Bebelusi de iulie-august 2004 (47)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pako spune:

salutare
Gata, e liniste in casa...ne-am chilomanit, am facut baitza, am papat si acum dorme ca un ingeras.Sper sa am o noapte mai linistita ca cea care a trecut a fost foarte agitata...maraita mai tot timpul.Banuiesc eu ca din cauza patutzului ca am mutat saltaua mai jos cu 20 cm...o fi vazut ea vre-o schimbare...

Olivia sa-ti traiasca puiutul Luca!
Ce ai facut cu operatia?In legatura cu premergatorul nici aic medicii nu il recomanda din motivele pe care le-ai spus si tu.Si noi ne mai gandim da luam sau nu..poate asa ca sa mai variem cu joaca, insa nu lasat il el mult timp.
Sa stii ca e foarte complicat sa stai langa niste persoane mai invarsta...asa sunt majoritatea...mai pisalogi, mai incapatanati.Sunt sigura ca si noi la randul nostru o sa parem la fel in fata celor mai tineri.Varsta nu iarta pe nimeni.
Andreea(Banica)chiar am luat si eu un mango..il am in casa de vre-o 4 zile...tot astept sa se coaca,ca e cam verde pe o parte.O sa il curat de coaja si il pasez ca si celelalte fructe.
Ioana bine ai venit!spune-ne mai multe despre tine.Despre puiutzul tau...asteptam si poze.


Felicia si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

Buna seara!Sau...buna noaptea!Abia acum am intrat ca am fost plecati azi .

Bun venit noilor mamici!

Eu ma bag la subiectul cu suzetele in pat...David are cateva dar doar una dintre ele ii place si o ia singur dar asta doar ziua ca noaptea dupa ce se rostogoleste pe burta numai de suzetele alea imprastiate acolo nu-i pasa lui!!!!El vrea sa doarma si nu stie decat leganat asa ca .....

http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Ramona sa stii ca nici Andreea mea nu mananca la ora fixa...are defazare o jumatate de ora, chiar si o ora.Cu retetele, am rugat-o si eu azi pe Maria sa mi le trimita....sunt in asteptare.

Marcelle-condoleante ! Iti inteleg perfect durerea...si eu am pierdut ambii bunici- care m-au si crescut de altfel pana la varsta de scoala-tot in preajma aceleiasi sarbatori.E tare greu.
Felicitari pentru dintisori!

Felicia si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Salutare fetele. M-am gandit sa marchez si io prezenta in zona. De citit va citesc insa nu scriu intotdeauna.
Serban e un grasun, are peste 11 kg, nu se rostogoleste nici el. Daca-l pun pe burta sta in nas cu fundu'n sus si dupa ce se plictiseste de stat asa plange. Asta e...e un lenes.
Ii urez si eu lui bb Luca La multi ani si sa creasca mare si voinic!
Si fiindca maine voi fi tare okupata la job va spun din seara asta La multi ani! de 1 Martie, sa fiti fericite si iubite!
Pupici la toate,
Roxana

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Multumesc fetelor de urari, am sa le transmit lui Luca...asa pupindu-l in felul meu (adica omorindu-l in pupaturi..lol).
Roxi, asa care v-a sa zica.....am baiat smecher! lasa ca nici cu patrick nu mi-e rusine..lol
Bine ai venit Ioana...
Felicia , vineri ma duc sa discutam despre operatie, cu radiografia in mina...si o sa-mi spuna cam cit trebuie sa nu merg (in functie de tipul de reconstructie pe care trebuie sa-l faca in articulatie).
Simona R...eu nu am decit 2 suzete pe care as putea sa incerc sa le pun...dar cred ca-i prea micut....restul suzetelor nu-mi plac. Astea sint numai plastic moale ,far nici un fel de rama de plastic dur...deci poti dormii perfect pe ele. Cred ca ar trebui sa cumpar vreo 20 ...lool.
M=am dus in lunch si in loc de premergator ,m-am hotarit sa cumpar Jumper...., cred ca o sa-i placa mai mult, pozitia este tot verticala....oricum waker-ul nu ar fii putut fii folosit , noi avem mocheta peste tot....

Luca cel frumos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Marcela imi pare rau ca primul Craciun cu Bianca cea cuminte a fost umbrit de pierderea bunicii....

Luca cel frumos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramses spune:

Multumesc, Amironeanu de oferta!Uite ,cand ai timp ,pune-le aici:ramonahirbu@yahoo.com
Nu e foarte urgent,ca eu abia azi i-am dat carnita,deci nu sunt prea avansata cu diversificarea,dar cred ca in curand voi intra in pana de inspiratie,cand o sa inceapa mofturici sa ma refuze
Nu mi-as fi facut griji cu programul de masa ,ca nu vreau sa fiu prea rigida,dar azi ma grabeam sa-i fac mancarea convinsa fiind ca urla de foame si ea de fapt urla de somn,nu mai pot deloc anticipa ora de pranz,dar sper ca e numai o perioada.
Va pup iar!

Ramona si bb-lusa Sara
http://photos.yahoo.com/ramonahirbu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

si io ...si io!

(la ora asta gatesc varza cu carnati)

Marcela, bine ati revenit si sa nu mai lipsiti atat de mult!!! am vazut pozele cu Bianca ...e tare dulce si scumpa, si e o grasunica, sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea, va pupacim !

Ioana, bine ati venit ...cum adica sa nu te primim? noi primim pe toata lumea cu bratele deschise, sa fie gasca mare de pitici dulci si de mamici frumoase!

Olivia, daca te operezi noi iti tinem toti pumnii ...asa cum ii tinem foarte strans si pentru Luca, poate poate se cuminteste si doarme toate noaptea (Doamne ajuta)!

nu mai stiu ce vroiam sa zic ... fug la bucatarie ca mai am multe de facut, inclusiv o tzatziki, tati si moata dorm si viseaza de mult, numai io n-am stare ...ce mi-o fi dat mama sa mananc cand eram mica?!?

noapte buna la schimbul I, serviciu placut la schimbul II!


Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maaria spune:

Luca-i foarte suparat ca Alex (se stie el care, hihihi) i-a luat-o inainte cu urarile de 1 Martie! raman insa valabile martisoarele si pentru toate bebelinele de iulie - august si pantru mamicile posesoare de bebelusi scumpi!

Si inca o urare... si mai speciala pentru prietenul LUCA care face 6 lunisoare! Mamicuta Olivia sa-ti traiasca puiul scump!

Maria si BB Luca (26.08.2004)
POZ(n)E

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

De la Luca pt. Luca...

Luca cel frumos


Mergi la inceput