Miresele anului 2005 (9)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Degetzel, felicitari si casa de piatra!!!!

Costumasul a fost SUUUPERB. De unde l-ai cumparat? Mi-a placut f mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

frumoase poze Degetzel!!!si costumasul e superb!!!!
imi pare rau de intamplarile nefericite, dar ma bucur ca ati trecut peste.

http://community.webshots.com/user/ioananemes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

Felicitari Degetzel!!!!
Ai fost ffffffff frumoasa!!!! Sa fiti fericiti si sa va iubiti muuuulllttttt!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Fetelor, m-ati emotionat cu toate felicitarile voastre !! Parca as fi din nou la Starea Civila !

Costumasul l-am cumparat de la casa de moda Nanette (are sediul pe Calea Mosilor, pe langa Mihai Eminescu) si intr-adevar m-am simtit excelent in el... ca o printesa !!

Iar cu alte peripetii ... pai sa vedem :
- dimineata zile de 5 martie (ora 9): impacheteaza toate lucrusoarele ca sa mergi la mama (vroiam sa plecam de acolo). In drum, oprire la florarie sa ridici buchetul. Cand am vazut buchetul ... nu mi-a mai placut !!! Am plecat, gandindu-ma "Asta e ... nu e obligatoriu sa ai buchet la cununia civila..."
- ora 10 : m-am imbracat si incep sa ma coafez (singura, pentru ca vroiam doar sa-mi strang parul sus... cumparasem toate cele necesare :)). Se rupe agrafa ! (pe care dadusem o gramada de bani si alergasem ca nebuna 2 zile sa gasesc ceva care sa-miplaca ...). Asta e ! M-am hotarat sa ma dau cu spuma pe par si il las asa !!!
- ora 10.30: vine o prietena care este cosmeticiana si care trebuia sa ma fardeze. Aici totul a decurs perfect!! ( Ce fericire !).
- ora 11: Adi (sotul meu) suna la agentia care se ocupa de organizarea nuntii, sa fie sigur ca o sa fie acolo fotograful si cameramanul ! SURPRIZA !! Nici unul din ei nu a fost anuntat !! Alerteaza agentia care ne asigura ca intr-o ora la starea civila vom avea si fotograf si cameraman.

(aici o sa sar peste toata agitatia din casa, stresul mamei care ma stresa si pe mine, stiti voi.. atmosfera obisnuita ..., si o sa trec direct la Casa de casatorii a sectorului 4)

- ora 12: asteptam sa apara din minut in minut fotograful si cameramanul ...care nu apar ! Suntem strigati sa intram ... amanam pe motiv ca lipsesc cateva persoane importante ... In sfarsit la 12.20 apare fotograful si ne decidem sa intram ...fara cameraman !

- incepe ceremonia, totul bine si frumos ... atata doar ca doamna care oficiza ceremonia uita sa-i spuna lui Adi ca trebuie sa ma felicite (adica sa ma sarute ...). Isi aduce aminte cand le spune invitatilor sa vina sa me "felicite" ca pe EL NU L-A INVITAT !! Nu-i nimic ... ce era sa mai zic ...

- Deodata apare si cameramanul ! ... care incepe sa filmeze cum ieseam toti din sala ! Bine ca macar e lumea zambareatza... si eu la fel !

- Afara (dupa poduletul de flori) incepem sa facem obisnuitele poze de grup. In gradina din fata cladirii sunt cativa copii care se distreaza de minune aruncand cu bulgari de zapada. Brusc, un bulgare ma nimereste direct in cap !! Mai precis in ochiul drept ! Si va asigur ca era mai multa gheata decat zapada pt ca m-a zgariat pe fata si mi-a mai stricat si machiajul... pentru ca a trebuit sa pun niste comprese !!

- Mai incolo.. a fost normal... nimic special nu s-a mai intamplat ... Sau eram eu asa de fericita ca nu ma mai putea deranja nimic ..

Va pup pe toate !

http://community.webshots.com/user/roxanadobrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

Maaaama....dar ce de peripetii ai avut!!!!! Bine ca te-ai tinut tare si nu ai cedat.....FELICITARI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loreg spune:

Degetzel, felicitari si "Casa de Piatra"! Va doresc sa fiti mereu la fel de fericiti si mai mult decat atat! Felicitari si mamei tale pentru ca are o fiica atat de reusita! Neaparat sa ne spui de unde ai luat costumasul - este Nemaipomenit!!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/loredana_gherghelas/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loreg spune:

Degetzel, felicitari si "Casa de Piatra"! Va doresc sa fiti mereu la fel de fericiti si mai mult decat atat! Felicitari si mamei tale pentru ca are o fiica atat de reusita! Neaparat sa ne spui de unde ai luat costumasul - este Nemaipomenit!!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/loredana_gherghelas/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

Degetzel, felicitari ca ai rezistat psihic, ca multe peripetzii ai mai avut.Pana la urma tot ce conteaza e ca totul s-a terminat cu bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Felicitari Degetzel!!!
Foarte frumos costumasul!!!!
CASA DE PIATRA!


http://community.webshots.com/user/zozela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice elena spune:

FELICITARI DEGETZEL!!!!
CASA DE PIATRA SI TOT CE VA DORITI!!!!

Ati trecut prin multe peripetii, dar e bine ca totul s-a terminat cu bine.

inca o data FELICITARI!!!!


ALICE ELENA

Mergi la inceput