Dr. Nayel CF2 (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Nu, eu nu am avut asa ceva. Foarte rar aveam contractii, si atunci luam NOSpa.
Eu zic sa te duci. Nu are de ce sa rada ca esti precauta. Este in interesul tau sa fii linistita.
Chiar daca iti spune numai sa iei NoSpa, sau iti face o injectie cu amestec litic, te vei linisti.
Du-te fara sa il suni inainte. Du-te direct, ok?

Crinuta si Rayan

http://community.webshots.com/user/rayan22100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissi spune:

mda, o sa ma duc neaparat.. in special ca am citit pe aici ca acele contractii n ar fi trebuit sa fie mai dese de 4 /ora..iar io aseara cred aveam si 15 pe ora..
mi au mai iesit si analizele proaste.. adika limfocitele, hematii, hemoglobina, hematocrit, toate sub limita normala cu destul de mult..
tre' sa sun inainte, ca habar n am cind are garda.. saptamina asta..!
Crissi26+


crissi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Stai linistita cu analizele. Si mie mi-au iesit nu stiu cate valori anormale, insa eu stiam ca in sarcina e normal.
Daca le gasesc iti spun cate mi-au iesit anormale si te sperii. Eu am stat calma. Problema e ca nici u prea am luat Materan asa cummi-a spus Nayel.

Roxyyyyyyy, unde esti?

Crinuta si Rayan

http://community.webshots.com/user/rayan22100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Fetelor, eu am nascut cu dr. nayel la CF2 acum 7 luni. A fost super, in sensul ca toata lumea se poarta ffffff bine, iar el este un dragut ca om si f bun ca medic.
DAR am avut o singura problema pe care vreau sa vi-o impartasesc, doar ca sa va pun in tema. Eu am cerut epidurala inca de cand am ajuns la spital cu contractii, insa anestezista mi-a facut 14 (cititi bine) injectii (4 cu xilina si 10 cu anestezic) in coloana si nu a fost in stare sa gaseasca locul exact. In final, dupa 45 de minute de incercari, a reusit, dar probabil ca a fost prea tarziu pt ca nasterea mea a fost cat se poate de naturala si cu dureri.
In rest ea a fost o draguta, ca si toate celelalte, dar din pacate epidurala mie nu mi-a reusit.
Acum eu nu vreau sa decurjez pe nimeni, va spun doar ce mi s-a intamplat mie, dar pana la urma am scapat relativ repede si bine...
Va urez nasteri usoare tuturor si mergeti linistite la dr. nayel, e un bun profesionist si va face sa va simtiti in siguranta!



Oana si bb Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissi spune:

oau.. cum o cheama , pe anestezista?? sa nu cumva sa nimeresc pe mana ei...!!

crissi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Da chiar Oana, cum o cheama, sau zi cum arata.
La mine tot o anestezista a fost, si a nimerit punctul pt rahi din a doua incercare.





Crinuta si Rayan

http://community.webshots.com/user/rayan22100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

fetele, chiar nu stiu cum o cheama si cum arata e cam greu sa-mi amintesc , avand in vedere ca nu eram in cea mai buna stare, mai bine il intrebati pe nayel daca sunt mai multi anestezisti...asta era cam de vreo 50 de ani si repet era fffffff draguta, dar degeaba.
Imi pare rau ca v-am speriat, nu asta era intentia, dar am vrut sa stiti ce mi s-a intamplat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

fetele, chiar nu stiu cum o cheama si cum arata e cam greu sa-mi amintesc , avand in vedere ca nu eram in cea mai buna stare, mai bine il intrebati pe nayel daca sunt mai multi anestezisti...asta era cam de vreo 50 de ani si repet era fffffff draguta, dar degeaba.
Imi pare rau ca v-am speriat, nu asta era intentia, dar am vrut sa stiti ce mi s-a intamplat.

Va pup si va urez epidurale reusite!

P.S. ca o chestie legata de "ce ti-e scris in frunte ti-e pus": eu am ajuns la dr. nayel in luna a 8-a, pt ca dr. meu care mi-a supravegheat sarcina nici n-a vrut sa auda de epidurala, asa ca am renuntat la el pt ca mi-era ingrozitor de frica de nasterea naturala....si am ajuns tot acolo, dar conditiile din spital si personalul nu se compara cu niciunde....e super-super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aghata spune:

Ziua buna, dragi gravidutze
Am citit "numai de bine" despre dr. Nayel. As dori sa merg si eu la dansul...in vizita. Am si eu o intrebare: cand il pot gasi pe dr. Nayel la spital? Sau ar fi mai bine, ca pentru inceput, sa merg la cabinet?

va multumesc,
Aghata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Aha, daca avea vreo 50 de ani nu e tot aia.
Eu numai pe cea tanara am vazut-o, tot ea a fost la cezariana mea. Are cam 30+ din ce vad eu si mie mi s-a parut buna.

Ai dreptate Oana in ceea ce priveste conditiile din spital si personalul. E cea mai tare maternitate din Bucuresti.
In sala postoperatorie ( pt cele care vor naste cu cezariana) sunt niste paturi atat de moderne de numai la tv vezi. Bine, si cele din saloane sunt cu butoane, se schimba pozitia cum vrei, dar cele din reanimare sunt si mai si.
Tocmai de asta am ales eu varianta Nayel- CFR 2. Pe de-o parte mi-a placut Nayel de la prima consultatie, iar pe de alta parte cand am vazut maternitatea nu mi-a venit sa cred ca exista asa ceva in Romania, iar personalul de asemenea este super.

Ce stiti de Anca Mihaela? O fi nascut?

Crinuta si Rayan

http://community.webshots.com/user/rayan22100

Mergi la inceput