Nasterea in Constanta - D-rii Lutescu - Preturi

Nasterea in Constanta - D-rii Lutescu - Preturi | Autor: BB23

Link direct la acest mesaj

Buna ziua tuturor!

Dupa cum vedeti, cer pareri, impresii de la nasterile in Constanta, mai ales de la cele cu D-na Dr.Lutescu.

Va mai amintiti ceva preturi? cerinte? toaleta facuta? sau o fac asistentele? etc.........

Multumiri anticipate.
O zi buna si multa sanatate!

Sunt om cu tine, daca esti om cu mine!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura111 spune:

Nascut prin cezariana la cerere cu dr. Lutescu, sotzia dansului a fost mana a 2-a. Dat 150 USD, dupa operatie, la cab. particular, de catre sotzul din dotare (in 2000 cand am nascut eu nu era euroiul "la putere").
Toaleta mi-am facut-o de acasa , dar inainte de operatie m-a mai "aranjat" o asistenta, la indicatia dr.-ului (a zis ca la cezariana pielea trebuie sa fie perfect neteda).
Sa ai la tine multa vata, eu cred c-am avut vreo 4 pachete.
In rest... o camasa de noapte cu "deschidere" in fatza pt. alaptat, chilotzei laaaargi (cam 4 buc.), glicerina boraxata pt. sfarcuri (sa previi ragadele la sani), pampersi pt. BB-mic si muuuuulte hartii de 10.000 si 50.000 pt. infirmiere si asistente.

Te pup si iti doresc sa fie totul bine pt. tine si BBlush !

Laura - mama lui Vlad

http://community.webshots.com/user/vladut111

si poze din excursii: http://photos.yahoo.com/florea_tatiana111

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Am nascut normal, in 2003 cu Lutescu (el). La nastere si dupa s-a comportat super. Problema e ca prefera nasterea indusa. La mine s-a declansat travaliul chiar in dimineata in care trebuia sa ma duc la spital. Incercase sa ma cheme si cu o sapt. inainte, dar am refuzat.

I-am dat 120 EURO, dupa nastere.

Toaleta mi-au facut-o la spital, ca nu am mai avut timp acasa sa ma "aranjez". Oricum, iti mai fac si la spital niste retusuri.

In rest, cum zicea si Laura, iti trebuie multe bancnote de 10.000, 50.000, 100.000 pt. a imparti in stanga si in dreapta.

Bagajul de spital - obisnuit. Eu am avut o geanta de voiaj si tot nu mi-a ajuns.

Pupici, sarcina si nastere usoara!
Cornelia (28 sapt.) si Mariuta (2 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danateo spune:

BB23 ceea ce am sa-ti spun eu s-ar putea sa te socheze: ia-ti inima in dinti si du-te si naste la Medgidia! Nu e departe de tine iar ceea ce ai sa gasesti acolo iti garantez si-ti dau cuvantul meu de onoare ca o sa te incante!!!
Eu am facut aceasta nebunie in 2003 cand am venit tocmai din Bucuresti ca sa nasc acolo si iti jur ca daca as mai face inca 20 de copii tot acolo m-as duce!
In afara de faptul ca ai sa gasesti acolo conditii si igiena ca-n farmacie, ai sa gasesti si niste oameni cu adevarat deosebiti! Cand am nascut eu mai venise o fata din Navodari sa nasca acolo si ea a nascut (tot prin cezariana, ca si mine, cu dr de la Constanta). Insa iti garantez ca si medicii "localo sunt exceptionali, mai ales ca seful clinicii si sotia lui numai locali nu sunt! Sunt bucuresteni si au facut ceva chear deosebit acolo!

Dana si bb Matei
http://www.geocities.com/bebe_matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Dana,cand spui "seful clinicii si sotia lui" te referi cimva la D-l si D-na BELCIN ???

Eu nu stiu ce sa fac.Am ales un medic bun, zic eu, din Constanta- Dl. Dantes Florian.Nu am fost decat odata la dansul dar l-am rugat sami monitorizeze sarcina pana la capat.Sotul meu este insa de o alta parere.Spune ca ar fii mai bine sa nasc la Medgidia,unde maternitatea este la standarde europene si unde ii cunoaste foarte bine pe sotii BELCIN.Nu stiu ce sa fac. Oare e mai bine sa raman la acest medic,Dantes sau sa merg la Medgidia?
Din experienta unei rude mi-e teama sa nu fiu lasata balta chiar de medicul meu in momentul acela atat de important si de care imi este fff frica.Sunt la prima nastere si din cauza inaltimii mele (1.55) s-ar putea sa am ceva probleme.

Giana si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabix spune:

giana,
mai gandeste-te la faza cu dantes. din experienta mea personala pot sa-ti spun ca exagereaza,nu prezinta pacientei toate optiunile ( poate nu stie), e ezitant iar pe mine era sa ma bage in groapa. sotul meu chiar a vrut sa-l dea in judecata pentru malpraxix.gandeste-te de doua ori. bafta! gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura111 spune:

Nu stiu cum o fi spitalul din Medgidia dar FERITI-VA DE DOCTORITA BELCIN ! Giana , ti-am scris pe PM motivele...





