Mamici de iulie-august 2005 (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Buna dimineata burtici!

Cam liniste pe aici, se cunoaste ca e sfarsit de saptamana

Noi suntem bine, crestem, se umfla burtica vizibil, puiul se misca intr-una , cand il apuca zbenguiala il tine si cate o ora, o scumpete

Pupici si o zi buna,
Katink 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nique15 spune:

Laura sunt consternata... cum adica tu te simti bine si ti-a iesit puroi in urina? Nu ti-a dat medicul mai multe detalii? oricum banuiesc ca daca ai inceput un tratament cu antibiotic stie despre ce este vorba si se va rezolva si aceasta problema!
Hai curaj, ai incredere ca totul va fi bine!


Ioana 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Laura,
imi pare rau ca ti-a iesit puroi in urina, dar daca dr. ti-a dat antibiotic inseamna ca stie el de ce, nu iti mai face un gand in plus, fii optimista si ai speranta ca totul va fi bine.
Nu gandi negativ ca nu iti ajuta cu nimica si ii fac rau si lui bebe gandurile negre.

Sunt alaturi de tine si iti doresc multa sanatate,
Katink 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Buna dimineata la burtici!!!

Laura draga nu te speria asa!! Ti-o fi iesit o infectie la testul de urina, si daca dr. tau ti-a dat amoxicilina (antibiotic) inseamna ca stie ce face, ca daca era altceva iti spunea. Probabil o infectie pe care le tot facem noi in perioada de sarcina, asa cum mie imi recidiveaza candidoza facuta in urma unor antibiotice. Nu te apuca de plasn ca-l superi pe "tractoras"!! Hai ia pastilutele si te mai duci apoi la un control si o sa vezi ca o sa fie bine.

Noi ne-am facut o programare pt. sapt. viitoare, 3 martie sa il mai vedem pe bebel boy care creste aici de mami nu mai are cu ce se imbraca . In rest zicem noi ca e bine.

va pup,

20 sapt.+1zi

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Buna de dineatza burticutzelor, nu ne-am "vazut" de mult, dar revin si eu. Vad ca sunt pe lista, dar am niste modificari de facut: DPN 19-29 iulie, si vom avea un Am facut echo la 17 sapt, si asta a iesit. E foarte vioi, si deja de 1 sapt 1/2 il simt cum misca Are program, face tumbe, parca ar fi acrobatIn rest ne simtim bine, mai facem o indigestie, dar trec toate. Marti mergem iar la control, sa vedem ce mai face bb
Va pupicesc si sanatate la bebici si la mamici

Albinutzza
Never say never
http://community.webshots.com/user/albinutzaa

Burticutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelau spune:

noi o sa avem un BAIETEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

Anis, m-am rugat pentru tine. Totul o sa fie bine.
Laura, imi pare rau dar sper sa se rezolve. Sanatate.
Mie mi se pare ca nu-mi mai creste burtica, e normal?
K14+

Kulta graviduta si BB Daniela (15,04,2004)

Poze cu noi
"Lucrurile bune li se intimpla celor care stiu sa astepte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Va multumesc Nique15 si Katink pentru incurajari, dar chiar nu stiu ce se intampla: NU MA DOARE NIMIC, dar am puroi si dr. zice ca e ceva mai mult decat o simpla infectie......Nici nu ma gandeam ca mi se poate imtampla asa ceva....
Va multumesc inca odata, chiar aveam nevoie de voi mai mult ca oricand
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Ioana si Kulta va multumesc de incurajari, dar nu stiu cum sa fac sa nu ma mai gandesc la rezultat pana marti cand il voi avea in mana; dr. zice ca sa speram ca am depistat-o din timp cas altfel trece in lichidul amniotic si ii face rau lui bebe; eu nu stiu de cand a aparut, deci nu stiu daca a fost depistata din timp; eu urinez de 4 sau 5 ori pe noapte si am intrebat daca e normal la aproape 20 sapt si atunci mi-a propus un test pt ca nu e "chiar normal", dar de vreo luna parca simt in permanenta ca tre sa merg la baie.....
Si ar mai fi ceva:antibioticele nu fac bine la sarcina, asta e sigur( am caz in familie care are copil fara o ureche din cauza unei racele tratata in spital cu anbtibiotice...), ma ingrozeste gandul...........
Pupici pe burtici,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peca spune:

buna dimineata burtici....da sunteti harnice rau la scris...:)

laura_s...as vrea sa te incurajez sa gandesti pozitv da zau ca si eu sunt in aceeasi situatie...la controlul de marti mi-a gasit za´har in urina....si la cel din ian. la fel...dar au spus ca se poate sa fie de la ceva dulce mancat de dimineata...dar cum am spus ca nu am mancat dulce....
mi-au spus ca si daca la controlul din martie tot asa imi iese la urina trebuie sa fac analize extra de zahar si inca ceva.....(gemana me-a ma lasa balta in termenii astia medicali)
si uite asa sunt de marti in borcanul cu griji...si mai trag si cate o portie de...eu m-am gandit sa ma iau sa ma duc la un alt dr. normal sa imi fac toate analizele...dar daca dr. meu nu a spus nimic......ma gandeam ca poate iar nu e ok...si de ma duc la control in martie cu rezultatele dupa mine...sa nu il supar...sau sa creada ca il consider necalificat....si uite asa ma umplu de ganduri.

va doresc o zi buna

peca

Mergi la inceput