Mamici de iulie-august 2005 (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns isabelele2 spune:

HELLO AGAIN,
Voi ati observat ceva la liste??La cea din IULIE predomina,cu 9la3,iar in AUGUST predominacu 5la1!!Mie una,imi convine situatia,numai de n-as naste la 7,8 luni,ptr. ca nu se stie niciodata cu gemenii astiaOricum,ia sa ma uit io ce predomina si la lunilea acelea,ca sa-mi fac o idee pina pe 8MArtie,la echo!
KAtINK:sa-ti traiasca parintii!!
BLAcKPANTERRO:bun venit in clubul celor care-si doresc baieti,ca pe-aici mai mult fetele sunt dorite
Voi cum stati cu labilitatea emotionala?Io pling una,doua:vad ghicei-pling ca-mi aduc aminte de bunica si mi-e dor de ea; vad avioane pling ca-mi aduc aminte de casa si vreau acasa; vad catei-pling ca mi-e dor de catelusha mea Brisa,etc.....si lista ar cotinua la nesfirsit;nu trece ziua fara sa dau o reprezentatie! Nu stiti,are cineva nevoie de o "bocitoare autorizata",macar sa fac si io un ban...?
PUPICI LA BURTICI!

Bella & Comp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monicutz spune:

Buna burticilor,

Bella, si eu am inceput sa mai bocesc din cand in cand...suntem 2 deja...cred ca putem incepe un club. Si mie imi vine din toate prostiile. Cumea e ca si cand rad, rad la fel de cu pofa ca atunci cand plang. haha!! sa inteleg ca suntem mai pasionale, sau mai hormonale :)?? Una sau alta...e viata mai intensa.

Ioana, nici eu n-am vrut sa stiu la inceput. Dar pe masura ce trece timpul ma roade o curiozitate.....si nu stiu cum ziceti multe din voi ca simtiti ce este, ca eu nu simt decat shutuletze pe dinauntru. Nu am nici o banuiala ca e fata sau baiat. Ba unele zile zic ca sigur e baiat, altele ca sigur e fata....

Va pup pe burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monicutz spune:

Bella, am observat si eu baietii din iulie si fetele din august...dar nu cred sa se pastreze pana la sfarsit. sun tare curioasa care o sa fie rezultatul final.
Cred totousi ca statistica o sa-si spuna cuvantul pana la urma :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Mamaaaaa, ce ati mai scris! Pline de verva burticutzele ...
Mamini, esti o figura! Lasa ca au si painea si cartofii macar B-uri si reduc aciditatea din stomac.
Isabelle, nici nu observasem de aceasta preponderenta a fetelor in august se pare ca nu mi-am ales bine momentul. Dar nu-i bai, ii facem Evei colega de joaca la papusi.
Katink, multa fericire parintilor tai!

gabirus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Pentru fetele care nu vor sa stie sexul bb-ilor sau nu au aflat inca, va puteti distra cu testul acesta sa vedeti ce ati putea avea Este haios, zic eu...mie mi-a iesit 60% baietel si 40% fetita
Atasez link-ul: http://www.childbirth.org/articles/boyorgirl.html

Pupici
Adriana si bb 20sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Dragele mele, despre labilitatea emotionala... pot spune ca ma alatur voua, sunt mult mai sensibila la tot ce-i afecteaza pe cei din jurul meu, plang in special cand vad bebiti... de emotie...
Isabelle, nu s-ar fi spus ca esti si la cat esti de plina de viata si de haioasa... dar este normal, am citit ca vom trece foarte rapid de la o stare la alta, asa ca nu-ti face probleme, nu esti singura...

Eu am o nedumerire : in seara asta am avut asa niste contractii ca la ciclu, sper din tot sufletul sa nu fie nimic grav. Oricum, maine dimineata am programare la doctor si sper sa-mi spuna ca totul este ok... Voi ati avut asa contractii?
De pe saptamana viitoare ma astept sa-i simt si eu gadilicii lui bebe, sper sa fie voinic si sa ma ciocaneasca devreme...

