Bebelusi de iulie-august 2004 (47)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

in loc de martisor


Luca cel frumos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Buna seara, pupici la toata lumea,o primavara superba va doresc si toate cele bune.
Noi am fost la control si doamna ne-a spus sa-i dam paine cu unt si cu pate.Eu o intrebam de alceva si ea o dadea tot in paine.M-a intrebat ce i-am mai dat de mancare si i-am spus ca mai bine ai spun ce nu i-am dat.Pana si paine cu ciorba de-a noastra dar fara sare i-am dat.Pe Serban cu asta l-am facut baiat mare,si inca ce baiat.
Pe vremea aceea nu erau atitea produse si tot am crescut copilul mare,si cu asta mic adopt aceiasi tehnica.Pana la urma tot bucatele traditionale sunt mai sanatoase.M-a intrebat Serban de ce nu-i i-au borcanase lui Ricardo si i-am spus ca mancarea facuta de mine are un ingredient special care se numeste dragoste si care nu se gaseste in borcanele.Asa s-a hotarit Serban sa manince si el "mancare cu dragoste" cu Ricardo impreuna.Slava Domnului ca nu prea manca fructe si acum infuleca linga Ricardo tot felul de fructe.
Noi inca nu avem dintisori si avem aproape 7 luni.Poate vor iesi si la noi ca tare ne mai dor gingiutele.
Si nu mai stiu cine spunea de premergator,ca nu stiu ce contraindicatii ar avea.Eu una l-am pus pe Serban de la 5 luni si la 10 si jumatate a mers singur,fara nici o problema.Ricardo nu vrea sa mearga decat cu spatele ,e incapatinat ca-i coprodoctie.A Serban imi spune ca Ricardo nu e rasa pura,cica e corcitura.Si ca corciturile sunt rase inferioare celor pure.Asta ca sa vedeti ce specimen de copil rautacios.De altfel sta cu nasul in fundul "corciturii",si-l pupa si-l iubeste de numai poate,dar mai zice cate una de-mi vine sa-l fugaresc toata casa.
Iar am scris roman,va pup si ma duc in patut sa fac nani ca sa cresc mare.






Ema si Ricardo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Hai ca m-ai dat gata cu rasa pura si corcitura ....nu degeaba sinteti in Germania :). Pupici la amindoi copilasii....noua ne plac si corciturile....

Luca cel frumos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anapharm spune:

Bine v-am regasit!

Intai vreau sa-i urez "BUN VENIT" Ioanei! Te asteptam cu detalii si poze despre micut/a!

Olivia, sa-ti traiasca voinicelul Luca! Si noi ne-am gandit sa cumparam tort, dar parca nu se potrivea sa punem jumatate pe masa asa ca asteptam pana la un anisor sa sarbatorim cu mare fast.

Roxi, ce mai faceti voi surioaro? Va pupam dulce!

Condoloante Marcelle! Nu-i nevoie sa te scuzi, te intelegem. Felicitari pt dintisori!

Saptamana trecuta am fost plecata la niste prieteni si m-am intors cu Luly vineri seara. In tot acest timp ne-a crapat hardul, asa am pierdut tot ce aveam in calculator, programe ale sotului, documente personale si ce era mai important - munca mea din ultimul timp, actele traduse pt echivalarea studiilor, acte pe care nu le-am salvat in alta parte, nu-si inchipuia nimeni ca un hard poate ceda dupa un an. Nu mai am puterea sa o iau de la capat, astept pana venim in romania si am sa platesc un traducator. Vineri a fost Kevin dimineata in oras, a cumparat un calculator nou, spre satisfactia lui, caci de multa vreme tot spunea ca vrea altul nou. Si ca sa puna capacul, dimineata nu mai mergea nici cel nou. Acum ne vom bate pe amaratul asta de laptop.
Ralucuta mea ne-a oferit saptamana trecuta luni o scena de pomina - in preajma ei s-a tot jucat fetita prietenilor, in varsta de 2 anisori, tipa, topaia, vroia sa o pupe sau s-o imbratiseze pe micuta mea speriata. Si dupa ce a tracasat-o destul de mult, Raluca mea a cedat nervos, s-a repezit cu ambele manute in parul fetitei si a paruit-o zdravan, de s-a pus biata fata pe plans. Inchipuiti-va cati draci a avut, de a adus-o in stare sa reactioneze asa. Noi am ras cu lactimi. Sunt clipe pe care n-am sa le uit. Si acum rad cand va scriu voua.
Fetelor, cred ca micuta mea se face mare dracoasa... plange daca nu-i dau ce vrea sau nu o las sa apuce ce vrea, maraie de mama focului. Si asta pt ca a fost prea cuminte pana acum. Oricum glumesc. Realizez ca de acum se poate observa o evolutie mai rapida in comunicare.

