Mamici de Noiembrie-Decembrie 2005

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lauricipani spune:

Androix, multzumesc mult burtica cu baietzel!!!

4+


"Rau e sa dai gres dar mai rau e sa nu fi incercat sa faci ceva. Pe lumea asta, nu obtii nimic fara efort."
-Theodore Roosevelt

laurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Laurici ma bucur ptr tine. Sa dea Domnul sa fie o mica printesa.


Monica si broscuta din burtica
Esentele tari se tin in sticlute mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela Anca spune:

La multi ani!Sa avem toate sarcini usoare si peste 8 luni sa ne bucuram impreuna de bb-i nostri frumosi si sanatosi .
Eu o sa intru numai seara pentru ca la servici nu pot si am program pina la 17.30 .Asta primele 3luni ,din Iunie o sa incerc sa ramin acasa .Pina atunci o sa incerc sa intru zilnic.
Acum sa ma prezint :sint o tinara mamica ambitioasa .Am un baietel de 2 ani si 6 luni Cosmin .L-am facut foarte devreme ,la 33 de ani ,dupa ani de incercari si esecuri .Cind l-am nascut pe el am spus ca a fost ultima sansa ,ultimul tren ,dar pe urma am prins curaj si mi-am spus ca se mai poate o data .Asa ca iata-ma!
Eu ma simt bine ,nu am greturi .Sint doar foarte sensibila ,astazi la servici am plins aproape degeaba Sper sa treaca repede starea asta .Pentru moment iau acid folic ,materna si no-spa .Peste 2 saptamini ma duc la dr.
Noaptea trecuta ,in somn ,am avut un mare stres :Ce ma fac daca nasc mai devreme cu 2,3 zile ?N-o sa mai fiu mamica de noiembrie,n-o sa le cunosc pe mamicile de Septembrie -Octombrie.Asa ca sint hotarita sa le vizitez si eu din cind in cind pe colegele noastre mai mari .
Gata !Ma opresc !Pupici si sper ca miine cind vin sa gasesc lista mai lunga !
5+

Mirela si Cosmin 2 ani si 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

La multi ani, gravidutelor!
Sa aveti superbbei!


Laurici, ai facut-o si pe asta! Cine ar fi crezut acum o saptamana ca o sa deschizi subiectul asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emi si mami spune:

Buna!
Ma inscriu si eu.
UM 29.01, DPN noiembrie 2005 (ca si la Mirela Anca, e posibil sa fie mai devreme, de-aia o sa intru si pe la mamici de sept-oct).
Va pupam si sanatate voua si bbilor,

Raluca mamica, Emi bebelusa si bb2 din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauricipani spune:

Buna dimineata fete frumoase si gravidoase!

Mirela Anca, sa sti ca este posibil sa nasti mai devreme cu cateva zile dar se poate si sa nasti putzin mai tarziu. Important este sa ajungi sanatoasa la temen ( in fapt toate sa ajungem sanatoase la termen).

Monica Elena, multzumesc de urare si sper sa mearga inainte, sa nu se mai intample ca alte dati!!! Pup burtik frumos!

Eu ma prezint cu mici problemutze azi, cateva picaturi de sange. Sper insa sa nu fie nimic grav.

pup fete frumoase

5




"Rau e sa dai gres dar mai rau e sa nu fi incercat sa faci ceva. Pe lumea asta, nu obtii nimic fara efort."
-Theodore Roosevelt

laurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi_dumy spune:

Buna mamicilor,
Felicitari Laurici,sa ai o sarcina usoara si o fetita frumoasa, sanatoasa si luptatoare ca mamica ei.
Ma inscriu si eu : UM 9.02.2005 si DPN 14 noiembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Laurici mersic de urari! Ai grija de bb, eu stiu ca tu muncesti mult si alergi si te stressezi ... asa ca propun sa delegi toate astea pentru urmatoarele 8 luni de zile altcuiva. Tzin pumnii sa fie totul bine cu tine si cu bb.

-lor, va doresc o sarcina usoara si fara probleme!

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauricipani spune:

Mimi, bine ai venit in randurile noastre.
Vedeti fete frumoase ca listutza incepe sa se mareasca? Sa vedeti cate o sa fim!!!



5

"Rau e sa dai gres dar mai rau e sa nu fi incercat sa faci ceva. Pe lumea asta, nu obtii nimic fara efort."
-Theodore Roosevelt

laurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Laurici...asa te FELICIT si aici...de fapt te felcit oriunde te prind! Sa ai noroc iubita si sa fii optimista si cu Dumnzeu inainte!

Felicitari tuturor gravidutzelor!


AniS si bebelina mea dulce 18+
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput