Dr. Nayel CF2 (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Agatha, cred ca pt. prima data ar fi mai bine la cabinetul particular.Eu la inceput l-am cautat la spital si mi-a dat nr. de la cabinet ca sa ma programez acolo.
Succes!

Adema&Codrut
http://community.webshots.com/user/eoncioiuro
Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41021

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Eu am mers direct la spital, si atat de tare mi-a placut incat de fiecare data mergeam cu placere, si asa m-am obisnuit si cu atmosfera de acolo.
Oricum, si la cabinet e foarte bine. Am fost doar o data.

Crinuta si Rayan

http://community.webshots.com/user/rayan22100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Crinuta sunt aici, doar ca am fost ceva mai ocupata. Maine mergem s-o inscriem pe Mariuca la scoala si poimaine ma duc la Nayel sa vedem ce face mezina familiei.

Aghata la cabinet e mai bine doar fiindca are timp doar pentru tine, nu il intrerupe nimeni. Si platesti frumos la receptie cat ti se cere, nu mai trebuie sa ghicesti sau sa lasi plicul pe masa.

Crissi cand ti se intampla ceva ce te ingrijoreaza, da-i telefon pe mobil. Daca nu raspunde incearca din nou mai tarziu. Spune-i ce te ingrijoreaza si el o sa stie cel mai bine sa-ti zica ce ai de facut si daca trebuie sa te vada. Nu mai ezita.

Roxana, Mariuca (5 ani si 7 luni) si bebe din burtica s. 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Micaela spune:

Dragele mele,


Scuze ca am disparut ca magaru' in ceata... Nu am mai intrat pe net cateva zile si apoi am avut de "recuparat", ca fetele mele de la martie-aprilie au scris o groaza...
Maine merg la dl. Nayel si imi iau si bagaju' cu mine. M-as bucura sa fie maine ziua...
AM dureri de spate si contractii, dar trecatoare si nu-s regulate. Dar pana maine ar mai fi ceva timp.
Acum cateva luni am inventat un joc cu sotul meu si cu o prietena: cu ochii inchsi am pus fiecare degetul pe luna martie sa vedem "cand nasc". Eu am nimerit litera R din luna, dar si sotul si prietena mea au pus degetul pe... 3! Ar fi chiar dragutz!
Oricare ar fi verdictul, maine va dau de stire (personal sau... prin "delegat").
Va pup pe toate! (Sunt chiar fericita si linistita, desi ultima luna am fost terminata de frica!)
Anca Micaela, 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Anca, ai nascut?

Crinuta si Rayan

http://community.webshots.com/user/rayan22100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Micaela spune:

Nu, n-am nascut si sunt chiar depresiva pe tema asta
Cred ca ramane sa imi declanseze nasterea duminica asta. Sper sa am mai mult noroc decat tine, Criinuta, cu declansatul... (parca la tine a incercat de 2 ori pana sa faceti cezariana, nu?).
In fine, asta e. Speram sa apara natural (asa zicea si dl. doctor), dar vad ca se lasa asteptata. Si ma apuca tot felul de spaime, sa nu ii fie rau, ca parca misca mai putin, sau sa nu fie prea mare si sa nu ma descurc la nastere... Idei de genul asta. Offf! Sper ca duminica sa imi pot tine fetita in brate!
Va pup si sanatate tuturor,
Anca Micaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Anca Micaela mai e putin pana duminica, poate fetita ta se hotareste sa apara, nu te decuraja! O sa fie bine! Nu te ingrijora ca misca mai putin, e normal, nu mai are loc. Iti tin pumnii!

Fetele care sunteti inca gravidute, am si eu o intrebare. Am auzit ca Nayel ar pleca in luna martie o saptamana in strainatate. Voi stiti cumva exact cand? Am o mare spaima sa nu ma apuce nascutul tocmai cand e plecat! Am antecedente, si Mariuca s-a nascut la 36 saptamani fara nici un semn prevestitor, m-am trezit brusc ca a rupt membranele si pierd in viteza lichidul amniotic.

Crinuta ce mai face Rayan? I-a trecut in sfasit ochisorul definitiv?

Roxana, Mariuca (5 ani si 8 luni) si bebe din burtica s. 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina78 spune:

Nu stiu exact daca pleaca sau nu dar maine merg la control cu mama mea (a fost operata de chist ovarian acum 2 sapt)si vreau sa ma programez si eu pe saptamana viitoare, asa ca am sa incerc sa-l trag de limba, poate obtin un raspuns.

Anca Micaela mai e putin, eu parca simt ca nasti pe 12 martie, fetita ta cred ca va vrea sa o ia inaintea doctorului! ar fi bine sa fie chiar si cu o zi inainte de declansare. E mai bine sa vina in mod natural. Asta zic eu acum, viteaza de mine dar cand ma gandesc ca timpul zboara si mai e putin pana la sfarsitul lui iunie (cel tarziu [pe 4 iulie) mi se face rau.

bafta multa si multa forta ca de asta avem toate nevoie in acel;e momente.

Alina, 23sapt+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Anca, indiferent cum vei naste sa stii ca Nayel va lua decizia corecta care se impune in acel moment.
Asa a fost si la mine, nu a vrut sa forteze sub nici o forma deoarece Rayan nu era angajat corespunzator.

Roxy, ochisorul e ceva mai bine acum, insa tot mai e ceva la stangul.
In curand repetam anitbiograma, si asta voi face la CFR2. Imi plac mult conditiile din maternitate, de fiecare data merg cu placere.

Intre timp a aparut si dermatita atopica, si acum ma intrebam daca sa ii schimb Humana 1 cu Humana din soia. Adema, tu ce fel de lapte ii dai? Ai citit ce a spus Pepsi la subiectul cu dermatita?

In alta ordine de idei am fost azi la ortoped pt un control, si bine am facut ca avem la piciorul drept talusd valgus, adica are tendinta sa stea catre exterior. E greu de observat insa dr imediat a vazut si trebuie sa facem masaj.
Abia astept sa vina sotul sa se ocupe el de problemele ortopedice, nu de alta dar asta e meseria lui.
Am facut si eco azi, mai facem una saptamana viitoare.

Ce face Mariuca? Mai are rabdare pana va veni surioara?



Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Alina daca aflii ceva spune-mi si mie te rog! Nu as vrea s-o sun pe asistenta sa o intreb.

Crinuta sper sa fie in regula ochisorul. Cu piciorusul o sa se rezolve sigur, nu te ingrijora. Mariuca face numai nebunii in ultima vreme, am tinut-o in casa fiindca a racit si nu mai are astampar. E foarte interesata de bebe, imi cere cartile mereu sa se uite la bebelusi si vorbeste cu surioara tot timpul. Cred ca o sa se inteleaga bine.

tuturor!

Roxana, Mariuca (5 ani si 8 luni) si bebe din burtica s. 34+

Mergi la inceput