Bebelusi de iulie-august 2004 (39)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Multumesc Blue Angel pentru raspuns... ma pui pe ganduri, pai inseamna ca o sa trebuiasca sa calatoresc numai cu taxiul... sau poate nici cu ala... cam nasol, ca nu vreau sa fiu consemnata la domiciliu, si pe bb nu am cu cine o lasa...
Apropos, cam cat costa o bona in Buc.? Poate cineva sa imi recomande pe cineva de incredere pentru cand vin acolo? Probabil ca voi avea nevoie doar temporar, ca majoritatea timpului voi fi eu cu bb.

Pupici,

Anca & bb Bianca (19 iulie 2004)

http://community.webshots.com/user/aneagu100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Buna dimineata!
Ce sa va zic...cu nasul lui Codrut am experimentat tot ce se putea: ser fiziologic, Nazomer, Vibrocil, ser efedrinat si aseara, la disperare, spray nazal Humex cu apa de mare.Parca e ceva mai bine, dar nu total.Azi e o saptamana de cand a debutat guturaiul asta.Stiti cum se spune, ca trece intr-o saptamana fara medicamente si in 7 zile cu.Deci, ar trebui sa treaca, nu?!
Azi noapte insa, desi a respirat bine, s-a trezit plangand la 1.20, la 2.20, la 3.20!!! Ce ceas interior or avea??
Laura, ce fac baietii? S-a terminat cu ceata si zapada? Eu inca nu l-am lasat pe Codrut in tarc; nu are inca echilibru perfect in fundulet.
Daca aveti timp de vizionare, mai puteti vedea si la noi cateva poze recente in albumul "Ianuarie"

Adema&Codrut
http://community.webshots.com/user/eoncioiuro
Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41021

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

`Neatza !!!
Raportam una bucata bebica ce a halit ieri iaurt Cremoso, pe la 6 seara - dar i-am dat 2 lingurite de experiment, iar azi dimineata , dupa ce a bagat 170 lapte la 6 juma`, pe la 10 a halit 150 de piure de fructeee si inca maraia, dar nu i-am mai dat ca facuse un burtoc Intr-adevar ii era tare foame ! La noi tine faza asta cu infometarea
ROX - merci de e-mail-uri !!! !!! Si io ti-am raspuns !!! E bengoasa poza cu olitaaa !!!
ADEMA - da` ce bine sta si Codrut !!! Pfuuu pe el sa nu-l deochi, e taaare dragalas !!!

Gata, am fugit sa fac mancarea ... pentru restu` lumii, ca io nu mananc ... ca`s si tre` sa tin regim sa mai slabesc 6 kg ...

Duminica placuta sa aveti cu bbi mancaciosi si pofticiosi !!!

P.S. Am pus poza la albumul poze haioase sa vedeti cum ne spalam pe ... viitorii dinti

Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
Giulia-primele-6-luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea-nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Buna dimineata!
Noi am dormit asa si asa, nu mai ma plang ca m-am obisnuit . Dar avem scuza, ami nou ni se infunda nasucul . Adema, eu azi noapte am folosit Karvol, am pus si pe o batista langa ea, dar si in lampa de aromaterapie (merci Roberta ) si spre dimineata parca a fost mai bine. Si in continuare laptic in nasuc.
De mancat nici noi nu prea vrem, cite un pic din fructe si pireu, dar beam pe nerasuflate sucul de morcov cu mar. Dar, din fericite, suge in continuare bine.
Blue Angel, sa-ti fie de bine recreatia, si eu abia astept sa se deschida aripa noua a Mall-ului su Multiplex sa ma duc la un film.Nicole, merci de urari, dar am avut un spor ca nici acum nu am terminta ce mi-am propus , din fericire, al meu sot nu se plange.
Laura, nu am primit pozele, adresa este la fel ca ID-ul (amironeanu@yahoo.com)
Dana, frumoase poze, dar nu va este frica sa nu cada din patut?
Daria, se vede ca Gulia este deja experta in spalatul pe dinti
Adema, dulce tare Codrut, si pare asa de mare in poze
Noi mai stam azi pe DC, tati are examen cu studenti la facultate si vine tarziu tare. I-am spus sa-i frece prea tare si sa le puna note mari
Sa avem o zi buna!

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)

http://community.webshots.com/user/a_mironeanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Daria, am vazut pozele haioase. Mi-au placut la nebunie. Sunt invidioasa pe scaunelul tau de masa e Chicco Mamma, nu? Al meu asa culori naspa are...n-am putut sa controlez culoarea ca l-am luat de la Metro si mi l-au luat aia cu masina aia a lor de ridicat cutii tocma' de pe uuuultimul raft de sus de undeva...nici nu am deschis cutia :((

