.2004)
----------------------

Ajutati in OM sa traiasca

--------------------------------------------------------
www.stefanita.org/" target="_blank">Stefanita merita sa traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viktoria spune:

Bine v-am regasit fetelor! Va multumesc pentru felicitari. Bine a-ti venit celor noiBabee ma bucur ca te-ai reintors in mijlocul nostru. Eu am revenit ieri acasa pe la ora 15. Seara mi-a venit in sfirsit laptele, insa micuta Clara a fost tare nelinistita toata noaptea. Azi a mincat odata la ora 8 si pe urma 5 ore pauza. A avut saraca gaze si a trebuit sa mergem si la spital pentru ultimul control, cel pentru boli genetice. In rest sint foarte obosita insa imi revin.
Va pup pe toate si cind am timp am sa pun niste poze cu ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

buna fetelor,

is fericita c am terminat pe sapt.asta cu scoala,sapt.asta n am avut timp de nica
nikoparca tu ziceai ca faci cursuri?la mine merge,am fost cam bezmetica sapt.asta pana am invatat care i mersul,sper sa mi fie mai usor de acu.
viktoriama bucur ca sunteti sanatoase
alinahtu ce mai faci?ai mai fost la o sueta cu fetele?
babeebravo tie toata ziua cu philip la plimbare
flaflociteam undeva ca bb au mai multi anticorpi ca noi,sunt protejati mai bine de boli decat noi,dar eu stiu cat de adevarat o fi`?
primelvino aici sa vezi zapada.eu una inteleg ca e iarna dar sa ninga chiar in fiecare zi de acum devine depresivvad ca la meteo au schimbat foaia,ziceau ca in weekend vine primavara si acu s au blocat iar pe zapada si frig.
madutzusi cand e ziua fetitzei tale normal?
alexace ai facut ti a trecut raceala?
angelinatu ce mai zic?
mai e cineva ?cred ca nu.

pupicei la toate

www.camping-kasern-salzburg.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutzu spune:

quote:

madutzusi cand e ziua fetitzei tale normal?



Mada, mami de
Antonia****06.01.2001
Lukas******14.10.2003
http://community.webshots.com/user/madutzu05

In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru-cinci lamai pe ora (Iren)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikomiko spune:

Flaflo, am sters din greseala mail-ul de la tine :( Poti, te rog sa-mi mai trimiti un mail cu nr. tau de tel. eventual si cu adresa ta de mail. Am incercat sa-ti trimit pm, dar cred ca ai dezactivata optiunea de mail sau daca nu, nu stiu ce se intampla...
Sa va faceti bine repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Ce liniste e pe aici...

Viktoria si Karla bine ati venit acasa

Astazi nici Nico n-a mai venit ca ii dadea tare la Java aia..si am amanat pe saptamana viitoare.Poate te faci bine Flavia..si ne adunam..la suete cu zapada si ghiocei(daca va mai zapada pana saptamana viitoare.

Noi plimbareti dupa cum ne stiti, ne-am agitat pe-acasa astazi si putin mai tarziu iesim afara(dupa ce mananca normal).

Caro..pai gata..cand o incepe sezonul cald sa te tii plimbari..ca astea de-acum sunt puiuti
Nu stiu daca Angelina a ajuns la medic..astept sa ne spuna

Salutari la Innsbruck, la Linz, Salzburg..Viena si peste tot in Austria

-----------------------------
'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html" target="_blank"> BotezPrimele luniAlbum2
Sfarleaza
Bubu Plimbaret

Gabriela si Phillip (6.02.2004)
----------------------

Ajutati in OM sa traiasca

--------------------------------------------------------
www.stefanita.org/" target="_blank">Stefanita merita sa traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikomiko spune:

Gura asta mare a mea nu stie sa stea inchisa o clipa... m-am pus la facut teme la Java si m-am pierdut intre timp pe DC la povesti... si uite ca a trecut jumate de zi si eu tot nu mi-am terminat treaba :(((
Urat din partea mea ...

La voi cum merge treaba?

Week-end placut! ca imediat incepe :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Buna fetelor, mersi pentru urari, din pacate mi-e tot mai rau. Azi noapte febra 39,2; varsaturi si frisoane. Am fost azi la medic, e intr-adevar o forma ciudata de gripa, cica se perinda tot felul de variante de gripa. Mi-a zi sa o tratez cu ceaiuri si cu indiferenta. Asa ca acum Florin este mamicuta pentru Bianca si infirmiera pentru mine. Ma duc sa ma bag in pat, ca abia ma mai tin pe picioare.
Va pup si va doresc o zi buna.

Flavia si Bianca

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/fersedif/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinah spune:

ce de-ati mai scris! Am si uitat de vremurile astea
Am citit in diagonala, c-am avut muncitori in casa, plus calaul de zi cu zi: Armin....asa ca am stat aproape numai prin sufragerie. Cu ocazia asta am vazut trei filme....pe bucatele, cand mi-a dat "sefu'", maria sa voie.

Deocamdata o felicit pe Viktoria pentru
bine ai venit pe lume pui mic si frumos . Sa fii sanatoasa, frumoasa, desteapta si sa ii aduci numai bucurii mamicii tale

M-a inebunit Armin, maraie de-mi vine sa-mi iau campii.

Paaaa



Poze (23.08.2004)

Mergi la inceput