Rochia de mireasa (5)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Blonda spune:

Stiti daca pentru rochiile facute dupa modelul meu se percepe ceva in plus?Am auzit zvonuri ca pe langa costul ei iti ia si cam 20% din valoare pentru ca e facuta la comanda....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Buna dana! Eu stiu de anul trecut rochita ta, am revista mireasa si mi-au placut si mie rochiile de la Gabriela. Am inteles insa ca, pe langa faptul ca sunt extrem de scumpe nu sunt deloc cum par in revista. Si am renuntat la ideea de a-mi lua rochie cu trena. E superba rochia, sper sa iti vina perfect si sa fii o mireasa superba! Adica sunt convinsa de asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Pai, in legatura cu trena exact la asta m-am gandit si eu:la cele doua nepotele, pe care le voi imbraca in miresici si ma vor ajuta cu trena la biserica,iar seara o voi prinde in nasturei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellamiss spune:

Miezure,spune-mi si mie te rog,numele casei de moda din Tulcea.Eu am fost la targ dar nu am vazut nici o firma din Tulcea.Eu m-am nascut in Tulcea si parintii mei stau acolo,de aceea sunt curioasa sa stiu ce fel de rochii au,ca peste 2 saptamani voi ajunge la Tulcea.pupici

photos.yahoo.com/ellamiss2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ianuta spune:

Buna fetele !
Am gasit si eu la Sofitel o rochita draguta.
http://www.mirandi.ro/colectii/model.php?id=43
Ce ziceti? Firma e din Piatra Neamt(o gramada de firme fac acolo rochite) . O sa ma duc pana acolo sa imi aleg alta dantela si dupa aia mi-au zis ca mi-o trimit prin posta. Oricum nu as vrea sa o iau prea devreme. Ce rost are sa stau cu ea 6 luni in casa? Rochita era 8 mil. E super pretul... Mai am o singura problema : pe dedesubt are jupoane din alea din voal. Materialul juponului nu mi-a placut . Era cam tare si imi e teama ca se va lipi de ciorapi . Crinolina iese din calcul. A mai avut cineva experiente neplacute cu chestia aia?
Pupici la toate si bafta in cautari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Off topic....ma simt datoare cu multumiri lui Catalin.
Si astept stelutza....pana atunci pup pe toti si toate si relansez o intrebare: la o rochitza gen princess, merg manecutze stranse pe bratz pana la cot si de la cot in jos largi?


Krelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

quote:
Originally posted by krelia

Off topic....ma simt datoare cu multumiri lui Catalin.
Si astept stelutza....pana atunci pup pe toti si toate si relansez o intrebare: la o rochitza gen princess, merg manecutze stranse pe bratz pana la cot si de la cot in jos largi?


Krelia



Manecutzele astea mi se par SUPERBE!!! Sincer si eu ma gandeam sa-mi fac si cred ca se potrivesc la orice model de rochie. Chiar am vazut pe internet foarte multe rochii care aveau astfel de manecutze...



Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

exact dana, e nunta noastra si trebuei sa avem o rochita care sa ne faca sa ne simtim super frumoase. Si apoi stii si tu cum se zice.....sufera baba la frumusete!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Eh, in sfarsit, primesc si eu raspuns la....manecutze . ioana07, si mie imi plac mult, mult mult! La noi nu prea am vazut genul asta...ca sa nu mai zic ca majoritatea se axeaza pe stiul "fara manecutze", doar corset. Pe de alta parte, cand m-oi incinge la dans, o sa-mi doresc umeri goi...eh, pana una alta, mai stii site-urile alea cu modele?


Krelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

quote:
Originally posted by krelia

Eh, in sfarsit, primesc si eu raspuns la....manecutze . ioana07, si mie imi plac mult, mult mult! La noi nu prea am vazut genul asta...ca sa nu mai zic ca majoritatea se axeaza pe stiul "fara manecutze", doar corset. Pe de alta parte, cand m-oi incinge la dans, o sa-mi doresc umeri goi...eh, pana una alta, mai stii site-urile alea cu modele?


Krelia



Din pacate nu mai stiu unde le-am vazut... am colindat atatea site-uri...Dar oricum erau rochii din colectiile de pe 2004 si acum au aparut deja colectiile noi. Nu cred ca le-au mai pastrat si pe cele vechi. Eu cred ca am totusi salvata pe calculatorul de acasa una care mi-a placut mie ffff mult si daca vrei scrie-mi pe PM adresa ta de mail si ti-o trimit.
Incearca totusi si pe www.splasposa.com vezi daca gasesti acolo ceva...



Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput