Rochia de mireasa (5)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flafi spune:


Zozela, te rog frumos, uita-te pe link-ul meu, la rochii favorite si spune-mi de pe ce site, daca iti mai aduci aminte, acea rochie de mireasa? (ca eu am furat-o de la tine) Sunt pur si simplu indragostita de ea!
Mersi!

http://community.webshots.com/user/flafi1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Flafi...crede-ma ca mi-am pus la treaba toti neuronii mei de blonda pt. a descoperi de pe ce site am luat rochitza...dar nimic...Nu mai stiu...dar sigur stiu ca e superbaaa...Mi-a placut si mie la nebunieee

zozela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estera spune:

Buna ziua fetelor! Voiam sa va impartasesc bucuria mea de a fi gasit rochie. Am fost 2 zile la Bucuresti, m-am intors aseara. Am fost mai intai la "Gabriela", dar am ramas foarte dezamagita. Initial am zis sa inchiriez, dar m-am razgandit repede cand am vazut ca nu este un raport direct proportional intre pret si calitate. Rochiile se vedea cu ochiul liber ca au fost purtate. Si nici modelele nu sunt extraordinare. Apoi am vizitat toata zona magazinului "Cocor", inclusiv Lipscani. Ce sa va spun... nu mi-a placut nimic. Toate rochiile erau impopotionate cu margele, paiete, strasuri, floricele, etc. ceea ce eu urasc. Cautam ceva de genul rochiilor din occident: cu stil, bun gust, eleganta. In sfarsit.. Singurul loc in care am gasit o rochie de printesa a fost "Adeline". Ori astfel de rochii se fac acolo, ori am fost eu atat de norocoasa sa gasesc una care sa-mi placa :) Si la un pret mult mai bun decat ma asteptam: 12 milioane.
Dragi miresici, ce parere aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:



quote:
Originally posted by Stefana

Eu m-am hotarat sa-mi vand rochita de mireasa, desi mi-e tare draga (a fost dragoste la prima vedere ), pentru ca nu am unde sa o depozitez si mi-ar fi si mila de ea sa o vad peste cativa ani galbena si invechita. Asa, pastrez o amintire frumoasa, ca tare bine am mai aratat in ea.
O puteti vedea in pozele mele de mai jos, iar daca este cineva interesat, astept un mesaj pe PM.

http://community.webshots.com/scripts/editPhotos.fcgi?action=viewall&albumID=252449314



mai pune link-ul o data.acesta este greshit, shi nu putem vedea rochitza ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Zozela, iti multumesc pt efortul depus!
Estera felicitari pt rochita! Sa o porti sanatoasa si iubita!
Cam cat credeti ca mi-ar lua o croitoreasa sa imi faca rochia aia?

"So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame" Vaya con Dios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estera spune:

Flafi multumesc! Chiar sunt convinsa ca voi arata ca o printesa in ea. Are o fusta atat de ampla! Doar cu tul, fara crinolina. Imi place sa fie umflata chiar din talie, nu sa cada ca un clopot. Iar pentru voal, imi doresc unul infoiat chiar din crestet si lung. Ahhhh, abia astept ziua cand ma voi imbraca asa! Am niste emotii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice elena spune:

Buna fetelor!!!


Sunt nou venita si sunt una din VIITOAREL MIRESE ALE ANULUI 2005. Sunt foarte emotionata cu cat se apropie evenimentul.
Nunta am programat-o in octombrie.Am vorbit deja la restaurant, la biserica... totul este aranjat. Rochia am luat-o de la Salonul Gabriela. Este din tul si are si trena... Mie imi place la nebunie si este mai mult decat mi-am putut dori!

Am fost si eu la Sofitel dar mie mi s-au parut destul de scumpe si nu foarte frumoase raportand la pret. O sa ma mai duc si in februarie chiar daca rochia este luata.

va pup

ALICE ELENA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefana spune:

Cred ca s-a rezolvat problema cu link-ul. Poza nu este foarte buna, pentru ca scanerul e prost, insa daca e cineva interesat, pot face poze acasa cu rochita numai si vi le trimit. Rochia e facuta la Piatra Neamt, la White Lady, iar ei nu prea repeta modelele. Este un crem foarte deschis, aproape alb, fusta si gulerul sunt creponate, de mare efect, iar pe corset are o broderie finuta in partea de jos si atat. E foarte simpla si eleganta. Eu m-am simtit ca o printesa in ea. Nu are crinolina, ci mai multe straturi de tul si cade foarte bine si e si foarte comoda. E in stare perfecta.
Spor la pregatiri!

http://community.webshots.com/scripts/editPhotos.fcgi?action=viewall&albumID=252449314

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Bine ati venit fetelor printre noi!
Alice Elena,eu tot de la Salonul Gabriela mi am luat rochia si eu sunt extrem de incantata de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Stefanaaaa,NU MERGEEEEEE......Nu merge link-ul..

zozela

Mergi la inceput