Serban

cazut la datorie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Pai bifam si noi la capitolul nas cu muci ... si nu prea putem sa respiram cum trebuie - am intrebat una bucata asistenta ce sa fac si mi-a recomandat Nazomer, Marimer sau Vibrocil, eventual ser fiziologic cu citeva picaturi de lamiie ... am luat Nazomer si vad ca merge ceva-ceva ... doar ca partea mai nasoala este ca o parte din porcaria din nas a coborit spre git si acu bietul copil se tot inneaca si tuseste, sau, ma rog, incearca sa tuseasca, avind in vedere ca nu prea stie ! De febra nu are, e vesel, are pofta de mincare dar cum naiba sa manince cu nasoleala aia din git si nas ? Asa ca gagicile cu bebici muciosi, nu sinteti singurele ... Si partea si mai rea este ca nu prea poate sa doarma noaptea ... tocma cind ma bucuram ca nu s-a mai trezit sa manince si nu a vrut decit apa cind a facut-o !Bleahhhh ! Rabdare insa sa avem, ca trec ele toate ... Azi nu am iesit nici afara, si e un soare asaaaa de frumos !!!
Pupici tuturor !

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)

http://community.webshots.com/user/alice20041

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Buna ziua,multumesc de invitatie,sunt emotionata ca m-ati invitat in clubul vostru,intradevar bb-luska mea este nascuta pe 12-08-2004,dar si mami a ei este nascuta tot in august (24-08-79).Sunt inca buimaca,nu prea stiu ce sa va scriu,decat ca noi am dormit foarte bine azinoapte,din fericire nu am avut nasucul infundat si cred ca ne pregatim de o plimbare cand se trezeste pitica!Va pup si poate-mi spune si mie cineva cum ii trec si eu ziua de nastere a bb-ului acolo la luna august.Apropo v-am ascultat sfatul si am trecut la cada mare,avem si cateva poze.
si sanatate la bb-ici!

Andreea Banica mami de ingeras Alexia Elena
http://community.webshots.com/user/andreeabanica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna ziua la mamici si pitici!!!
Noi ne ''laudam'' cu o noapte dormita bune, cea de vineri spre sambata, cand am fugit din camera la prima trezire de pe la 2 si a adormit la loc pana la 5, atunci a papat si a dormit pana la 8, culcat seara de la 6!!! ...cu o pauza de baitza si papa la 10. Noaptea trecuta, insa, s-a trezit la 12 si a stat treaz pana la 4, alterna rasul cu plansul de nu mai stiam ce sa-i fac.Si Matei are perioade in care ''isi incarca bateriile'', doarme bine si ziua si noaptea, apoi cateva zile in care isi consuma energia, normal, nu?
Suntem insa foarte mandri ca a stat singurel in funduletz cam 30 de secunde, e o realizare la cat e el de grasun si la numai 5 luni jumate, cred eu. In rest, nu mai plange la fel ca pana acum, parca ne cearta, scoate niste ba, da, bu, babada si tot asa, iar cand e super enervat zice mama foarte clar...Rade zilnic in hohote, cauta joaca non-stop, e fascinat de pestii din acvariu si ...nu ne lasa sa invatam deloc. Asta e, e mai important el decat niste amarate de examene
Va pupicim, o saptamana buna sa aveti, noi plecam la bunica sa mai avem ajutoare cateva zile.



http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/album?.dir=/a949
Mamica super fericita + MATEI-GEORGE (23.08.2004)
Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

neata si de la noi! succes pe planul cu dormitul..trezit numai la ora 3.25 ,papat si culcat la loc pana la 7.15.Culmea e ca mor de somn....cu cat dorm mai mult mi-e somn mai mult....mereu mi s-au intamplat fazele astea aiurea...adica toata viata mea:)
Ema, la noi e zapada,insa nu e frig,e foarte placut ..sa vedem ce o sa mai fie..Lucas aseara a tusit in somn vreo ora dupa ce a adormit si des inca..dar apoi,gata! cu mucisorii ...il demucizez bine inainte de culcare...cel mai bine e faza cu pus picaturi in nasuc si lasat in premergator sa se agite si curg ei singurei de mama focului...si nopatea in somn ceva gen Karvol ca sa respire mai bine...e bine ca ii curg,rau e daca nu...
andreea, am pus pozicile ! prima oara am scris aminoreanu...[
pup la fete si o zi frumoasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Fetele,
am reusit ! Giulia mi-a papat supa in sfarsit mai zeamaaa Deci suntem pe drumul bun, cu felu` 1 si felu` 2 piureul de cartofi I-am dat ca desert si 3 lingurite de Cremoso si le-a halit, i-a dat energie ca de 2 ore se tot intoarce pe burta, pedaleaza, striga
ROX - noi inca nu am folosit scaunul de masa, pe care l-am luat de la prietena si e un FisherPrice albastru ... in care poza zici tu ca seamana ceva a scaun de masa ???
ANDREEA - welcome !!! Da` ce bebelina frumoasa ai !!! Sa-ti traiasca !!!

Sanatate bb-ilor cu muci !!!

LAURA - vrem si noi sa-l vedem pe Lucas-ul tau !!! Ne dai si noua pozici pe e-mail ??? mamagiuliei@yahoo.com

Pupici la voi !!!

Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
Giulia-primele-6-luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea-nasterii

Mergi la inceput