Bebelusi de sept-oct 2004 (20)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

am gasit linkul...sa vedem daca l-am si salvat in profil

Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004) - POZICI
flori din gradina mea
Ana si Stefan, minunea lui mami si tati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami-florina spune:

Buna fetele!

La multi ani piticilor care mai fac azi o luna!

Noi suntem suparati ca tocmai am venit de la doctor si am facut eczema pe piele. Nu-i foarte grav, se pare ca puiul meu are pielea sensibila, si doctora crede ca este de la detergent sau de la praf. Nu stiu ce sa cred deoarece eu ii calc toate hainutele si folosesc acelasi detergent tot timpul.
Ne-a dat niste crema pe care o sa o incercam timp de o saptamana si apoi daca nu trece ne trimite la medicul dermatolog. Sper sa nu fie nevoie.


Puiul meu are trei zile de cand nu a mai papat san, nu a mai vrut si pace!
Asa ca l-am intarcat! Problema e ca eu mai am ceva laptic, de aceea am inceput sa iau antipirina(cred ca am scris corect).
A mai luat cineva? Mie imi e frica sa nu fac mastita sau altceva?

Va las ca s-a trezit puiul si plange!



http://photos.yahoo.com/cami0582
Cami-florina si bebe Ben (02.09.04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Ana, ii dau sfecla cruda si o pun la storcator. Am storcator pentru fructe si legume. Nu stiu cum ai putea sa o storci altfel..

Elena & bb Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

In sfarsit a adormit si bebelina mea ca de la 3.30 e treaza.

Cami, incearca sa pui mai putin detergent decat ai pune pentru hainele tale (cam jumatate) si nu stiu daca pui sau nu dar musai trebuie sa fie fara balsam.

Zi-mi si mie exact ce iei pentru lapte ca mie si acum imi mai curge cate o picatura de lapte...dupa 3 luni de cand nu mai alaptez. Nici nu am mai avut timp sa merg la medic pentru mine...:(

Elena & bb Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:


carne tocata+ceapa+verdeata+orez (optional morcov ras fin daca n-ai ce face!)+ou . le tavalesti usor prin faina si le zvarli fix in mijlocul oalei in catre clocotesc legumele de zor. nu se imprastie. nu-s beton. fierb odata cu restul zarzavaturilor si e totul ok.(nb borsul si rosiile se pun la final!)

si..instabilitatea vigantolului nu vine doar de la lumina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tyaa spune:


NinaB si ana_a, mulumesc. MA duc sa ma apuc de treaba, va anunt ce iese. Nu prea stiu sa gatesc.

si bebe Elisa Nicola(21 sept. 2004)
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Bun venit fetelor noi (Ellen si Princess2).

Cami, avem si noi o eczema pe obrajori... Am incercat tot ce se putea incerca si tot la dermatolog am ajuns. Ne-a dat o crema pe baza de hidrocortizon. I-am dat 3 seri si a trecut. Dupa 2 zile insa a reaparut... Pediatrul mi-a zis ca e de la dinti... acum, nu stiu.

Vad ca va "stresati" cu diversificatul... noi mai asteptam un pic. Incepem din martie

Timea, si puiul nostru scoate niste sunete deosebite de vreo cateva zile. Si toata ziua vocifereaza de ma capiaza...

Cu perisoarele e cum a zis Nina. Nu stiam insa ca se pot da si prin faina. Nici de paine bagata in ele. Dar sunt deschisa la noutati

Tyaa, vezi ca ai gresit linkul cu poze... ai scris mai multe pe acolo. Bafta la perisoare. Mi-ai dat o idee buna pentru weekend.

De ce vaccin din manuta vorbiti? BCG?

Pupici.

si Miron Radu (06 oct. 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

Cumva "eczema" de care vorbiti voi si care se se gaseste pe fata bebelusului este rosie, ca o pata omogena, si cu aparenta uscata, ca o crusta???
Caci noi am facut asa de la vreme, deci nu bagati toate alifiile lumii la cupii ca e natural :( .. si mie mi-o dat doctorita nidoflor pentru niste balarii de-i aparusera de la scutec si nu i-am dat, am tot tinut inainte cu Bepanthen si i-a trecut, de i se intinsese si pe spate la un moment dat...Acuma, zic si eu, ca si cu cerealele Bebelac, ia, de curiozitate sa luati o cutie de cereale de la alt producator, sa cetitzi coloane de vitamine de nu se mai termina.. Plus mentiune clara FARA ZAHAR in ce limbi gasiti...

Iar zic, decizia e a voastra..Da nu dati cu creme prea puternice, ca exista "care este" ca sa citez din clasici in viata, si doctori mai putin priceputi, si la urma urmelor e puiu vostru, nu al dr...

mamica de ( 13oct04 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tyaa spune:


Nu stiu ce am lucrat io la linkul cu poze. Merge cam rau netu` asa ca o sa mai muncesc la el. Incepu ciorba sa fiarba:)

si bebe Elisa Nicola(21 sept. 2004)
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

gata, avem cateva poze noi, pana o sa actualizez noul album

revin mai spre seara
pupici

Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004) - POZICI
flori din gradina mea
Ana si Stefan, minunea lui mami si tati!

Mergi la inceput