Mamici din Arad...???(27)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Ioana am inceput la 5 luni, la insistentele celor din jur, daca era dupa mine pana la 6 luni nu-l diversificam. La urmatorul nu ma mai las influentata.

Claudia, eu i-am dat si Debridat si Sab simplex si Bonisan si fix degeaba.

Alina, Clau, s-a dus linistea mea. E tare haios dar si tre sa fiu mereu cu ochii pe el!

Am mai pus poze noi la semnatura, la Vladut 9 luni.

Diana & Vladut (16.05.2004)
Vladut 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Diana mersi de raspuns....eu am decis sa incep diversificarea ca in ultimele zile vad ca nu se mai satura cu lapticul meu....cred ca nu ii mai ajunge cat am(simt ca am mai putin), asa ca am fost nevoita sa-i dau in completare formula.....sper sa nu gresesc ca ii diversific acum....
Am vazut pozele cu Vladut.....ce scump e!.....dar parca nu prea seamana cu tati lui....

Clau mersi de sfaturi!

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004)http://alesio.shorturl.com/

-------------------------------------------------------------------------------------------------
When life gives you lemons, make a juice!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Salutare fetelor!
Ioana,asa o cheama pe fetita prietenilor nostri,Iunia,nu stiu de ce i-au pus asa.Subscriu la ce a zis Clau,sa nu incepi diversificarea cu mai multe fructe sau legume o data.Eu am inceput la Dragos cu suc de morcovi 3 zile consecutiv incepand de la 1 lingurita si crescand apoi.Sucul de morcovi nu prea l-a baut,dar cel de portocale i-a placut foarte mult.E un grasunel Alesio!

Diana,am vazut pozele,e tare scump Vladut! Cred ca ti-am mai zis,a crescut tare mult si s-a ingrasat,are si el niste obrajori...

Claudia,si eu i-am dat la Dragos tot ce s-a putut pentru colici si nu prea ia trecut.La el si-a facut efect doar Gripe Water,il calma pentru putin timp si se mai linistea.Debridat ii dadeam dimineata si seara cate o masura(era pe kilograme).I-am dat si Bonnisan si Sab Simplez si nimic.Mi-a zis cineva ca ia luat copilului ceva sirop pentru colici de la farmacie de la Zimand,e pe baza de plante si o pregatesc ei acolo la farmacie,zice ca "face minuni",nu stiu cat e de adevarat ca nu am incercat.

Clau,unde te grabesti? Nu ne-ai povestit cum ai sarbatorit 2 ani de la casatorie!!!

Gabi,cum stai cu ccc curatenia,mai ai de lucru?
Alina33,voi ce mai faceti,ce face Dragos?Ti-a trecut cistita?

Anto,tu ce faci,de ce nu mai intri pe-aici,ne-ai uitatttttt????

Cristina,voi faceti bagajele? Se bucura fetele ca vin in RO?

Flavia,ai grija de tine sa nu te imbolnavesti si sa poti face inseminarea.Succes,sa fie bine!

Magda,voi ce mai faceti? Cand va trebui sa dai examenele.Te rog sa nu uiti sa ma anunti si pe mine cand se face ceva cursuri la spital.

Wow,cat am scris...sper ca nu v-am plicitisit.
Imediat se scoala Dragos si eu n-am facut nimic de cand am ajuns de la lucru.


Alina & Dragos (11.04.2002)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_maria spune:

Buna fetelor
Claudia,Diana si Ioana multumesc de sfaturi,azi dimineata i-am dAt Debridat ,dar cind am citit ce mi-ai scris Claudia ca isi face efect dupa 3-4 zile ma gindesc cu groza la zilele care vor urma,dar sa speram ca se mai linisteste.
Ieri am reusit sa plec pina in oras si am cumparat si carucior ca sa putem iesi la plimbareasta oricum dupa botez,peste 1 saptamina.
IOANA ce bine ca ati scapat de vaccin,mie chiar imi este groaza de cel care o sa fie la 2 luni,dar pina atunci mai imi spuneti voi si cum sta treaba cu vaccinurile.
Ma duc ca iar nu sta linistita,nu stiu ce e cu ea poate nu se mai satura de laptele meu nici eu nu stiu ce sa mai zic sau colicii astia sunt de vina.
Alina sa stii ca si eu am auzit de siropul minune de la ZERIND facut din plante inca din matern si urgent lam trimis pe socru meu sa ne cumpere si eram in culmea fericirii cind mi la adus am inceput direct cu el crezind ca asa nu o sa mai am ,dar m-am inselat si abia dupa aia am trecut la celelalte.
Debridatul mi la scris dr si pentru ca ajut la tranzit de 2 saptamini nu mai face caca decit cu termometru sau supozitor,dar cred ca de lenesa ce e pentru ca noaptea o aud ce se screme citeodata de parca atunci ar face cine stie ce si cind ma uit in pampers nimic.

