Mamici de iulie-august 2005 (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Fetelor va anunt imediat cum aflu, si eu sunt tare curioasa si mereu zic ca e frumos sa afli cand nasti, dar cand vad cum se coloreaza listuta parca nu mai am stare ...
Urmatorul control il am pe 8 martie, la ora 16.30. O vom intreba pe dr., ca va veni si sotul cu mine, si daca poate sa ne spuna, o sa vrem sa stim... pana atunci facem pronosticuri

Numai bine si sarcini usoare in continuare,
Katink 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

M-am uitat si eu in tabelul chinezesc.
La 25 de ani pt luna noiembrie iese ca e baiat, dar eu in luna noiembrie am implinit 26 de ani si asta inseamna ca e fetita ... deci tot nu am aflat nimica...

La sora mea nu se potriveste, are fetita si spune ca e baiat..

Pupici,
Katink 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

mi-am zis sa nu ma mai agit, ca posibilitatile sunt limitate: ori e fata, ori e baiat, acum ca stiu ca e unul singur, alta posibilitate nu exista.cica ar trebui sa fiu multumita.pe bella s-o intrebam cum e cu combinari de x luate cite y.ea ce sa mai zica...abia astept sa stiu, ca va iesi confuzat complet, ii zic si el si ea, papusa mamii, iubitu`meu...dau bani aiurea mai tirziu pe psihoterapie. bunica mea mi-a spus:" sa vorbesti, mama, cu EL , cind sunteti numai voi DOUA acasa"
pupici
M14+5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

Bebestrumfitza, la multi ani si un bb sanatos.
Cit despre epilat, eu ma epilez de foarte mult timp cu epilatorul si acum fac la fel numai ca imi creste parul foarte repede, mai repede decit inainte de a ramine graviduta.
K13+

Kulta graviduta si BB Daniela (15,04,2004)

Poze cu noi
"Lucrurile bune li se intimpla celor care stiu sa astepte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

quote:
Originally posted by Katink

M-am uitat si eu in tabelul chinezesc.
La 25 de ani pt luna noiembrie iese ca e baiat, dar eu in luna noiembrie am implinit 26 de ani si asta inseamna ca e fetita ... deci tot nu am aflat nimica...

La sora mea nu se potriveste, are fetita si spune ca e baiat..

Pupici,
Katink 16+



Katink spune "varsta mamei atunci cand va naste", deci ar fi fetita.

La mine s-ar potrivi, cu baietel. Asta daca nu se schimba ceva la urmatoarea ecografie.

Andy si 17 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monicutz spune:

'Neata fetelor,

Multumesc mult pentru urari. sunteti niste scumpe. Si eu va doresc sa nasteti cu toate cu bine, usoer si sa aveti copii sanatosi si baftosi.

Iar ati scris o tona :) (ce bine!), asa ca o iau pe rand:

Pisi-Ella, si eu am burta maricica...m aintreaba lumea daca am gemeni :). Si n-am.
Polmyrah2002, si eu am arsuri. Am avut o perioada nasoal cu arsuri. Acum s-a mai domolit. Am luat Maalox, la recomandarea medicului. Am cautat si pe net prospectele si contraindicatiile, si numai la un tip de Maalox scrie ca nu se da la gravide. Deci, daca ei din ala normal, 'regular' nu-i problema.
Bebestrumfitza, La multi ani si sanatate! Si eu stiam ca cezariana se recomanda de la -6 in sus. Eu am -2.5 si -3 si nu mi-a zis nimeni ca ar fi vreo problema sa nasc normal. Ce putin o sa incerc.
Mitub, eu iau prenatale de la inceput si o sa iau pana la sfarsit.
Mamini, la noi toate calendarele chinezesti si toate testele ieseau fata. Si e baiat.
Ioana, 3 kg nu e mult deloc la cate saptamani ai tu. Stai linistita. Cat despre epilat, eu tot cu ceara si cu aparatul de epilat pe unde nu mai ajung cu ceara.
Cami si Cristina, bine ati venit!
Andre-ea, eu cu somnul nu am probleme, dar am auzit ca e ceva destul de comun in sarcina.

Hai ca m-am intins o gramada. Va pup,
, 20s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia spune:

Mei fetelor ce ati umplut listuta de carucioare si au inceput baieteii sa ia avans!
Vreau sa va spun ca am luat ... 11 kilograme, am 73 aseara m-am cantarit si nu cred ca sunt detronata decat de Bella care are tot dreptul sa ma depaseasca.
Desprea calendarul chinezesc eu am facot un "sondaj" si nu a avut acuratetea de 90 % care o spun ei, desi la Codrin s-a potrivit.
La mine acum ar trebui s afie tot baiat dar la echo zice fata.
Katink:si eu am spus la Codrin ca nu vreau sa stiu insa tentatia a fost prea mare si am rezistat doar pana in luna a cincea.
Surprize pot fi oricum pana iti vezi puiul in brate.
Multi pupicei tuturor!

Delia si Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monicutz spune:

Giana, nu am probleme cand ma asez, dar mai am cand ma ridic sau daca imi schimb brusc pozitia. Cateodata, destul de rar, am o durere ascutita la schimbarea pzitiei. Dar de f scurta durta. Se intampla rar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

Fetelor, nici la mine nu se potriveste chartul ala; chiar daca pun virsta mea la conceptie, chiar daca o pun la nastere, iese baiat (ambii ani) si bebelul meu este fetita.

Cin,
Eu am 19+ sap si vomit o gramada in fiecare dimineata. In primele 2,5 luni nu am vomat deloc (doar mi-a fost greata putin), dar dupa aceea am inceput sa vomit regulat in fiecare dimineata (poate ca ma lasa 1-2 zile, cind incep sa ma bucur, apoi varsaturile revin).

Boga,
Dr ta nu ar trebui sa te streseze pt 3kg luat pina acum; chiar daca esti slaba (unde trebuie sa pui mai multe kg), chiar daca esti mai dolofana (unde automat corpul tau este invatat sa acumuleze mai mult), nu iti face probleme, pt ca cele 3kg sint ale lui bebe, nu ale tale si deci bebelusul tau este mai sanatos si mai voinic.

Tia,
Esti foarte nostima cu masinutele pt sotul tau . Am niste prieteni de familie care au o fetita si un baietel (6 si 4 ani); de cind baietelul a inceput sa primeasca masinute teleghidate, sotul se juca numai el cu masinutele, ca bietul baiat incepea sa plinga ca vrea si el sa se joace; atunci au mai cumparat pereche pt fiecare masinuta, sa se joace si tata si copilu'.

Adriana,
Ai avut deja baby shower? Pe aici se practica putin mai tirziu, cam pe la 7 luni. Eu nu mai astept pina atunci, am inceput sa cumpar singura (cu sotul) hainute pt fetita noastra. Simbata am fost la un Outlet Mall si am gasit foarte mari sales la Children's Place, Gap, Osh Kosh, Carters.

Va pup,

Oana C si bebelusa din burtica 19+ s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Andre_ea ai dreptate, asa scrie acolo, sincer nici nu am mai citit ce scrie acolo sus pentru ca eu stiam altfel

Luna in care a fost conceput copilul si varsta mamei, tot asa cand a fost conceput copilul.... Am dat cautare pe net si asta am gasit:

http://www.yourradioplace.com/birthchart.htm

http://www.indianchild.com/chinese_birth_chart.htm


http://www.mistupid.com/zodiac/cbirthchart.htm

Asta ca se va dati seama ca e vorba de acelasi tabel dar cu datele de plecare diferite

Numai bine,
Katink 16+

Mergi la inceput