Pantelimon ?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinah spune:

Ptiu....Fredy....oops, nu-mi amintesc....dar poate cine stie? Era un loc unde stapanii stateam pe iarba si cateii zburdau in liniste (sau ma rog, printre maraituri). Era imediat dupa parculetul de copii, de la intrarea pe la poarta aia maaaare.
Imi amintesc de cateaua Alma, Linda, mai era un boxer tare incapatant si jucaus, nu mai stiu cum il cheama...mi-a halit un deste'. Ne facusem o gascuta si seara eram la picknic. Pe catelusa mea, era bebita pe vremea aia o chema Marta, semana cu un labrador retriever. Era si un cocker auriu...dar e sters complet din capul meu.
Meeey, poate ne stim....m-am uitat la poze, dar nu-mi amintesc figura...dar sunt si ani de atunci, eram tinerele, cumintele. Ha ha ha, mai ales cumintele!

Ioana, dar tu n-aveai catel pe vremuri. Hai, ia zi tot! De cand, ce, cum te-ai procopsit cu el! Sunt sigura ca e o aratanie mica :) Zic asa, ca am si eu 2 speciemene mici si latoase "care musca din dusman", vorba cantecului

Nu mai e Lida??? Imi placeau magazinele alea, imediat ce au aparut...dar daca au disparut, insemna ca nu mai aduceau lucruri faine. Asa rau au ajuns??? Ce imi placeau cum mabalau cadourile

Poze (23.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilib72 spune:

si eu sunt o "pantelimonista" locuiesc in blocul de langa biserica Capra vis-a-vis de "Casa Magica"; ce bine imi pare ioana ca ai deschis subiectul asta mie nu mi-a trecut asa ceva prin cap
as vrea sa va cunosc si sa stam la palavre.

liliB daria (1 an si 11 luni)

http://community.webshots.com/user/lilib72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariagi spune:

au deschis o farmacie langa mega image.oricum ca in cartierul nostru nu am vazut atatea farmacii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_du spune:

Neatza dragele mele!
Alinah, catelul ( o boxerita, Berta) o am din primul an de facultate. Acum e bosoroaga, vai de mama ei, si pute ingrozitor. Cica asa pates boxerii de la o varsta
Magazinul Lida avea in continuare chestii super dragute, de ambalat le ambalau la fel de atragator, dar erau prea scumpe pentru zona mirifica in care locuim.
Cat despre farmacii, mariagi are perfecta dreptate, cred ca detinem recordul absolut in Bucuresti. O fi Pantelimonul un cartier bolnav, ca altfel nu-mi explic cum de nu au dat faliment pana acum. E in blocul cu mobila si libraria la perter (via-a-vis de fiat, aprox) o farmacie care in afara de fase sterile nu cred ca are nimic ! Nu inteleg cum de mai functioneaza!
LiliB, si mie mi-ar placea mult sa ne intalnim, e mai placuta plimbarea in gasca, mai stam si la o barfa inofensiva ...

Ioana si Bianca pui (22. dec. 2004)

http://photos.yahoo.com/ioana_du

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Buna fetile!

Mey da suntem ceva din Pantelimon nu gluma!!!
Si io care credeam ca sunt doar eu, energy si laureta... a si roandre ! Na ca le-am deconspirat pe toate fetile pe care le stiu!

Sper sa se incalzeasca mai repejor ca sa putem iesi si cu bebeii afara! Al meu acu e in perioada dintilor si da niste shouri de ma ingrozeste nu alta! dar trec ele si perioadele astea!

Va pupic ca trebe sa ii fac papi la pui!



Nally si Sebastian (14.04.2004)
Poze nou-noutze cu Sebastian!!!

Poze...Poze...Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilib72 spune:

Salut fetelor

Liniste pe la noi...ce mai faceti, ce fac bebelushii? i-am admirat in poze, sunt niste draguti? deocamdata vad ca sunt singura cu fetita, asa ca are daria mea de unde sa aleaga
va astept cu vesti.

http://community.webshots.com/user/lilib72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mia. spune:

va salut si eu desi nu mai locuiesc in Pantelimon de 3 luni,de cind am emigrat impreuna cu familionul...!
Am locuit aproape de cimitirul armenesc...

www.lucavasile.go.ro" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Si eu tot in Pantelimon-Piata Delfinului...asta daca Nally tot m-a dat de gol...Pupici multi!
Lilib2, na ca si eu am fetita si de abia asteptam sa iesim cu flacaii de aici la agatat!

Va pup si ma bucur sa va cunosc...acum astept si "plimbareli"!


Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)
Alexia, de 5 luni +
Evenimentele din viata mea

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilib72 spune:

Buna fetele,

imi pare bine ca s-a mai scris ceva si pe la noi...

mia cum te indurashi tu sa dai frumosul si selectul nostru oras si mai ales cartier, pe orasul montreal? am glumit desigur, cum iti merge acolo mia? baietelul cum se descurca? dragutul de el;

sa-ti traiasca papusha mihaela, este o frumoasa, fiica-mea v-a avea o "rivala" la agatat baieti, mai ales ca este si in dezavantaj pt. ca este mai "batrana"


http://community.webshots.com/user/lilib72


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mia. spune:

Copilul merge la gradinita si e OK,sint copii de toate neamurile,cum s-or intelege numai ei stiu!
Nu e nimeni din Pantelimon 99,bl 402 A?

www.lucavasile.go.ro" target="_blank">Poze

Mergi la inceput