Mamici de iulie-august 2005 (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Cin, multumesc!
Sa stii ca nici eu nu mi-am cumparat nici o haina pt gravide. Unde mai pui ca samb mi-am cumparat o bluza draguta pe care in curand n-o voi mai putea imbraca banuiesc ca o sa se scurteze...
Dar nu ma pot inca obisnui sa ma vad in niste haine mari chiar daca vad burtica cum a mai crescut. Si ma mai incap inca hainele mele. E greu...
O sa mai astept putin cu asta.

Pupici,

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nique15 spune:

Buna dimineata burtici!
Felicitari celor care au aflat ce ascunde burtica si putintica rabdare celor care inca nu stiu.
Corbioana sa stii ca si mie mi-e putin greu sa ma obisnuiesc cu gandul ca voi avea fetita, mai ales cand toata lumea era convinsa (nu stiu de ce, pentru ca nu am facut publica aceasta dorinta) ca va fi baiat. Dar mi-e tare draga deja, mai ales ca cred ca am si simitit-o facand gimnastica prin burtica pe la mami.
Sanatosi sa fie bebe-ii ca in rest ne vom descurca noi cu toate!
Pup toate burticile si va doresc o saptamana frumoasa!

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Burticutzelor, m-am cam speriat cand am vazut ca nu mai vine nimeni cu nici un mesaj, dar ... eram eu in urma, ramasesem la pagina 8, pe cand voi... erati avansate si am primit si ceva noutati intre timp...

Corbioana - yuppyy, este baietel!!! Sa fie sanatos, e cel mai important, pentru ca-l vei iubi la fel ca pe fetita, vei vedea. Trebuie doar sa te obisnuiesti cu ideea. Si eu imi doresc fetita, mai rau este ca i-am molipsit pe toti din jurul meu, iar daca va fi baietel va fi mai greu pentru ei decat pentru mine... Felicitari, sa fiti sanatosi!

Cin - desi nu am decat 13 saptamani, de pe la 9 saptamani nu mai incap in hainele mele... si cu toate astea m-am ingrasat numai 1 kg. Mi-am cumparat si eu salopeta din aceea bej, tare frumoasa, dar... burtica e totusi prea mica, nu se vede "esentialul". Pana atunci... mai umblu cu ce am, dar port pulovere lungi sa nu se vada ca umblu cu un nasture descheiat la pantaloni... asta este...

Dragele mele burtici, nu sunt eu foarte activa cu scrisul, dar... va citesc si-mi face placere sa stiu de voi. Imi pare rau ca nu am scris de la inceput, de cand am aflat de voi, dar niciodata nu e prea tarziu!!

Am sa va spun cate ceva despre mine si despre conceptia lui bebe si voi incerca sa fiu scurta sa nu va plictisesc.
Bebe a fost conceput intr-un cadru foarte romantic, in Italia, eu si sotul suntem fotografi pe nava de croaziera si am avut sansa sa stam 3 saptamani in Venezia, foooarte frumos... va fi un bebe romantic...
Intre Craciun si Revelion am avut iminenta de avort, m-au trimis la spital -parasisem Italia, deja eram in Florida- unde mi s-a spus ca nu am voie sa fac efort, nu mi-au dat nici un tratament. Am sunat disperata la medicul meu de acasa care mi-a recomandat utrogestan, dar din pacate in SUA nu se vinde in farmacii fara reteta de la medic. Medicul de pe vapor nu a vrut sa-mi dea reteta, motivul fiind acela ca progesteronul poate provoca constactii si nu este indicat... am inebunit!!! Tot atunci am aflat de voi, v-am citit cu foarte mare interes, am vazut ca multe au avut aceeasi problema si luau utrogestan!!

