Bebelusi de iulie-august 2004 (44)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Salut fetelor ... am fost extrem de ocu si mai sunt de-aia nu scriu mult.
Monique, sunt socata de cat de tare seamana copiii nostri. Maine pun din nou link cu pozele lui Serban (le-am scos odata in semn de protest...), nu stiu daca l-ai vazut, insa seamana izbitor de tare copilasii nostri!
Roxi(z) spune-mi cum de sta piciul tau in picioare? Cat timp sade asa...sunt uimita...e un dragalas, dar daca si sta in picioare..m-ati innebunit...Serban nici dintzi n-are.

Monique, Bogdanel are dintzi?

Mamagiuliei, ti-am zis ca am gasit olitza Chicco rosie? Zi daca vrei sa-ti iau! 200 de mii!

Hai pupici, pe maine!

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramses spune:

Simo,ti-am scris de Fluor la pagina 10 de la bb-lusi iulie-august 43,aproape imediat dupa ce ai intrebat.
Ma duc sa vad poze cu bbi si revin.

Ramona si bb-lusa Sara
http://photos.yahoo.com/ramonahirbu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

salutare !!!
Ramona , sorry .. nu stiu cum am ratat mesajul ... merci de raspuns .. am mai intrebat un expert in domeniu (stii tu !) si la fel m-a sfatuit .. oricum daca vor avea carii stim la cine mergem , nu ?deci fara Fluor !!!
Mitzule cum sa ma supar .. cu un asemenea pretendent , concurenta va fi interesanta !!!! cel mai bun sa castige .. Saraaaa arunca esarfaaa !! hai ca a innebunit lupu' !!!
noi avem un scaun de masina de la CAM .. e primit asa ca fara mofturi !!!! dar chiar mi se pare ok !!!!
in schimb, lasati-ma sa ma laud cu scaunul de masa ... ultimul model de la Chicco .. luat cald din depozit .. in premiera in Ro ... o sa-l vedeti in poze !!! este asemanator lui Mamma dar are niste culori de-ti vine sa-l lingi ... a meritat asteptarea!!faza e ca de chestiile astea mai mult ne bucuram noi .. eram ca un copil de nerabdatoare sa -l manevrez !!
Luca azi a implinit 6 luni si i-am facut o gramada de poze .. sunt bolnava !!!
schimbul 2 ???? Olivia ? Maria ? Laura ?

Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramses spune:

Uuuuf, am mai scapat de un vaccin!Tare sunt pacatoase,printesa mea, care e o cuminte si nu prea-i aud glasul toata ziua ,plange la vaccin cat pentru o luna si mami pe langa ea.Se scalda in lacrimi de mi se rupe sufletul...
Am o pediatra cam prea precauta,cred,mi-a pus cam multe restrictii:brocoli inca nu,porumb inca nu,borcanase nu,gulii inca nu,banana f putin...Am vazut ca multe dintre voi le dati la bbi si inca multe altele ;parca totusi e cam exagerata,voi ce ziceti?!
Bine ca mi-ai dat dezlegare sa spal baby-gim-ul Vrabiuto,ca e balosit de nu se poate.
I-am vazut pe bbi vostri si nu pot sa nu ma mir cat de diferiti sunt inca de acum;fiecare are ceva special,cum poti sa nu-i iubesti.
In ce priveste lista de petitori,ce sa spun,Luca(Blue Angel) are prioritate,el a vazut-o primul pe Sara mea(la maternitate),dar parca n-as refuza niste gineri asa cam ca Patrick,Raducu,Matei,Bogdanel,Tudorel...si lista ar putea continua.
Pupici la ginerii mici!

