O poveste trista despre nastere 2

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Ce fiare...oare chiar nu se poate face nimic pentru inlaturarea acestor specimene din spitale macar?? Cred ca ar trebui sa se faca cel putin anual o examinare psihologica(de fapt MORALA)amanuntita a cadrelor medicale si supuse unor legi drastice ca e de jale !! Cum isi permit sa chinuie in halul asta un semen de-al lor ??? Cine le da acest drept ???!Nu mai pot de ciuda cand citesc cate o poveste din asta...of
Alessia nastere usoara si iti tin pumnii sa n-ai probleme legat de acte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Iti doresc o nastere usoara, curaj sa mergi pana la capat, D-zeu sa te intareasca si la sfarsitul acestui lung drum, sa te bucuri de cei doi copii! Numai bine!

doris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Azi se implinesc 8 ani de la aceste intamplari ..parca nimic pe lume nu e mai frumos decat sa vezi cum au crescut puii nostrii..parca nimic nu mai conteaza ..desi an de an ma bantuie fantomele acestei zile...Imi cer scuze ca nu am mai scris ...am un bb de 10 luni ..iar nasterea lui a fost cea mai frumoasa zi din viata mea ..m-am simtit o regina nu alta ..dar m-am simtit si vinovata ca nu am putut sa ii ofer lui Sebi nasterea pe care a meritat-o ...sau poate a fost mai bine ptr el ...Anyway ...sunt fericita cu un copil ca el ..un adevarat barbatel in devenire ...azi a avut petrecerea la Mc Donalds cu toata clasa si a fost ff fericit ..Inca nu suntem impreuna dar vom fi incurnd...
Va pup dulce pe toate si va dorec tot binele din lume si fieca ca povestile de genul acesta sa fie doar POVESTI !!!!

Va pupam dulce pe toate si pe toti,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!
Alessia, www.babiesonline.com/babies/m/manneke/" target="_blank">Benny (02.03.05) si www.babiesonline.com/babies/s/sebypiano" target="_blank">Sebi (16.01.98)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63110" target="_blank">Arata ca esti OM!Putin poate insemna ptr o fetita minunata...VEDEREA!




Specialii 2005 , Poze de pitici voinici

"Traieste ca si cum ai muri maine. Invata ca si cum ai trai vesnic". - Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Sa-ti traiasca puiutii si povesti de groaza ca cea prin care ai trecut tu, sa nu se mai intimple! Eu am nascut in Romania si am numai amintiri placute, conditii decente, doctor excelent si un bebe sanatos. Dar fie si pentru o singura experienta ca a a ta ar trebui aruncat in aer spitalul ala si dati in judecata nenorocitii care isi permit sa traumatizeze un om pe viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Doamne, Amalia, iubito, tocmai tu sa treci prin asa ceva?
Cand am vazut topicul, am crezut ca e povestea unei cunostinte de-ale tale...
E cumplit si imi pare rau de cele intamplate.
Dar, hai sa privim partea buna a lucrurilor! Azi e ziua lui Sebi, e baiat mare si frumos, timpul a trecut... Sa fie si sanatos si sa-l ai cat mai repede aproape de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Amalia, , m-am luat cu treburile si, in paralel, mai citeam si pe DC... asa ca, nu observasem ca e asa tarziu, ca e de fapt a doua zi dupa... Primiti si urari, retroactiv, asa-i?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgi spune:

Alessia

Sa-ti traiasca cei doi puiuti si sa te bucuri de ei. despre medicii din romania si eu am numai pareri de rau, desi cineva acolo sus m-a ferit sa am o nastere acolo.....ci o voi avea aici..intr-o tara civilizata..unde nu astepata nimeni spaga sa miste un deget.

Din punctul asta de vedere......suntem de rasul lumii..pacat...ca nu toata lumea..are posibilitatea sa intre intr-un spital..unde este tratat ca un om...si uneori e greu sa faci diferenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adseana spune:

Amalia draga mea....mii de de la noi!
Sa iti creasca mari feciorii, sa fii mereu mandra de ei, sa iti aduca numai bucurii pentru ca meriti din plin!!!!


Adriana si Alexandra (15.04.2005)

Alexandra, printesa noastra

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10716;33/st/20050415/n/Alexandra/dt/7/k/eb65/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10716;30/st/20060415/e/Ale%27s+first+birthday/dt/7/k/05eb/event.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzathree spune:

felicitari!
esti o femeie puternica!prin ce-ai trecut!!!
sa-tzi traisca puiutzii si sa creasca mari si frumosi!




Anca &Alex


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60236" target="_blank">Asa s-a nascut o mare iubire ...
www.snugglepie.com/cb/52888" target="_blank">Varsta lui Alex
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

alessia, nu-mi venea sa cred ca citeam ce scrii, ce infiorator comportament al oamenilor dedicati sa ajute alti oameni, nu sa-i trateze in halul in care povestesti....
dar mi se pare ca titlul povestirii tale e nepotrivit: ai nascut in mod miraculos si minunat un copil sanatos si superb de care te-ai indragostit instantaneu! e adevarat ca ai trecut prin 'iad' la putin timp dupa venirea pe lume a puiului tau, dar toate sint trecute si tu esti cu atit mai mult o mamica extraordinara!
felicitari pentru bebe OOnk si sa fie-ntr-un ceas bun!

mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.2005)



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60893" target="_blank">ASA S-A NASCUT MAYA site-ul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">ASA S-A NASCUT LIA

Mergi la inceput