Mamici din Arad...??? (25)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

Am corectat
http://www.desprecopii.com/forum/portal.asp?ContentID=904&CategoryID=140

--

http://cristinacsa.bei.t-online.de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Mersi
Sa inteleg ca nu se pun la dospit? Superrrr
Sotului meu ii plac toate prajiturile, dar prefera clatitele si gogosile. Asa ca maine fac. Daca nu intervine altceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

Flavia, vezi ca eu am facut portie dubla...Nu se pune la dospit, dar eu l-am lasat putin sa stea...

Cristina si gemenutele

--

http://cristinacsa.bei.t-online.de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Iata ca mai apr si eu . Tot vreau sa raspund si aman, zic lasa ca scriu mai tarziu pana se face iarasi 12 si zic ca totusi s-o las pe a doua zi.

Ce chestie cu deschiderea subiectelor noi la titlurile fluviu. Acum am aflat si eu. Noroc ca am apucat sa ma misc mai repede cu bebelusii de mai iunie si sa deschid ca mamica de mai subiect nou.

Flavia, nu am gasit sa interactioneze cu diureticele. Dar cred ca tu te referi la faptul ca teteraciclinele mai ales cele invechite(adica cu termenul de garantie expirat) afecteaza rinichiul si dau un fel de diabet insipid, adica din acela in care bei multa apa si excreti la fel de multa, adica apare o diureza excesiv de mare. Ma gandesc ca la asta te referi???

Clau si Alina 33 felicitari petru micutii umblareti!

Cristina
abia astept sa ne vedem!

Gabi, ei de acum incepe greul, tot intr-o prostioara o tin!

Mama, dar ce mai vorbiti voi de bunatati acum! Imi lasa gura apa!

Ioana pupici lui Alesio cel manacacios! Sa stii ca si al meu manca la 1-2 ore, rar la 3 ore!

Alina, tot in probleme cu netul vad ca o tii! Ia trage-i de urechi pe cei de la RDS!

Magda, felicitari si tine-o tot asa!

Diana & Vladut (16.05.2004)
Vladut 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Si cum au iesit?

Ce fac fetele tale? Dorm?
La Arad ninge asa de fain si s-a si depus ca deja nu se mai vad masinile noastre din fata blocului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

Flavia,
Au iesit buuune...Le pui cu lingurita in tigaie.E simplu de facut.
Fetele dorm, ca azi iar n-au dormit de amiaz...
Iar ninge? Ati avut parte de zapada...
Acu merg sa citesc ziarele.

Cristina si gemenutele

--

http://cristinacsa.bei.t-online.de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

hahaha, aflu si eu de pe net ca ninge asa frumos afara!
Am fost azi cu Tudor sa platesc telefonul si curentul, si am facut prostia sa merg cu caruciorul. A fost o adevarata aventura. Miine cred ca o sa am febra musculara. E plin de baltoace si mormane de zapada si fagase pe drum. Toata am fost transpirata cand am ajuns acasa. Bineiteles ca la posta cica nu le mergea programul(eu cred ca profita de faptul ca se poate plati si in alta parte si zic numai asa, pentru ca au de incasat si impozite acum) si am mers la banca Transilvania, am stat vreo juma de ora la coada, ca asa e in romania. Unul lucreza si 10 stau. Diviziune muncii e foarte bine delimitata la noi. Am avut noroc, ca a stat Tudor cuminte in carut( se tot mirau doua mamici pe el, ca ai lor nu ar fi stat asa). copilul meu e cuminte in societate, dar cand e numai cu noi, ni se urca in cap.
La curent am avut noroc, era plin si acolo, dar m-a chemat casiera in fata vazandu-ma cu copilu in brate.
Ce sa va mai zic?? Am logoree acum
Alina M ,ziceai de dagos ca e curis in baie. Preferatele lui Tudor din baie sunt peria de WC si mopul de spalat pe jos.
O alta chestie obsedanta a luiTudor care pe mine ma distreaza foarte tare este inchisul usilor, trebuie sa fie inchde perfect. sa vedeti ce mortal e cand iese de undeva si inchide usa dupa el

www.stoc-studio.ro/tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Diana,bine ai revenit printre noi! Cam mult ai absentat!
Tu il mai alaptezi inca pe Vladut? Ce bine ca ai lapte,super.Ce mai face,umbla in patru labe prin casa?

Cristina,mi-ai facut pofta cu gogosile,paote fac si eu maine.Mi se par tare simple de facut si mai ales ca se pun cu lingurita.Se umfla asa ca gogosile cand le pui la prajit?

Gabi,si Dragos e "pasionat" de peria de la WC,dar intai baga hartie igienica in WC si apoi "freaca" cu peria,iti dai seama ce iese.Am schimabat vre-o 3 perii in ultimul timp ca nu am mai avut chef sa le curat de hartie,erau groaznice.

Mie nu-mi place ca ninge,iar ii zapada si frig,m-am saturat de iarna.

Alina & Dragos (2,5 ani)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Ceau
V-am citit dar credeti-ma ca sunt data peste cap, pentru ca azi in jurul orei 13, dupa ce am vorbit cu Ioana, am primit un telefon ca tata e internat in spital si ca se pare ca va fi operat...va dati seama ca m-a lovit direct in cap...asa ca imbracarea, pregatit tot ce trebuie pentru spital si fugi nu inainte de a o linisti pe mama...la spital m-am lovit de tot felul de probleme, m-au plimbat de la etajul 1 la 2 si inapoi vreo 30 min, nimeni nu stia nimic de tata...intrun final un asistent tare dragut, probabil ca m-a vazut tare disperata, mi-a spus ca tata e in operatie, de fapt ca nu stie exact daca e operat sau asteapta sa intre in operatie...asa ca tipu ma ia frumos de brat, eu fiind ca si picata din cer si ma duce la tata...tata astepta de aproape 3 ceasuri sa fie bagat in operatie si nimic...intrun final apare si doctorita si il baga in sala de operatie...totul dureaza cam 40 min...bine ca a scapat fara sa trebuiasca ca degetul mare de la mana dreapta sa-i fie taiat...e internat in spital si cu ajutorul lu' D-zeu maine poate il lasa acasa!
Ce sa va spun, sunt de-a dreptu socata...eu n-am mai fost de ani de zile in Judetean, dar nu mi-am imaginat ca intr-un spital precum Judetean sa gasesti atata jeg ....inadmis asa ceva...
Gata, mi-am spus ofuu si acum e cazul sa merg la nani ca maine iar spital, copil, aaa ginecolog (e cazul sa mai merg si la control) si uite cum se mai duce o zi!!!



Claudia si Raul (01.04.2004)
Martie Aprilie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

'Neata fetelor!!

Clau, imi pare tare rau de tatal tau si sper sa se faca bine repede si sa-l lase acasa, ca asa cum ziceai tu e un jeg in judetean.....

Diana, tu nu ai incercat sa-i maresti intervalul dintre mese?Noi am ajuns acum la 3 ore!!!

Alinush, sa stii mama ca am descoperit de ce vroia bazucu meu sa doarma langa mami lui...nu se simtea bine saracutul.....si azi-noapte a vrut langa mamica lui, iar la 6 ne-am trezit ca se sufoca de tuse si mucozitati.........acum doarme iarasi....

Sunt tare necajita ca e racit piticul meu....

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu' lu' mama si urlaciosu' lu' tata(08.10.2004)http://alesio.shorturl.com/

Mergi la inceput