Vreau sa va urez si eu "O primavara insorita, calduroasa si plina de momente speciale alaturi de copilasi si ceilalti dragi voua"!!! In schimbul unui martisor va ofer aceste flori virtuale

Pupam toate fetele, mici si mari!!!! Si desigur si pe baietei, sa nu se supere! Revin cu amanunte si poze, imediat ce se rezolva problema tehnica.

Ana & Raluca Maria Burtch
"Tiny little hands, tiny little feet. Miracles they are, so simple and sweet".
http://community.webshots.com/user/anapharm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Ana sa stii... chiar arata a 'juma de tort :)
Trebuie sa fie tare nasol sa pierzi tot ce ai salvat intr-un PC....Am ris la faza cu Ralucuta si cred ca live a fost misto....

Luca cel frumos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anapharm spune:

Live, a fost de neimaginat. O gajgoaca de aproape 7 luni sa paruiasca in asa hal o fetita de 2 ani. Si sa vezi ca a functionat, cateva zile doar se apropia de Ralucuta si o pupa incet. Pt ca i-am zis intr-una ca e un monstru mic si imi sperie bebelusul. Biata Tina!!!
O faza ca asta merita filmata! Taica-sau a promis ca la urmatoarea vizita o sa filmeze intalnirea dintre ele doua, el tot spera ca va reactiona asemanator.
In schimb, fratiorul Tinei de 6 anisori ne-a marturisit c-o iubeste pe Ralu si cand vor creste o va cere de sotie. Ce ti-e si cu copiii... au o imaginatie teribila.
Pupam tura II, revin dupa ce fixam problema tehnica, acum merg cu rostogolici la cina. Btw, era vorba despre monitor, am banuit bine - a plecat tati sa cumpere unul nou. Oricum avea garantie pt pc, in cazul ca acolo era beleaua.


Ana & Raluca Maria Burtch
"Tiny little hands, tiny little feet. Miracles they are, so simple and sweet".
http://community.webshots.com/user/anapharm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Filipescu spune:

Va multumesc din suflet pentru primire. Am inceput sa va citesc inca de cand eram insarcinata dar de ce mi-a luat atat timp sa am curaj sa va scriu..nu stiu.
Sunt mamica de baietel. Il cheama Alexandru iar noi il alintam Bubu.Este nascut pe 28 iulie si este un baietoi super cuminte care de curand are si un dintisor...si cam atat..deocamdata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Filipescu spune:

Si cum astazi este 1 Martie Bubu va trimite tuturor fetitelor si mamicilor un pupic si o floricica. Sa aveti o primavara frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza dragelor!
Patrick va ofera tuturor un pupic dulce si o , sa fiti sanatoase si sa aveti o primavara fericita!
Ana soroooo super faza cu paruitul! pai sa stii ca asa sora vrem noi, temperamentala! noi suntem tot in urma cu dintzii, dar a inceput sa se ridice singurel in patut in schimb! si am pus poze ca marturii! http://community.webshots.com/user/rocksy25
Ema multi pupici lui Ricardo si lui Serban, auzi la el ce a invatat, rasa pura....
Ioana, bine ai venit printre noi!
o zi superba tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Buna!!
Va dorim si noi o primavara frumoasa!
Ce am vazut eu azi... Andreea si Patrick stau singurei in picioare!!!!! Tati a zis numaidecat sa va intreb ce le dati sa manance...
Eva mea e mai lenevoasa. Ii place la nebunie sa stea in picioare dar atarna greu fundul asa ca nu poate deocamdata sa-l sustina. In schimb face ture pe aici in 4 labe, cu spatele normal, doar e racusor.
Noi suntem raciti cobza toti 4, aici ninge ca in povesti, cam astea ar fi noutatile.

Mergi la inceput