Mamici de iulie-august 2005 (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BB23 spune:

Buna ziua burtici!!
Luli, sincer imi pare rau si stiu prin ce treci, deoarece la 12 saptamani si eu am avut o sarcina oprita in evolutie, anul trecut in aprilie.Ai credinta, speranta si grija de tine.

Burtici, voi ceva noutati? Sunteti bine?
V-am pupat pe toate

bb din burtica de 18 sapt si 6 zile

Sunt om cu tine, daca esti om cu mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

ce viteza aveti, harnice ca niste...
miine facem 14 sapt si tot starea aia... o am si imi vine sa pling de somn si de oboseala. iar la munca, m-as intinde pe jos citeodata, dar n-am timp si...nu ma pot sari pe-acolo, mai ales acum ca-s zdravanutza .

M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

mamini, esti tare haioasa cu faza cu zdravanuta, dar stai linistita, tu tre sa fii pui pe linga finlandezele native care chiar daca nu-s gravide sunt zdravene de tot.
Pupici

Kulta graviduta si BB Daniela (15,04,2004)

Poze cu noi
"Lucrurile bune li se intimpla celor care stiu sa astepte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

cu asta ma consolez si eu, ca macar sunt, dar ma gindesc cu groaza sa trec peste un an la toale din alea B B-( BIG IS BEAUTIFUL!), oricum imi luam marimea cea mai mare sau penultima din magazine normale, ca pt astea care suntem mai lungane, daca vrei haine si esti anorexica, e ok, gasesti ce vrei, daca papi, nu meriti hainute frumoase. dar asta e, dupa ce vine , la sala!
pupici.
14 sapt miine si deja +4 kg
M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

mamini, si eu ma plang toata ziua si stresez lumea pe tema greutatii, mai ales ca nu mai inteleg nimic. intr-o zi am +4.5, urmatoarea zi +6 kg, fac Herzatack, dupa aia iarasi +4 si tot asa .. nu mai pricep nimic.
Si nu am facut/mancat nimic deosebit asa ca asta e ...

16 sapt si + 4-6 kg ? e de rasu-plansu

gabirus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Luli imi pare foarte rau ca ti s-a intamplat asa ceva, iti doresc din suflet sa iti revii si sa nu iti pierzi speranta.

Numai bine,
Katink 16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Luli iubito, imi pare sincer rau de ceea ce ti s-a intamplat, dar cu ajutorul lui Dumnezeu vei bate din nou la usa forumului si vei cere o noua inscriere pe listuta!!! Sa te ajute Dumnezeu!

Cat despre intalnire... desi sunt din Cta, cred ca mi-ar place sa-mi fac drum in Bucuresti sa va vad burticutzele...

Pupici si somn usor... este tarziu...

Irina + bebe 14 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monicutz spune:

Salut fetele,

Abia acum am reusit sa intru si sa citesc tot...merge repede treaba aici.

Luli, imi pare tare rau pentru ce ti s-a intamplat. Iti doresc sa iti revii cat mai repede si sa incerci din nou.

Kulta, eu spun ca e bine ce mananci. Eu manac dimineata un sandwich, la pranz un fel (tot ceva cu o bucatica de carne+legume), seara supa. Intre mese mai manac fructe si grisine. Recunosc ca duminnica ma cam porcai la cina...cred ca e reflex ceva. Atunci suntem de obicei mai multi la masa si nu ne mai oprim. In afara de duminica toate portiile sunt mititele. Nu imi dau seama care e chestia cu duminica...parca am alt stomac. Am luat 2,5kg si sunt in sapt 19.

GianinaElena, si eu tot jos il simt pe bb si burtica e destul de tare in partea de jos. Oricum, am impresia ca acum uterul e cam pana la buric la mine...se simte la pipait. Ma gandesc ca e normal sa il simtim asa de jos pe bb. Sper cel putin.

Apropos de venitul sotului la nastere, aseara dupa ce am citit mesajele Kultei si ale lui AC, mi-am intrebat si eu sotul ce zice, vrea sa vina? A zis ca evident ca vrea. Si eu mirata il intreb...si vrei sa stai pana la capat? A venit un raspuns senin...'de ce nu?'. Deci, o sa fie acolo..chiar cu riscul de care zicea Kulta

va pup pe burtihane


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Luli...am ramas fara cuvinte cand am citit.....Dumnezeu sa-ti dea putere sa treci peste suferinta asta.....Of Doamne..



AniS 15+

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Mitub..am retinut ideea..si se realizeaza in urmatorul capitol
Fetele..eu am luat doar 2 kg aproape ....dar mai nou mi s-a pus pata pe bomboanele cu menta...cauzeaza la ceva?



AniS 15+

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput