Dependenti de Bixtonim

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns syd spune:

Ce e Bixtonimul asta? Ca am citit dar nu prea am inteles.Aveti nasul infundat tot timpul?

Eu am fost la orl acum o luna.Trebuie sa ma duc dupa rezultate.Intre timp iau Nasonex.Corticoide nasal anti-inflamator si anti-alergic.In fiecare dimineata,tine 24 de ore.Initial mi l-a prescris in caz de raceala,sa-mi desfunde nasul.Plus o crema cicatrizanta pt ca sangera.Plus apa de mare Rhinomer.

Eu nu prea m-am tinut de ele,azi le-am reinceput.Cica trebuie asteptat 7 zile ca sa-si faca efectul spary-ul.Pe mine ma doare nasul pe dinauntru,mai nou si la baza cu fruntea. Intr-adevar corneele erau mai mari decat normal.

Orice ar spune doctorul vad ca operatia nu iese mereu si nu ma bag .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Motanik-ule esti cumva din Ploiesti de fel? Si la ce alergolog ai fost? Dr. Buzatescu,poate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Bixtonimul este drogul nostru....Picaturi nazale, exact!

Nu sunt din Ploiesti, sunt din DB, dar sa ma bati si nu mai stiu cum il cheama pe dr. Stiu ac e destuld e in varsta, peste 60 cred ca are, cabinetul e privat si e intr-un bloc la etajul 1. Am ajuns la el la recomandarea unei prietene de-a mamei care mergea de cativa ani sa isi trateze o alergie. Cat am stat sa asteptam toata lumea din sala de asteptare il lauda...

--------------------

Andra
Noi
Pufi

Ajutati un OM sa traiasca!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43117" target="_blank">Subiectul Liviu pe forumul DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violetik spune:

Va inteleg perfect!! Am avut si eu asa ceva cu 5 ani in urma, care durase 3 ani.A trecut dupa operatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpir spune:

Cautand ceva despre vreun tratament pt alergia la polen , am dat peste topicul vostru si pt ca sunt membra de mult a acestui forum si va citesc ,mi-am facut curaj sa postez si eu un mesaj ,in speranta ca va voi fi de ajutor.
Fetelor am si eu un baiat care de ani de zile, atunci cand racea sau era vremea polenului devenea depedent de Bixtonim , Olinth sau Vibrocil . De cele mai multe ori pe perioade de 2-3 luni .
Insa de anul trecut din vara nu a mai resusit nicicum sa scape de dependenta, pana acum vreo 2 luni cand a descoperit BIORINIL - spray nazal .
Dupa cateva zile ,surpriza a reusit sa traiasca fara picaturi in nas . Acum mai apeleaza la Biorinil numai ocazional . Sper sa dea rezultate si in cazul vostru. Multa sanatate va doresc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lormi spune:



Salutare la toate fetele !
Vad ca nu a-ti mai postat de multicel pe acest topic.Eu sunt o dependenta de RHYNXIL, care este cam acelasi lucru cu Bixtonim-ul,de vreo 4 ani..Daca mai aveti careva din voi sugestii legate de posibile tratamente cu succes m-ar ajuta f. mult deoarece imi doresc un BB si mi-e teama sa folosesc pe perioada sarcinii aceste picaturi.
Va multumesc anticipat

Lormi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Am facut si eu parte din aceasta categorie, adica dependenta de Bixtonim, dar am scapat!Acum 7 ani il foloseam foarte des, ziua , noaptea, nu puteam respira pe nas fara el...dar am gasit intr-o revista altceva: Banala Alifie chinezeasca!nu prea credeam la inceput, in revista scria sa o folosesti 100 zile, mi se parea ceva...dar am folosit-o.In fiecare seara dupa ce ma spalam cu apa mai calda si sapun bine pe fata, imi frectionam bine fruntea, in jurul ochilor, toata suprafata nasului, pometii obrajilor, cu alifie chinezeasca, aveam grija in jurul ochilor.Am fost perseverenta, nu am renuntat, abia dupa a 45-a zi am inceput sa simt schimbari majore, respiram bine pe timpul noptii, nasul s-a curatat in profunzime, am continuat,chiar pana la a 100 a zi, chiar daca nu mai aveam nevoie de picaturi Bixtonim si am scapat si de medicament si de nasul infundat, ziua, noaptea, senzatia de sufocare din cauza nasului infundat!Nu am crezut cand am inceput acest banal tratament dar ,a avut un efect miraculor la mine!Poate are efect si la voi, stiu cum este sa nu poti sa respiri , sa te trezesti cu frica ca te sufoci in somn...am facut si eu multe tratamente inainte si nu aveau efect , doar pe perioada cat facem tratamentul, apoi...trebuia sa folosesc picaturile...

Redati-mi viata!

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpir spune:

Lormi , citeste mesajul meu de pe pagina 7, am scris acolo ca baiatul meu a scapat de dependenta de Olinth si Vibrocil cu BIORINIL - spray nazal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lormi spune:

quote:
Originally posted by carmenpir

Lormi , citeste mesajul meu de pe pagina 7, am scris acolo ca baiatul meu a scapat de dependenta de Olinth si Vibrocil cu BIORINIL - spray nazal.



Carmenpir iti multumesc foarte mult pentru sugestie,am sa incerc BIORINIL,poate am sa scap de nesuferitele picaturi fara de care nu pot pleca de acasa.Am 2 sticlute,una o port cu mine tot timpul in poseta iar una o tin acasa.Multa sanatate tie si baiatului tau si inca o data multumesc.

Lormi

Mergi la inceput