CLAUDIA_MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

Buan fetelor,

Claudia, nu stiu ce sa-ti spun cu colicii, adevarul e ca numai Alexandra a avut si nu prea le-am dat de capat...Cu constipatia si noi am avut probleme, eu le-am dat Milchzucker, nu stiu exact care e echivalentul in romaneste.
Ioana, si noi am inceput pe la 5 luni cu legume, morcovi intii.E un grasunel Alesio.
Diana, a crescut Vladut. Si Alexandra s-a tirit in 4 labe de pe la 9 luni si avea o viteza... Carina s-a tirit destul de putin , dar ea a mers mai repede...
Alina, noi facem bagaje, fetele se bucura ca mergem in Ro. Azi Carina s-a dat in petec, cum n-a facut-o niciodata. Am fost cu mami la un Babymarkt unde e un topogan si niste casute.S-a crizat f tare si nu l-a lasat pe un baietel sa se dea pe topogan. Dar nu asa, cind am luat-o a urlat ingrozitor...
Ginditi-va la intilnire, sa ma sunati la Arad, ca nu stiu sigur daca o sa ma net...
Clau, ce faci te uiti la meci?

Va pupam,

Cristina si gemenutele


--

http://cristinacsa.bei.t-online.de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Vladut a tot misunat astazi de la 7 dimineata fara sa doarma decat 2 jumatati de ora in timpul zilei si pica de somn seara la 8. Asa ca a adormit in scaunul de masa! Mama ce dulce a fost, l-am filmat, i-am facut si poze, uitati aici si aici.

Ioana esti prima care zice ca nu seamana cu tata-su! Vezi ca-mi bagi barbatul la idei .

Cum ramane cu intalneala?

Diana & Vladut (16.05.2004)
Vladut 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

M-am vopsit si nu-mi place culoarea Una era in catalog si alta, dar total alta e la mine in cap Clau e dragut si imi spune ca-mi sta bine, dar eu stiu canu e asa, drept urmare evit contactul direct cu oglinda, mi-e frica sa nu se sparga

Diana, Vladut seamana leit cu Vasile , mai rar baieti care sa semene atat de bine cu taticutii lor1 Ce scump e in pozele alea ....chiar asa ce i-ai dat sa manance?

Cristina, are personalitate pitica ta Si Raul cat e de mic, face cateodata niste crize de toata frumusetea...ooo nu stiu daca v-am spus dar saptamana trecuta a luat prima palmuta la fundu gol L-am scos din baie si mi-a facut niste crize de toate frumusetea, nu plangea doar urla, dar urla de tot s-a facut rosu...e prima oara cand a reusit sa ma scoata din minti si i-am dat una la funduc...sa vedeti ce copil cuminte am avut dupa, niste scartz n-a mai zis...cand ii daddeam sa pape i-am tinut morala...a fost mortal, si-a bagat caputu in barbie si numa cu coada cohiului s-a uitat la mine... Clau a iesit din camera ca-l bufnea rasu
Cu siguranta te anuntam cand va fi ziua cea mare, numa sa ne punem de-acord

Alina, ciudat nume i-a mai pus prietena ta fetitei...de la ce vine? serios habar n-am Dragos ce prostioare mai face???



Claudia si Raul (01.04.2004)
Martie Aprilie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Alina, am terminat sambata cu smotru!
Claudia_maria, la noi sab simplexul a fost foarte bun.
Ioana, si eu am inceput treptat diversificarea, dupa 4 luni. dar de la 4 la 5 luni luni i-am dat doar suculet. Am inceput cu cel de morcovi 2.5 ml, si in fiecare zi i-am crescut ratia cu 2.5 ml pana am ajuns la 30 ml. cand am ajuns la 30 ml suc de morcov am inceput sa ii dau si de mar. Nici eu nu am vrut sa incep diversificarea, dar pana la urma am considerat ca a fost bine asa incetuc. Cu cat incepi mai tarziu diversificarea cu atat o accepta mai greu. Cu pireul de legume nu s-a impacat, pana nu i-am pus carnita in el Eu zic sa nu ii dai completare de lapte praf.
Cristina, spor la impachetat si drum bun sa aveti! Cu ce veniti?
Clau, dar ce culoare ti-ai tras?
Diana, e tare scump Valdut. si mie mi se pare ca incepe sa semene cu tine.

www.stoc-studio.ro/tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Gabi, mi-am tras un blond deschis...arata ca naiba parca mi-am dat cu lavabil in cap Nu e natural si asta nu-mi place
Tudor ce mai face sau ce nu face?

Ioana, sunt de aceeasi parere cu Gabi, daca ai lapte fie el si mai putin, nu-i da completare, ca-l intarti si nu cred ca vrei asta

Totusi fetelor, vreti sa ne vedem sau nu vreti?? ca nu zice nimeni nimic, nici o propunere...eu astept, mi-am zis parerea, astept sa va aud pe voi si sa propuneti o data si o ora

Azi am reusit sa ii iau la Raul pisu pentru analize L-am trezit de dimineata (la 7) si l-am pus pe olita, in 10 min a si facut Cuminte copil mai am



Claudia si Raul (01.04.2004)
Martie Aprilie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Salut fetelor!

Clau, Gabi am depistat de ce aveam putin lapte...ca nu am mancat! Acum e ok!Am laptic destul pentru bazucu mancacios!

Clau vrem sa-ti vedem noua culoare!!!

Si eu vreau sa ne intalnim, si Diana zicea (parca) ca e de acord....parca si Alinush mai zicea ca vrea....cine se mai inscrie si unde?Tot la Cocori????

Ieri am primit balansoarul lui bazuc, ca l-am comandat prin posta de la reclamamascata......e super fain......acum 20 de minute mi-a tras prima tranta din el ca nu i-am pus centura!

Nu mai are astampar ....intru mai incolo!

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004)http://alesio.shorturl.com/

-------------------------------------------------------------------------------------------------
When life gives you lemons, make a juice!

Mergi la inceput