Miresele anului 2006 (2)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

dragele mele, eu sper sa nu fie cu ochisori... sa mai astepte si ei un pic . si cioco era cu cognac...dar cumparam cu capucinno daca e cazul si servim la miresici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Cum sa ne dam la fund, auzi la ea!!! Nu vezi ce teme educative dezbateam aici??
Stii ce, oricand ar veni, important este ca ochisorii sa fie sanatosi! Iar daca la cioco' mai servim si-un pahar di cola (nu pepsi!), si mai bagi si-o , "maicamioooo"...stii cum merge? La fix!!!!
Apropos, ralu, te prezanti la targ, au ba?

http://community.webshots.com/user/krelia7806

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

eu una nu am disparut. dar sunt intr-o foarte mare dilema: vreau sa merg la sedinte de electro stimulare si drenaj limfatic (pt. a mai da jos KG). la unul unde am fost deja la sedintele demonstrative costa 120 euro pt. electro si 120 pt. drenaj. Acum am auzit de alt cabinet, am si sunat si m-am programat pt. maine, unde costa 1.200.000 lei electro si tot atat drenajul. acum vreau sa vad ce aparate au si cum este prima sedinta. Dar de unde stiu eu care dintre cele 2 au aparate mai profesioniste? Daca ma iau dupa pret stiu, dar nici nu-mi vine sa arunc cu 250 euro asa de dragul medicului. Mare dilema ....

http://community.webshots.com/user/ioananemes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Nu stiu daca electrostimularea este o solutie pentru a da jos kg..poate, asa cum ii este si numele, doar iti stimuleaza muschii, iti pune sangele in miscare...etc. Am fost mai demult la un cabinet de profil, pe la inceputul lor, si sincer iti spun, nu s-a vazut nici o ameliorare...posibil ca si aparatele sa nu fi fost atat de performante, nu stiu...pana una alta, trebuie sa fiu de acord cu iubi meu ca, singurul mod eficient de a da jos kg, ramane miscarea fizica, exercitiile, aerobicul...dintre metodele astea noi, cred ca as incerca impachetarile cu parafango

http://community.webshots.com/user/krelia7806

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

vin, vin, cu catel si purcel
adica cu cele 2 domnisoare, nasa, mama si sa speram... soacra.
mama mea lucreaza sambata pana pe la 4 asa ca nu stiu daca vin sambata dupa amiaza sau duminica. dar vin sigur..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

viitorul meu sot vinde asemea aparate. asa ca sa zice ce fel sunt aparatele care le gasesti si eu iti spun daca el stie ca sunt bune sau nu. el lucreaza la BTL Romania si aduc niste aparate din Japonia sau ceva de gen. eu ma apuc de aerobic, tin deja o cura si mai tin si post.

quote:
Originally posted by Giova

eu una nu am disparut. dar sunt intr-o foarte mare dilema: vreau sa merg la sedinte de electro stimulare si drenaj limfatic (pt. a mai da jos KG). la unul unde am fost deja la sedintele demonstrative costa 120 euro pt. electro si 120 pt. drenaj. Acum am auzit de alt cabinet, am si sunat si m-am programat pt. maine, unde costa 1.200.000 lei electro si tot atat drenajul. acum vreau sa vad ce aparate au si cum este prima sedinta. Dar de unde stiu eu care dintre cele 2 au aparate mai profesioniste? Daca ma iau dupa pret stiu, dar nici nu-mi vine sa arunc cu 250 euro asa de dragul medicului. Mare dilema ....

http://community.webshots.com/user/ioananemes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

De acord cu tine Krelia...si eu sunt PRO miscare...dupa mine inotul este cel mai sanatos...
Giova, o prietena de-a mea face de cateva luni electrostimulare...si a slabit foarte mult. DAR...pt ca trebuia sa fie si un dar...a tinut si un regim alimentar foarte strict...regim pe care i l-au dat tot cei de la salon...in functie de grupa sanguina si mai multe chestii pe care nu le stiu. Deci nu este un regim general valabil...
Si cand spun regim strict ma refer la faptul ca trebuie sa manance la ore fixe...si o saptamana manaca numai fructe, de exemplu, urmatoarea numai orez fiert, urmatoarea numai branza si iaurt si tot asa...
Asa ca...parerea mea e ca conteaza foarte mult si experienta celor care lucreaza la salonul respectiv...adica sa fie profesionisti. Ca asa...oricine poate sa-ti puna pe tine electrozii aia (sau cum s-or numi...) si sa dea drumul la aparat...




Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

o sa tin cont de sfaturile voastre, ma voi interesa sau voi trage cu ochiul la marca aparatelor. Maine cand voi merge la celalalt cabinet voi intreba si de ceva regim sa vad ce zic.
KRELIA- despre impachetarile cu parafango am auzit ca nu dau nu stiu ce rezultate, se vede doar pe moment.Asta e ce am auzit, nu am incercat.

http://community.webshots.com/user/ioananemes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

are dreptate ioana. mi-am pus si eu un costum de masaj pe mine si in afara faptului ca m-am incins in el nu cred ca reauseam sa fac ceva. daca ai nevoie il rog pe stefan sa scoata lista de la el din baza de date cu saloane si cabinete care fac asa ceva, si de multe ori ei stiu si cum sunt medicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

ralu, se pare ca nu ne vom intalni de data asta. Eu o sa vin sambata pe la un 12, asa ca....
ioana, intr-adevar inotul este super (chiar daca inoti ca o broscuta ), numai sa te tii de el (de parca de celelalte nu trebuie sa te tii!!)..pana de mucenici am fost si eu intr-un soi de regim, insa acum, s-au amestecat "optuletzele" cu branza de vaci, gratarul de pui, etc..si a reiesit o varza cu carne...La mine, regimul in sine nu-i problema, (exceptand orezul fiert),(desi mi s-a cam luat de branza de vaci), ma apuca asa o lene sa fac exercitii seara, cand ajung acasa, incat, ma cuibaresc rpd in patuc, ca doar, nah...nu m-o tine o vesnicie ..da si cand fac,...3 zile nu mai merg..iar sala, zau, ca-i prea departe!
Apropos de saloane, ati auzit ca si-a deschis Corina Danila un salon, numit Caresse?? Sunt curioasa daca e unul si acelasi cu salonul de masaj erotic, cu acelasi nume, care mai are si site, pe deasupra...(sau, dupa caz, pe dedesupt )

http://community.webshots.com/user/krelia7806

Mergi la inceput