Bebelusi de sept-oct 2004 (20)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Cristina multa multa sanatate alexandrei - stiu ca e disperant sa ai puiutul bolnav!

Tetinele pt mancare groasa (eu am Nuk) nu au gaura obisnuita rotunda ci sunt taiate in cruce asa ca atunci cand bebe trage se deschide orificiul atat cat este necesar si iese tot. Eu ii pun lui Teo 6 masuri (am una de la o cutie de milupa) in laptele meu si nu are probleme la supt.

Elena eu folosesc cereale Hero care sunt f. parfumate si Milupa cu orez (nu am gasit altele de la milupa care sa nu aiba lapte in ele) iar astea nu sunt parfumate deloc. Nu stiu daca mai exista si altele!

Cristia eu stiu de la dr ca este buna glicerina cu stamicina (de la farmacie) - cea care are culoarea galbena (sa nu fie glicerina simpla care este transparenta).

Si noi iesim afara zilnic cam o ora. Astazi l-am scos pe balcon in carucior pt ca nu am avut eu chef sa ma imbrac.

Cat de mare este vaccinul vostru (al celor care il au ca ars)





Pupici

Mel de 2 x (20.09.2004)

http://community.webshots.com/user/meltibi/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Mihaela multumesc mult sper ca mi-a reusit!!!!!!!!!!

Pupici

Mel de 2 x (20.09.2004)

Teo & Tibi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Multumesc mult Mel. Cred ca o sa merg si eu in Cora in weekend sa vad ce gasesc pe acolo.

BTW ai niste cavaleri in toata regula. Sa va traiasca si sa fie sanatosi, voiosi, voinici.

Elena & bb Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Si la Alexuta mea vaccinul ala este ca ars si e cu putin mai mic decat diametrul unei tigari.

Elena & bb Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tyaa spune:


Fetelor....am o intrebare care nu are legatura cu bb, vo cum faceti ciorba de perisoare??? Eu am facut odata si mi s-au zdrobit perisoarele. Va rog, daca vreti si aveti timp, trimiteti un PM. VAd ca unele dintre voi gatesc fff bine si mult.

si bebe Elisa Nicola(21 sept. 2004)
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

salut !
mai da mult mai scrietzi! de o vreme incoace vad ca nu ma mai lasa juniorul asa de mult la calc...ca am cam pierdut sirul, tre sa imi notez pe hartie ca sa pot sa respund si eu pe aici

ellen de cand ii dai suc de sfecla rosie? si cum il prepari? cat ii dai?ca si eu as vrea sa-i dau puiului meu si inca nu am avut curaj, am inteles ca e foarte bun ca are mult fier.

Stefan azi noapte mi s-a trezit destul de des, dar iara nu de foame, cred ca avea burtica prea plina...zic eu asa, nu a plans, semn ca l-ar durea ceva, doar ca s-a trezit pe la 3 si nu a mai vrut sa doarma, statea si povestea, vroia in bratze... si pana la 5 ne-am plimbat prin casa dupa care cu greu mare a adormit.Dar din cauza asta ne-am zapacit si programul de masa... Eu sper ca in curand sa reglam programul asta de papa

Vreau sa va spun ca azi i-am dat si eu la Stefan din borcanel ca sa vad daca ii place si nu a mancat cu pofta, nu i-a placut, nici nu are gust bun

nu stiu ce a patzit linkul meu de nu mai merge..... ma poate ajuta cineva?

Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004) - POZICI
flori din gradina mea
Ana si Stefan, minunea lui mami si tati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Si Stefan are vaccinul ala pe manutza, da e mic, cica la 6 luni il masoara sa vada ce diametru are, asa mi-a zis doctoritza, la 6 luni sau la un an...nu mai retzin exact.

tyaa la ciorba de perisoare, in perisoare se pune ou si faina sau paine imuiata in apa (eu asa pun) ca sa se lege perisoarele.Da tre sa testez vreo cateva ciorbe pana nimeresti compozitzia buna... mie uneori imi ieseau ca bolovanii si alteori se imprastiau prin oala da pana la urma le nimeresti

Eu aseara am facut placinte cu branza si marar de aia nu am stat pe DC si eram necajita ca nu au iesit chiar fff bune, cum le face bunica, dar sunt convinsa ca dupa vreo 3-4 ture..o sa iasa super bune si pufoase

Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004) - POZICI
flori din gradina mea
Ana si Stefan, minunea lui mami si tati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Ana ii dau sfecla rosie apoximativ de pe la 3 luni si 2 saptamani pentru ca atunci am facut rost de ea (nu am luat din piata ci de la o matusa de la tara). Pediatra mi-a spus insa ca pot sa ii dau de la 3 luni.
Acum ii pun in suc cate o feliuta mica.....da destul de multa zeama.
Te sfatuiesc insa sa ii dai putin la inceput (max o lingurita) sa vezi daca o accepta.
Mie una nu-mi place deloc la gust dar vad ca asta mica il accepta amestecat si cu altceva. Nu am incercat sa ii dau doar sfecla rosie ci numai amestecat.

Elena & bb Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

ellen, da cum storci sucul? de la sfecla cruda sau fiarta? cum faci sucul? ai storcator de fructe? eu nu am...

Cine imi spune cum stiu care e linkul catre pozele mele de pe webshots, ca mi-am facut acolo o adresa si cateva poze da nu stiu unde e linkul

Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004) - POZICI
flori din gradina mea
Ana si Stefan, minunea lui mami si tati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anielas spune:

La multi ani piticilor care au crescut azi cu inca o luna!!!!!

Diametrul vaccinului la Ina e cat o tigare, e rosu si colecteaza destul de des, dar se sparge singur fara sa-i fac nimic. Il mai sterg cate odata cu spirt.

Si noi am iesit afara zilnic..chiar si pe frig..am stat ce-i drept mai putintel..cam 30 min.

Ania & bebitza Ina (23 oct 2004)
Inutza televizomana

Mergi la inceput