Ma rog, mi-a trecut dupa scurt timp, dar dupa o saptamana am avut aceeasi problema... tot atunci am hotarat ca este cazul sa vin acasa pentru ingrijire, sunt acasa de aproape 1 luna si ma simt... extraordinar... Sper ca totul sa fie ok, ne-a vazut domnul doctor de 2 ori de cand suntem acasa si a zis ca suntem ok. Peste vreo 2 saptamani merg sa fac triplu testul, sper din tot sufletul ca totul sa fie in regula.

Asta este povestea mea pe scurt, sper ca nu v-am plictisit.
Constantencelor, sper sa avem ocazia sa ne si cunoastem peste ceva timp, cand ne mai creste burtica, sa ne masuram in burtici...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Ioana (ne cheama la fel) pai asa am patit si eu, tot ma intreba lumea ce vreau, noi ziceam, eee nu conteaza sa fim sanatosi, dar eu daca e sa aleg parca as vrea fetita...si toti stiau ca vreau asta dar sigur ca o sa ma obisnuiesc ca doar tot copil e.
Irina multumesc de felicitari! Sunt sigura ca-l voi iubi la fel mai ales ca am atata timp sa ma obisnuiesc cu ideea. Sunt sigura ca sotul meu deja s-a obinsuit in 2 zile. Desi nici lui nu-i pasa ce e. Multa sanatate si tie!! Si eu sunt pe utrogestan si am avut probleme, speram sa nu mai fie! De asta am si fost samb la al doilea medic sa mai vedem o parere. Sa ne rugam ca va fi bine!

Pupici,

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia spune:

Anis, multumesc mult!
Ioana: felictari, sa-ti traiasca baietelul!
Vreau sa stiu si eu daca sunt fete care au intrat in luna a patra si n-au scapat de greturi, ca eu m-am saturat.Oare mai tin mult?
Va pup dulce pe toate!


Delia si Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Delia, si eu sunt in acceasi situatie ca tine, ...mai nou am inceput sa si ..am inteles ca starea asta poate disparea odata ce bb misca..dar cum nici nu o sarcina nu e la fel..



AniS

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia spune:

Anis, multumesc mult!
Ioana: felictari, sa-ti traiasca baietelul!
Vreau sa stiu si eu daca sunt fete care au intrat in luna a patra si n-au scapat de greturi, ca eu m-am saturat.Oare mai tin mult?
Va pup dulce pe toate!


Delia si Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Ioana ..FELICITARI!! Si sanatos sa fie...

Si noi ne dorim fetita ...desi al meu sot ..zice ca o sa ne alegem cu baietel...sanatos sa fie ...



AniS

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cin spune:

Delia si Anis...si eu sunt solidara cu voi...chiar imi faceam probleme ca am ramas cea mai amarata de-aici, ca nu-mi trec odata greturile...dar eu tot sper in fiecare zi, ca-i ultima cu greturi..azi noapte n-am prea dormit din cauza de stare de voma...
Abia stept sa simt si eu cum face bebe gimnastica...vad ca inca nu simt nimic sau poate am simtit si nu mi-am dat seama ce-a fost...dar nu cred...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Buna dimineata, fetelor!
E greu luni, nu-i asa?
Felicitari Ioana pentru baietel! Ma bucur ca e totul ok; stai cumintica si nu te sresa.
Cin, sa stii ca si eu am patit de scurt timp chestia cu oboseala; facand una-alta prin bucatarie mi s-a taiat pur si simplu rasuflarea, nu mai aveam aer si ma simteam epuizata. Am stat putin, am mancat ceva usor (tind sa cred ca e fie din cauza tensiunii- eu sunt hipotensiva si in mod normal, nici nu vreau sa ma gandesc ce tensiune amarata am acuma, fie din cauza unei crize de hipoglicemie) si mi-a trecut repede. Dar cred ca ma deplasez maine la doctora de familie sa-mi verifice tensiunea si daca e ceva dubios, dau raportul si la doctorelul de burtica.
Fetelor, cum mai stati cu poftele? Mie azi mi s-a pus pata pe peste! Neaparat vrem peste azi!

gabirus

Mergi la inceput