Laura - mama lui Vlad

http://community.webshots.com/user/vladut111

http://photos.yahoo.com/florea_tatiana111

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BB23 spune:

Va multumesc pentru comentariile voastre si le astept in continuare..
Dar...
...fiecare doctor are cate un -, nu numai +-uri,
...am mers la D-na dr.Lutescu si cu ea voi naste...
...referitot la belcin, si eu am citit si am auzit multe lucruri rele.
...Laura...spune-mi si mie ce s-a intamplat...

Pupici la toata lumea
Burtica de 19 sapt si 4 zile

Sunt om cu tine, daca esti om cu mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_smn spune:

Esti sigura ca d-ra Lutescu iti vine la nastere? Nu risca!!!
Au fost cam multe cazuri in care si-a lasat pacientele si nu s-a dus la nastere. Eu m-am schimbat de la ea la 6 luni, cand am intrebat daca va veni la nastere mi-a dat un raspuns evaziv. Bine ca m-am dus din timp la alt medic, pentru ca a fost nevoie de cezariana. Oricum, un pret orientativ = 200 euro in luna mai + restul(anestezist, asistente,etc)
Nastere usoara!








Cristina si bebelusul Mihaita (11.05.2004)
http://community.webshots.com/scripts/editPhotos.fcgi?action=viewall&albumID=277880526

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danateo spune:

Nu Giana si fetelor, nu e vorba de Dr Belcin! Seful clinicii si sotia lui se numesc Balasa (Eduard si Daniela) iar materniataea este chear la standarde europene! Dr Belcin este si ea pe-acolo dar eu din cate stiu, este sefa sectiei la ginecologie nu la maternitate. Poate ma insel si nu e nimic!
Auziti, timiteti-mi si mie pe PM, ce-i cu ea neinregula! Cand am nascut eu era si ea pe-acolo, prin sala dar cred ca, asa din spirit de colegialitate pentru ca o fi rugat-o Dr. Balasa, dar pe urma nu am mai vazut-o!
Dr. Balasa este o persoana deosebita, iti jur! Poti sa-ti dai seama ca e asa ca doar nu eram nebuna sa merg atatea sute de km de la Bucuresti, cu burta cat un balon, si pe urma sa fac drumul invers cu copilul de 5 zile in masina! Mi-a zis toat familionul ca sunt nebuna si sotului meu ca e iresponsabil ca ma lasa dar acum imi dau dreptate cand vad pozele cu noi de acolo!
Va pup si daca mai vreti detalii va dau cu placere!

Dana si bb Matei
http://www.geocities.com/bebe_matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura111 spune:

Pentru ca vad ca sunt mai multe fete interesate de patzania mea cu incompetenta asta de Belcin , o sa dau cu copy-paste ce i-am scris Gianei pe PM :

"M-am dus la ea la cabinet la recomandarea dr. Dascalu, cea la care imi facusem un eco (la Provita) si mi-a zis ca am ovarele marite si ca s-ar putea sa am o anexita , dar ca ar fi bine sa ma vada si un ginecolog si m-a trimis la Belcin, colega ei de la Provita (normal, isi trimit clientele una alteia... ). Belcin incepe sa-mi zica vai fato, cum ai stat cu ovarele astea marite cat oul, ai o anexita netratata de cel putin 1 an ! Eu i-am zis ca nu m-a durut nimic pana atunci si la primele intzepaturi m-am si dus la medic (adica la eco, apoi la ea ). Mi-a dat tratament cu gentamicina si ampicilina injectabil, 20 buc., cate 2 /zi. Eu o intreb cand sa le incep din prima zi a urmatorului ciclu (asa stiam eu de la dr. Lutzescu cu care nascusem, ca tratam. cu antibiotice au mai mare efect pe ciclu) sau din ziua aceea. La care ea imi zice, vai fato, ce sa mai stai du-te si ia-ti injectiile si vino ca pe prima ti-o face asistenta mea kiar aici la cabinet. Ei draga, mea, si fac tratamentul si constat ca nu-mi mai venea ciclul, deci... eu eram gravida si ea dobitoaca mi-a dat antibiotice peste sarcina. M-am dus la dr. Lutzescu apoi (si mi-am jurat ca de atunci nu mai schimb medicul orice ar fi, cand am fost la Belcin el era plecat la Cluj la o conferinta). Ei, si dl. dr. mi-a zis ca am 50% sanse sa fac un copil hipoacuzic, ca gentamicina administrata in luna mica de sarcina da hipoacuzie (adica surdo-mutzenie). Asa ca alti bani, alta distractie cu avortul (de data asta am fost la Lutzescu , care a fost un super-dragutz, nu m-a durut deloc, mi-a facut cu anestezie generala) si alte keltuieli cu tratam. de dupa avort.
Asta e... NU TE DUCE LA BELCIN ! Sfatul meu... tu faci cum crezi.
Sarcina usoara si un BB sanatos !"

Da, cam asta a fost...cred ca daca eram prin State sau alta tara mai rasarita si-o dadeam in judecata imi luam si casa si masina de pe urma ei... in fine...

Cat despre doctorii Lutzescu sunt intr-adevar f. ocupatzi, au si scoruri maricele, dar macar nu fac tampenii dintr-astea.

Laura - mama lui Vlad

http://community.webshots.com/user/vladut111

http://photos.yahoo.com/florea_tatiana111

Mergi la inceput