Miresele anului 2005 (9)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

ce emotii degetzel! ah, ce bine te inteleg. eu cu o zi inainte de cununia civila nu aveam rochita. am cautat prin toate magazinele (aveam un pic de burtica, mica mica, motiv pentru care am mutat nunta din toamna in primavara) si nu am gasit nimic care sa imi placa. si stiti cine m-a salvat? monica darie, care imi facea rochia de mireasa. asa ca am avut o rochita frumoasa frumoasa, din matase, culoare cafea cu lapte, in bretelute, croita pe bie. frumoasa, lejera, eleganta. cand imi amintesc ce emotii aveam si eu... si s-a terminat totul in 2 minute! am zis da si am semnat. si gata cu numele meu de fata!
in privinta pantofilor, zic si eu ca fetele, nu alb.
pupici

marcela si alexandra lia

pozele noastre
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37669" target="_blank">cum s-a nascut alexandra lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Floricika, eu am avut un noroc chior cu formatia, pentru ca singura zi cand au avut liber in iulie a fost ziua in care aveam eu nunta (23 iulie) Canta de toate, pentru ca mie asa imi place, vreau ca lumea sa se distreze, nu sa fie o petrecere scortoasa. Tu ce gen cauti?

Roxy79ro, stiu strada Topraisar, ti-am spus ca eu am locuit cativa ani pe Nicolae Iorga, chiar la intersectia cu Mihai Viteazu, la nr.48, asa ca eram in zona.

Vrabiuta, dupa cum descrii rochita pe care ai avut-o, este exact genul care imi place si mie. Subscriu si eu: pantofii sa nu fie albi... Pupici la toate

Angelique
http://community.webshots.com/user/kristina_deppner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Angelique, rochia am luat-o de la Agnes Toma.Am vazut-o la targ la sofitel si este exact cum imi doream: din 2 piese cu corset, fusta nu este genul acela 'printesa', nu stiu sa explic bine...este ffffff frumoasa (parerea mea, si mie trebuie sa-mi placa nu?) Este culoarea untului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Alexia, si mie imi plac rochitele de la Agnes Toma. MAi am insa o intrebare, cat ai dat pe ea? Si voalul l-ai luat separat? Multumesc, pupici.

quote:
Originally posted by alexia28

Angelique, rochia am luat-o de la Agnes Toma.Am vazut-o la targ la sofitel si este exact cum imi doream: din 2 piese cu corset, fusta nu este genul acela 'printesa', nu stiu sa explic bine...este ffffff frumoasa (parerea mea, si mie trebuie sa-mi placa nu?) Este culoarea untului.



Angelique
http://community.webshots.com/user/kristina_deppner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loreg spune:

Buna ziua dragele mele!Va urmaresc de foarte mult timp dar inca nu v-am scris pentru ca eu am depasit momentul care va emotioneaza atat de tare pe voi; am avut nunta anul trecut, pe 28 August. Cununia religioasa am facut-o la Biserica Sf. Spiridon cel Nou si pot sa va spun ca a meritat toti banii. Corul e mai mult decat angelic, iar interiorul bisericii nu poate fi comparat cu nici un altul.Imi pot aduce aminte doar ce am simtit cand am intrat si am auzit clinchetul clopoteilor; acelasi lucru pe care il simt de fiecare data cand vad casetele. Una peste alta vreau sa va spun ca sunt alaturi de voi 100% si o sa incerc sa va ajut atat cat pot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Bine ai venit printre noi. Poze de la nunta nu ai sa te vedem si noi? Pupici

quote:
Originally posted by Loreg

Buna ziua dragele mele!Va urmaresc de foarte mult timp dar inca nu v-am scris pentru ca eu am depasit momentul care va emotioneaza atat de tare pe voi; am avut nunta anul trecut, pe 28 August. Cununia religioasa am facut-o la Biserica Sf. Spiridon cel Nou si pot sa va spun ca a meritat toti banii. Corul e mai mult decat angelic, iar interiorul bisericii nu poate fi comparat cu nici un altul.Imi pot aduce aminte doar ce am simtit cand am intrat si am auzit clinchetul clopoteilor; acelasi lucru pe care il simt de fiecare data cand vad casetele. Una peste alta vreau sa va spun ca sunt alaturi de voi 100% si o sa incerc sa va ajut atat cat pot.



Angelique
http://community.webshots.com/user/kristina_deppner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loreg spune:

Multumesc pentru urare. Poze de la nunta am, insa nu am inca album creat. Sa-mi spuna si mie cineva ce trebuie sa fac - sa am si eu album?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Bine ai venit Loreg, ce ma bucur ca cineva spune ca biserica Sf. Spiridon merita totii banii, draga mea eu acolo imi fac nunta pe 20 august, vreau sa-mi zici si mie mai multe despre biserica. Am auzit ca intarzie, ca programarile sunt multe....zi-mi cum a fost la tine....apropo cat tine slujba avand in verede ca noi suntem logoditi la biserica? (bineinteles, daca stii). A! Si inca ceva te-ai casatorit in aceiasi zi ca viitorii mei nasi!

Trebuie sa-ti pui pozele de la nunta pe forum sa le vedem si noi. .
Ps: Astept sa ne scrii mai multe despre nunta ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loreg spune:

Ce-as putea sa va spun...decat ca dupa ce se termina iti aduci aminte doar ce a fost frumos. Ca multe dintre voi, eu m-am ocupat de organizare - pe noi nu ne-a ajutat nimeni, dar absolut nimeni. La Sf. Spiridon am ajuns pt ca nasa a tinut mortis sa ne cunune acolo; programarea am facut-o in ianuarie 2004 si tot atunci m-am apropiat de preotul Lazarescu (cel mai in varsta si cu ochelari). Ne-am gandit sa ne fixam o ora cat mai tarzie pt cununie ca sa putem merge direct la local dupa aceea; prin urmare am fixat ora 19:00....doar ca am intrat in biserica pe la 20:30. Sa va mai spun ca ploua cu galeata si ca a plouat pana am iesit din biserica?! Insa am avut parte de cea mai frumoasa slujba de cununie din cate mmi-a fost dat sa aud; si credeti-ma ca am fost la multe nunti. Am iesit din biserica pe la orele 21:00 - era intuneric; n-a mai contat faptul ca nu am mai putut face poze in curtea bisericii...Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Angelique, voalul l-am luat tot de la Agnes Toma cand am luat si rochia, mi-am luat si manusile, si posetuta foarte haioasa. Voalul acum parca nu mai imi place, parca as fi vrut mai lung, ei aveau ori mai scurt ori foarte lung.
Vreau sa ma duc la Picasso sa-mi iau floricele de pus in cap si cred ca o sa-mi cumpar alt voal.Am inteles ca acolo au lucruri f frumoase. Fug ca e sedinta

Mergi la inceput