Miresele anului 2005 (8)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

FETELE!!!!
A APARUT REVISTA MIREASA!!!
vA PUP!

"So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame" Vaya con Dios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Gata am devorat revista... Ce sa va spun...e draguta; majoritatea rochiilor de mireasa sunt de la Agnes Toma si Salonul Gabriela (Eddy K si Rosemarie); la fel si costumele barbatesti...care oricum nu mi s-au parut la fel de frumoase ca cele de anul trecut...Sunt si vreo 2 modele de rochii de la Christian Philippe (exact 2 modele...), 2 de la Ellis si cateva de la Casa Mirandi. Buchete de mireasa...cam putine, la fel si invitatiile (sunt si cateva modele de texte pt invitatii) E o rubrica dragutza care se numeste Stil, unde sunt prezentate mai multe...stiluri (normal...) de mirese: stilul natural, extravagant...etc. impreuna cu un tort asortat, buchet si asa mai departe... Nu stiu daca ati inteles ceva...eu zic ca merita cumparata revista...macar pt modelele de la Eddy K, care sunt superbe...Celelalte rochii nu mi-au placut deloc.



Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

deeapui nu-ti mai fa atatea probleme de ce gandesc altii!!!!
este al vostru si presupun ca voi va veti ocupa de . sau poate ii e teama ca odata nascut il veti pune in carca?
la noi este invers: viitoarea soacra a zis sa ne luam ap. cu 3 camere, doar cand vom avea un copil, ea va sta cu el in camera. Iti dai seama?mi-a ramas mancarea in gat (eram la ea la masa).nici nu ma gandesc la asa ceva!!!. ne vom lua o baby-sitter, care va sta cu bb-ul pana ne vom intoarce de la munca. nu pot suporta in casa pe altcineva in afara de noi 2.

http://community.webshots.com/user/ioananemes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:


Giova, nici sa nu te gandesti sa stai cu soacra, risti sa iti distrugi casnicia in felul asta. PArerea mea. Acum tu stii mai bine, dar daca faci asa intotdeauna vei fi la mijloc si nu vei avea liniste.
http://community.webshots.com/user/kristina_deppner
Pupici


Angelique

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

Am "devorat" si eu revista Mireasa dar nu pot spune ca am fost foarte incantata. Sunt aproape aceleasi lucruri ca in numerele vechi. Rochiile de la Edy K pot fi vazute si pe site, putine modele de invitatii, putine modele de buchete, cateva tortulete si cateva coafuri excentrice, cateva texte de nuta, si un mic indrumar de moda. Pentru rochiile si costumele de la Agnes Toma/Dinasty sunt date si preturi. In rest multa reclama la firme pentru care va atasez link-uri (multe din ele va sunt cunoscute deja):

bijuterii
www.carlabrillanti.ro
www.furrer-jacot.com (cellini)
www.piaget.com
www.diamante.ro
www.verighete.ro
www.asbijou.ro
www.kirio.ro

www.penrose.it - lenjerie

rochii
www.cristian-philippe.ro
www.mirandi.ro
www.casamirandi.com
www.deverratelier.ro

agentii full service
[editat de moderator]

Artificii/decoratii/baloane/invitatii
www.pyro-technic.ro
www.balserv.ro
www.tbz.ro

* asa cum am mai precizat, toate recomandarile catre firme concurente ale www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41145" target="_blank">celei recomandate de catre www.DespreCopii.com vor fi sterse.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

AngeliquedeS draga stai linistita, nici prin gand nu-mi trece asa ceva, dar ea si-a spus parerea, noi am facut-o sa inteleaga contrariul.mai ales ca la inceput nu m-a agreat, iar acum se da bine pe langa mine, ca o vom ingriji la batranete.mie nu-mi plac chestiile astea si o cam tin la distanta. Sunt amabila cu ea, dar nimic mai mult.urasc oamenii care se lauda in stanga si-n dreapta cate fac pt. noi, dar nu vedem nimic.am realizat totul pe puterile noastre si nu avem nevoie de ajutorul ei.ne putem descurca si singuri.

http://community.webshots.com/user/ioananemes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Nici mie nu mi-a placut revista Mireasa, am asteptat-o asa de mult si am ramas dezamagita. Seamana foarte mult cu celelalte numere si nu am gasit nimic deosebit. Vad ca si voi aveti cam aceeasi parere. Pupici.

Angelique

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca_81 spune:

Salutari la miresicile de 2005!
Eu am fost foooooooarte ocupata si, spre rusinea mea, nu am mai scris demult....Dar v-am urmarit indeaproape toate conversatiile.
Cum spuneam, am fost ocupata cu cautarea restaurantului...pentru ca nu a fost sa fie la rest. "Arcade", asa ca... iata ca revin cu informatii noi: nunta va fi pe 23 iulie la YDA Club in Floreasca.
Sunt un pic suparata ca nu s-a pastrat data nuntii, pt ca era o data importanta pentru mine, dar sunt si bucuroasa ca am gasit liber la YDA.
Va pupic pe toate si va urmaresc pregatirile febrile

i love martipan!
CARPE DIEM!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

quote:
Originally posted by AngeliquedeS

Nici mie nu mi-a placut revista Mireasa, am asteptat-o asa de mult si am ramas dezamagita. Seamana foarte mult cu celelalte numere si nu am gasit nimic deosebit. Vad ca si voi aveti cam aceeasi parere. Pupici.

Angelique



Pai poate din cauza asta am fost dezamagite...pt ca am asteptat revista asa de mult si ne-am inchipuit ca cine stie ce minunatii o sa cuprinda...



Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

atunci nici nu o mai cumpar.nu are rost sa dau banii pe ea.

http://community.webshots.com/user/ioananemes

Mergi la inceput