tintura de branca ursului

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Pisi,
io una nu simt nici un gust cand iau... :))

Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

quote:
Originally posted by andrruzza

Pisi,
io una nu simt nici un gust cand iau... :))

Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"




Fericito!!!

Nici nu ai idee cat de tare te invidiez!!!

Apropos: crezi ca daca o sa renuntz la branca ursului shi raman doar cu uleiul de catina shi naprasnicul imi diminuez SHANSELEEEEE?????

*Sanatate maxima tuturor shi pupici dulcici *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

pisi,
pai io nu prea stiu ma ce si cum...:)
oricum, sa stii ca io nu pot lua mai mult de o picatura pe zi din tinctura de branca, imi scade tensiunea si imi da palpitatii.
doar sotului ii dau de doua ori/zi cate o picatura.
de doua zile am inceput si eu sa iau tictura de codita soricelului si zmeur, de doua ori pe zi.
mi-am cumparat si kamayani, dar astept sa-mi treaca menstruatia, pe prospect scrie sa nu se administreze in timpul menstruatiei.
astazi o sa cumpar si ceaiurile ..si sper sa fie cu folos :))
iar ulei de catina noi ne-am gandit sa luam doar 5 zile pe luna, iar sotul inca 5 zile de propolis+polen+apilarnil, sa nu fie prea mult :)

Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Andrru, mama,

aici suntem fiecare cu ce-l doare! Pai eu nu tzin, puiule, tratamentul Liviei cu "tz" feluri de ceaiuri pt. ca trebuie "atashat" la un regim vegetarian, ori eu dupa o luna de astfel de regim (ianuarie) am avut impresia stranie ca mi s-a inverzit shi parul shi-am inceput sa ma hranesc prin fotosinteza! ... Plus ca nu am gasit toate ceaiurile! Din pura intamplare (vezi mesajul legat de acest subiect, deschis chiar de tine, daca nu ma inshel) am inceput sa iau ulei de catina (iaca is doua saptamani de cand "consum" 20pic x 3ori/zi) iar de vineri - dupa ce am citit aici un mesaj vis-a-vis de asocierea benefica a uleiului de catina cu naprasnicul shi branca ursului, mi-am luat shi din astea!
Numai ca in prospect la mine scrie ca branca ursului se ia 1 linguritza dizolvat in 100 ml apa x 3ori/zi! De-aia mi-e greatza mie, mai! Shi daca zici ca itzi scade tensiunea, chiar o sa renuntz la ea, caci eu sunt hipotensiva!

Te-am pupicit!

*Sanatate maxima tuturor shi pupici dulcici *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Foarte important!!!
Eu nu am zis niciodata ca trat. meu se tine impreuna cu un regim vegetarian se mananca de toate(chiar este foarte bine sa mananci dupa ce iei trat. ca sa nu "ti se aplece "de la atatea).Nu se beau racoritoare,nu se mananca prajeli si nici tzuici!Aveti voie doar vin de casa din provenienta sigura si fara conservanti.
Inca o data...se mananca foarte bine!!!N`teles?

pupici de la cu bb christian



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Fetelor,dar ceai de napraznic si tinctura de muguri de zmeur unde ati gasit acum de curand?Ma gandesc sa incep si eu dar nu am nici un pic de timp liber,nu pot sa bat orasul in cautare de Plafare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

quote:
Originally posted by livia

Foarte important!!!
Eu nu am zis niciodata ca trat. meu se tine impreuna cu un regim vegetarian se mananca de toate(chiar este foarte bine sa mananci dupa ce iei trat. ca sa nu "ti se aplece "de la atatea).Nu se beau racoritoare,nu se mananca prajeli si nici tzuici!Aveti voie doar vin de casa din provenienta sigura si fara conservanti.
Inca o data...se mananca foarte bine!!!N`teles?

pupici de la livia cu bb christian



livia



Liv, puiule,

imi cer mii de scuze pentru confuzie! Cred ca m-a tampit frigul shi nu mi-am dat seama! Nu shtiu de ce am ramas eu cu ideea ca trebuie mancat ca shi capra in perioada de regim, insa, probabil, a fost o scuza a subconshtientului de a nu ma supune la corvoade asha mari!
Te pupicesc dulce!

*Sanatate maxima tuturor shi pupici dulcici *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Am fost la plafar si mi-am cumparat o punga mareeee cu ceaiuri.. :))
Si am intrebat vanzatoarea de tinctura de seminte de marar si mi-a zis zambind "tre' sa cumperi mai mult daca il iei pt ce stiu eu.." (ea stia ca pt marirea sanilor)...:)

Jasmine, eu ceai de napraznic am cumparat chiar astazi din piata matache, este un plafar in hala unde se vand fructe si legume; iar tintura de zmeur am cumparat dintr-un plafar de la lujerului, statia de metro armata poporului.

Matia, tintura de coada soricelului are la plafarum din militari, am cumparat eu acum 3 zile, costa cam 40-50 de mii, nu stiu exact ca am cumparat mai multe chestii.

Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

quote:
Originally posted by andrruzza

Am fost la plafar si mi-am cumparat o punga mareeee cu ceaiuri.. :))
Si am intrebat vanzatoarea de tinctura de seminte de marar si mi-a zis zambind "tre' sa cumperi mai mult daca il iei pt ce stiu eu.." (ea stia ca pt marirea sanilor)...:)

Jasmine, eu ceai de napraznic am cumparat chiar astazi din piata matache, este un plafar in hala unde se vand fructe si legume; iar tintura de zmeur am cumparat dintr-un plafar de la lujerului, statia de metro armata poporului.

Matia, tintura de coada soricelului are la plafarum din militari, am cumparat eu acum 3 zile, costa cam 40-50 de mii, nu stiu exact ca am cumparat mai multe chestii.

Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"




Seminte de marar pt 21 de zile de tratament fiind tratament unic iti ajunge o cutie.Nici din celelate ceaiuri nu-ti trebuie mai mult de o cutie pe luna,eu sunt la mijlocul celei de-a doua lune de tratament si sunt tot la prima cutie.Si eu am luat mai multe cutii asa cum a zis Livia dar nu trebuie asa mult cumparat , mai ales ca ceaiuri sunt peste tot.Astep[t sa-mi spui cum te-ai descuract cu semintele de telina si marar sublingual.Eu nu am putut sa le iau pt ca imi venea sa vomit,asa ca le-am inghitit direct.De argila bauta nici nu putea fi vorba sa reusesc...am renuntat dupa prima inghititura.Restul merg!

la tratament!


Te pup,

Gabi si bb Simona


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Chiar o lingurita de branca ursului de 3 ori pe zi se ia?Nu-i mult?Voi cum luati?

Gabi+bbSimona

Mergi la inceput