Bebelusi de sept - oct 2004 (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Dana, Aissa, eu nu m-am confruntat pana acum cu nici una din situatiile voastre, dar va sfatuiesc sa mergeti sa vorbiti cu medicul. Daca se mai intampla, pastrati scutecul si mergeti cu el la medic.

Dana, pana una alta eu zic sa-i scoti marul cu biscuiti pentru ca ala constipa. Nu cred ca fie nici o problema de la ceapa. E drept ca eu nu i-am pus pana acum ceapa ci numai praz, dar am mai auzit mamici care au pus ceapa si nu au patit nimic bb-ii.

Aissa, eu ii pun pastai in fiecare zi si nu a avut nici o problema.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lui Licurici spune:

Aissa, exact cum spui tu ...firicele negre subtiri avem si noi in kk si eu am vazut ca e doar atunci cand ii dau banana. Vezi daca nu poti si tu asocia cu asta. Eu sunt aproape sigura ca asta e... dar sotul meu e tare speriat a vrut chiar sa puna intr-o cutiuta si sa-l duca la un laborator pt analiza. Nu l-am lasat eu!

La multi ani Anielas!!!
La multi ani Tristan si Alexandru Andrei!!

Ana, am mai incercat si ieri sa-ti spun ca vreau reteta de supica de conopida!!!!

Angela si Licuriciul ei mic
DAVID LICURICI mic (3 sept)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

mama lui Licurici, ieri i-am dat banana si la fel si azi deci se poate. Numai ca eu nu i-am dat partea din interior cu seminte. Tu i-o dai si pe aia? Crede-ma ca ma tot gandesc ce ar putea fi. Mama, sor-mea tot zic ca e de la papa, asa zic si eu ca nu parea sa fi fost sange inchegat sa zicem, care ma gandesc ca ar fi fost intr-un singur loc si nu asa firicele mici-mici. Pur si simplu ziceai ca e ceva cu mac sau branza cu marar, distribuite relativ uniform in compozitie. Dar ea nu se plange de nimic, sper sa nu fie nimic rau. O sa vad cum mai face si maine nu o sa ii mai dau banana ca sa vad poimaine cum face.



Cristina si Alexandra(30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Pupici si de la noi pentru bebeii nascuti pe 7. Nu i-am uitat, dar cu nebunia de dimineata mi s-a pierdut mesajul de 2 ori si cand am rescris (ca desteapta de mine a uitat sa copieze), chiar i-am uitat...



Am pus poze noooi... daca vreti sa vedeti...

si Miron Radu (06 oct. 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

La multi ani! pentru bebelusii care mai adauga astazi inca o lunisoara. Sa fie sanatosi, voiosi, voinici.

Fetele, si eu i-am dat cate o feliuta de banana, dar a mea face colorat, maro in toate nuantele..:) Eu i-am dat si partea din mijloc a bananei, trebuia sa nu ii dau?

Elena & Alexandra (25.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Dana, Aissa nu stiu ce sa zic de kk bebicilor vostri, dar eu in locul vostru as vorbi cu dr.! Poate nu e nimic grav, dar mai bine sa-l stresezi pe dr. degeaba decat sa fie vreo problema cu bb!

Lorena, acum ma delectez cu pozele voastre...tare dulce Raducu tau cum face nani pe burtica!

Si al meu bazuc face acum nani...imediat incepe sa urle dupa mami lui ca-i e dor de ea...!

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004)http://alesio.shorturl.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

la multi ani la fetele aniversate zilele astea!

pt constipatie noua ni s-a recomandat astazi sa combinam la masa de branza jumate de mar copt si jumate crud. vom incerca. oricum tranzitul s-a mai reglat de cand bem numai ceai imediat dupa mesele "solide".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Repede si mult mai scrieti!!!! sa stiti ca va citesc in fiecare zi, nu-mi scapa nimic, insa nu prea am timp de scris.

Multumim pentru urari, astazi Alexandru implineste 5 luni .

La multi ani TRISTAN ! si aceiasi urare de bine si pentru Anielas!!!!

Fetelor bazucul meu papa intr-o veselie. Ii dau ciorbica de vita slaba, de pui, de legume, mere cu biscuiti, banane cu biscuiti, mere cu morcovi si alte combinatii de legume cu biscuiti.

Spuneti-mi si mie cum sa ii fac branzica si cum sa ii dau si ce alte alimente pot sa ii mai introduc in alimentatie?
Se poate iaurt Danonino? dar ou?

Noi ne incadram in categoria copiilor ascultatori pentru ca papam cu lingurita si inca foarte curat si bem apa plata din paharel. Deee, ma dau si eu mare cu puiul meu!!

In schimb avem o problema, tipa cat il tin plamanii toata ziua si apoi il apuca tusea care in ultimele doua zile a cam persistat. Este genul de tuse seaca. I-am dat sirop Paxeladine si picaturi Tusosedal....dar tusea asta parca nu vrea sa ne lase in pace.... ce sa fac ? Cred totusi ca maine ii facem o vizita doctoritei...



ana-maria si Alexandru Andrei(7 oct.2004)http://www.cat.betasis.ro/puiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Am crezut ca a innebunit calculatorul meu, da' dupa aia ma gandeam ca nu are cum sa fie de la calculatorul meu... acum m-am lamurit... a fost de la forum...

La Multi Ani Anielas! Sa fii sanatoasa, fericita si iubita.

Revin mai tarziu ca acum am ceva treaba...

Elena cu cipilica

Eliana si Elena (23.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moss spune:


fetelor, cred ca incet, incet intru si eu in clubul vostru desi nu v-am intrebat daca ma primiti !

stiti ca problema mea era pireul de legume, a carui formula am imbunatatit-o si cu niste dovlecel. Spre surprinderea mea a mancat cu lingurita cam 90 g ( ml )adica vreo trei sferturi dintr-un borcanas ca cele care se gasesc in comert si am completat cu lapticul.
Cred ca ea ar manca mai mult dar se enerveaza pentru ca ii este foame si nu poate sa manance in ritmul in care mananca lapte.

Eu zic ca pentru inceput e bine si 90 g . A facut ea ceva talente dar a mancat. Urmeaza sa introducem carnita.

In rest mananca foarte bine banana in care trebuie sa-i introduc biscuiti fara gluten ( apropo, stiti cumva unde se gasesc de cumparat ? ) si branzica pe care trebuie sa o fac in casa.

In rest, avem 4 luni si o saptamana 6,700 kg si 68 cm.

La multi ani sarbatoritilor si...ah, afara ninge !!!!!

va pup

Cristina si bb Alexia ( 31 Octombrie 2004 )

Mergi la inceput