Pupici la toate burticile si bun venit burticilor noi in randul nostru!!!
Irina + bebe 14 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AC spune:

Servus fetelor ,

Irina stai cuminte si in patut ca niciodata contractiile nu-s semn bun. Dar odihna ajuta mereu.

Si eu am avut sfarsit de saptamana agitat. In psihoza de mamica de pui prematur si cu o amniocenteza la activ... m-am speriat ca mi s-a fisurat sacoteiul... Ufff.. eram buna de hranit cu lacrimi sarate toti soriceii mapamondului... dar am scapat. Pe langa echo, am stresat medicii si ei pe mine. M-au puricat de zor si gataaaa am o infectie urinara uratica insa, o alergie la primul antibiotic pa care mi l-au dat... Si gata in rest suuuunt bine si vesela...Prin comparatie cu necazul de care ma temeam restul sunt floricel la ureche. Si in plus n-am fost singura. Am avut cateva fete dragi, care s-au dat peste cap ca sa-mi ridice mie moralul si sa stie tot-tot sa nu fac cumva prostiute.

Eh acum pot sa fiu linistita la loc sa rad din orice si sa ma dau cu crema. Eu cred ca pe mine crema si modul de a face dus m-au scapat de vergeturi. Zauu . Aveam deja vergeturi usor pe picioare de prin facultate si nu le voiam si-n alte parti.. sa fie clar! Asa ca am facut tot ce mi-a zis tanti doftora si am scapat. Sper sa mai scap o data ca e clar ca sunt predispusa la vergeturi. Si apoi datul cu crema e foarte haios. Mai schimbi o vorba cu bebe, mangai burticelul, nu? Toate deodata!

Va pup si fiti cuminti!

Andreea (20 SA)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

It's a girl!!!

Anis, mai pune un carucior roz pe lista din iulie, in dreptul numelui meu.

Mai scriu mai tirziu; acum mergem la un restaurant sa sarbatorim.

Oana C

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

Chiar ma plingeam zilele trecute ca am o presimtire ca bebe va fi baiat, pt ca sotul meu mai are 3 frati, nici o sora ... iar eu vroiam fetita.
Azi nici nu-mi venea sa merg la eco de frica ; pina la urma am ajuns acolo si mi-au facut eco.
Tehniciana foarte de treaba, a intors ercanul catre noi, sa il vedem si ne-a explicat tot; i-am spus ca eu vreau fetita si sotul baiat; a masurat toate partile corpului, ne-a aratat stomacul, inima, rinichii, creierul, miinile, picioarele, coloana vertebrala ... La sfirsit, ne-a intrebat inca o data care si ce vrem si ne-a spus ca o sa vedem cine o sa cistige. S-a uitat intre piciorusele bebelusului si ne-a zis: "It's a girl!"
Nici nu-mi venea a crede, am intrebat-o, cred, de vreo 5-6 ori, daca e sigura; si mi-a confirmat ca este fetita!!!!
Am inceput sa pling de bucurie !!! Chiar ca a fost o surpriza neasteptata ... Sotul a inceput sa se bucure si el de bucuria mea!
Cind am iesit din camera cu eco si am mers in cabinetul dr mele, toate asistentele se uitau la noi, nu stiau ce se intimplase, de ce asa de multa galagie acolo; le-am spus tuturor ca este fetita si e ceea ce vroiam!!!
In cabinetul dr mele am intrebat-o iar pe dr mea sa imi explice cum si ce se vede in poza cu sexul copilului si ne-a explicat ...
Asa sa, fetelor, care mai aveti soti care au numai frati, se poate sa faceti si fete!!!

Multa sanatate si noutati bune si pentru voi!!!

Va pup,
Oana C si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Oana C,
felicitari, sa fie sanatoasa si frumoasa!!! Ma bucur mult ca este ce ti-ai dorit tu cel mai tare.

AC,
nu ne spui si noua mai exact cum faci tu acuma dus?

Multumesc tuturor fetelor dragute si dulci pentru urarile de ieri!



O zi buna pentru toate burticile,
Katink 15+

Mergi la inceput