Ramona si bb-lusa Sara
http://photos.yahoo.com/ramonahirbu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Ramona , ce bine ca seti pe aici .. ca nu am somn !!!si fetele din USA se distreaza
pai , ce are cu porumbul , ca este fara gluten si regleaza si scaunul .. cel putin eu asa am citit ! si broccoli de ce nu ? e tot numai o vitamina... gulie inteleg ca si mie imi cade greu la stomac !!!eu zic ca daca-i dai putzin din fiecare nu are nimik .. dar asculta dr ... ca dupa aceea daca pateste ceva (Doamne fereste !) pe tine te ciufuleste !!!
cu pretendentii .. concurenta mare !!!! pe Patrick o sa-l intalnim la vara pe plaja ...
stai sa mai incarc niste poze !
pupi

Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramses spune:

Eu mereu ma culc pe la ore mici in noapte si Sara vad ca tinde sa se adapteze dupa noi,de cateva seri inainte de 11p.m. nu adoarme.Dar acum a adormit de mult saracuta obosita de cat a tipat la vaccin.
Tocmai am constatat ca ,mestera de mine, n-am dat toate albumele foto pe public si din 6 cate sunt,nu se vedeau decat 4,asa ca acum sunt toate numai bune de vizionat.
De brocoli pediatra spune ca e cam greu,iar de porumb ca se da de la 7 luni(nu stiu de ce).In sfarsit, cred ca intre o doctorita prea permisiva si una prea precauta,o prefer pe ultima.
Abia astept sa-l vad pe Luca in scaunul nou! Sa-l purtati sanatosi!Ma duc sa-l vad.Pup

Ramona si bb-lusa Sara
http://photos.yahoo.com/ramonahirbu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naomi_ioana spune:



buna dimineata

Mogaldeata mea azi face 7luni,pt Naomi si toti celalti bb-ei care fac lunile,sa fiti sanatosi si destepti.Am cantarit-o so are 8300g,eu zic ca e bine,nu?In schimb nu mai vrea sa pape fructe de nici un fel;azi i-am facut compot de mere(va multumesc pt reteta),i-am pasat maru fiert cu banana si branzica si nici nu a vrut sa se uite la el insa compotu l-a baut .de ce oare nu mai vrea fructe?voi ati patit asa ceva?poate imi dati o idee ce fructe sa ii mai bag,ca habar nu am.

multisi o zi buna va dorim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

La Multi Ani Naomi Ioana! si tuturor celorlalti bebei care au implinit lunile! 8.3 kg eu zic ca-i foarte bine... nici prea grasa nici prea slaba...

A mea a ajuns la 10kg cred... ca avea 9.3 la 6 luni si ceva... si pe bune daca stiu din ce, ca de mancat nu mananca cine stie ce. Ea manca exact ce manca si acum o luna, adica suc de morcov cu mar dimineata, legume pasate cu zeama si eventual carnita (de cateva zile) la pranz, si seara fructe cu branzica. Bineinteles cu laptele de rigoare intre mese... Nu tu biscuiti (odata pe sapt eventual), cereale doar o lingurita in biberonul de lapte seara...

Nu stiu ce are asta mica de nu mai vrea sa doarma ziua... a inceput pe la 6 luni cand si-a scos somnul de seara (ea dormea de 3 ori pe zi cate 1,5 ore)... apoi acum si l-a scos si pe ala de dupa amiaza... sunt cam ingrijorata... cum sa doarma doar 1,5 ore pe zi la 7 luni... sau o avea ceva...offf..

Sapt. trecuta parca mi-a mers totul pe dos... si la servici si acasa.. sa dea Dumnezeu sa fie bine pentru noi si copilasii nostri..

pupici,

Anca & bb Bianca (19 iulie 2004)

http://community.webshots.com/user/aneagu100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza dragelor.
La multi ani pentru Naomi Ioana!
Tizo grasu sta cam 15-20 de secunde asa si se imbatoseaza bine. nici el n-are dinti. ce aveti fratilor cu copiii si dintii? va e dor de nopti nedormite? lasati-i.....ca o sa va scoata destui peri albi!
Robi bafta pentru duminica.....hai ca e a fost mai greu a trecut!
pupam pe toti si pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns butterfly spune:

Buna dimineata fete dragi!
Sa va zic de Teodor... merge tinut de minute prin toata casa, se ridica singur pe marginea tarcului si a patutului, merge in 4 labe de o saptamina ca de tirit nu i-a placut deloc, maninca piure de legume cu ou, carne, etc (de cind ii pun baby carrots de la Hipp) si putina supa groasa cu canita cu cioc daca pun un pic de lamiie... pe mai tirziu.
Pup!


Mergi la inceput