Bebelusi de sept-oct 2004 (18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

MamaElei, te duci in profil personal si acolo ai Data nasterii cu un calendar micut. Apesi pe el si selectezi data ta corecta de nastere si apesi pe GO. Asta e tot. Sper sa reusesti!

Mai fata asta a mea ma scoate din minti. Ieri a supt doar o data iar azi doar de doua ori...in rest nu vrea, urla cand vede sanul. ma termina! Imi vine s-o las nemancata de sclifosita ce e!

Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)
Alexia, de 5 luni +
Evenimentele din viata mea

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Hai ca mi-am adus aminte...daca tot nu dorm la ora asta. Cat ati primit indemnizatia de CIC luna asta?

Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)
Alexia, de 5 luni +
Evenimentele din viata mea

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timea spune:

Danina, scuipam cum nu ca nu-i de gluma... :) In curand si eu trebuie sa-i fac mot ca-i intra pleata in ochi si la a mea:)

Mamaelei de ce sa-i faci abia in primavara gauricile? noi le-am facut acum 2 sapt. si e totul ok eu am ales ceva plastic ce zic astia ca-i medical:)

Roandre deci se intoarce sa inteleg ? Mara se intoarce cand ii dau si eu cate un imbold dar singurica n-are vointa:( tot incerc sa o momesc dar n-am cu cine...de 2 zile n-o mai gasesc cum am pus-o in patut... au inceput calaltoriile...

Numai bine

Timea si Mara 10 sept. 2004
http://community.webshots.com/user/timea2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

neata!
a fost cuminte aseara s-a culcat pe la 11 si s-a mai trezit la 6 sa pape si acum la 9 cand papa cerealele, i le da Buni.
Mihaela, abia astept sa vad ca luni iau banii, ma rog pe 6 ar trebui dar nu cred ca dau ei mai devreme. Tu i-ai luat?
da esti chiar liliac tu nu ai somn deloc noaptea? aseara la 12,15 am m-am culcat m-as culca eu de la 10 daca s-ar putea
Danina mersi de raspuns in leg cu scaunul.
Danyce ce bine a crescut Alma... e o dulcica sa o tina tot asa
va pup


Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daany28 spune:

Fetelor ati auzit ceva de genul:" a fost suspendata distribuirea laptelui praf gratuit?". Am inteles ca s-a anuntat ieri la tel. si radio.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Neata!
Ma apucasem sa scriu aseara una-alta si ca o desteapta ce sunt, am inchis fereastra... asa ca nu m-am mai apucat din nou, ca nu mai aveam rabdare.
Acum sa vad ce mai mi-aduc aminte...
Noi am fost ieri la cumparaturi si am luat si altfel de lapte pt. maimuta ca poate i-o placea altceva. Nu am gasit Bebelac si i-am luat Nan. Vedem azi ce si cum... I-am luat si o tetina cu gaura mai mare pt. +6 luni, poate nu-i place cum crge laptele din celelalte.
Am mai luat cereale (unele cu porumb, altele cu orez) si borcanase cu morcov si morcov cu orez. Ne apucam de azi sa testam... mai intai laptele, pe urma lapte cu putine cereale si asa mai departe. Trebuie sa-i placa ceva pana la urma...

Daany28 eu stau in zona Titan, dar medicul pediatru nu este de la policlinica de la Titan. Cand o fi mai cald afara iesim in gasca afara... Noi iesim prin IOR cand e mai cald, in rest prin parcul de langa policlinica Titan.

Mihaela eu inca nu am luat banii, dar am vazut statul la serviciu si era 7.350.000. Am inteles ca din aia 7.830.000 se mai opreste sanatatea.



Elena

Eliana si Elena (23.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

daany, si noi avem probleme cu sternul infundat... problema este ca si la voi bb a crescut brusc cu 5 cm intr-o luna (e de inteles ca o sa fie un lungan -sotul meu are 1,98m si eu 1,78). De la doua luni a inceput sa se vada sternul putin infundat si a ramas asa. Am fost ieri la pediatra lui si a zis ca nu e bine, asa ca azi suntem programati la Grigore Alexandrescu la ortopedie. Sper sa fie rezolvabila problema, pt ca au trecut totusi 2 luni jumate si nu se vade nici o ameliorare chiar daca luam vigantoletten - 750. Sa ne ajute D-zeu sa fie bine! Suntem morcoviti rau de situatie sa speram ca nu ajungem la ce e mai rau!
Eu am luat deja banii pe ianuarie (inre noi fie vorba - i-am si cheltuit) si am luat 7.830.000 lei. Am pus-o pe contabila sa se intereseze la Casa de pensii si se pare ca nu trebuie opriti nici macar banii de sanatate. Mie anul trecut oricum mi i-a oprit.
Hei, fetele din Neamt, ma alatur si eu voua!!!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
ALEX cantaretul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Daany28 asa am auzit si eu cu laptele. Mi-a spus cineva care vazuse la stiri... eu sunasem ieri (pana sa aud chestia asta) la cei de unde trebuie luat laptele si nu mi-au spus nimic, probabil nici ei nu stiau. Au zis ca nu mai au lapte si sa sun sapt. viitoare.

Elena

Eliana si Elena (23.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

am auzit si eu de dimineata la televizor ca se suspenda acordarea laptelui praf la sugari. Sunt absolut nebuni la cap pt. ca sunt persoane care chiar nu isi permit sa dea atatia bani pe lapte!!!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
ALEX cantaretul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Ionela sanatate multa si iti tinem pumnii sa fie totul bine. Asteptam sa ne spui ce ati facut.
O sa vorbesc si eu cu contabila... in leg. cu banii pe cic.

Elena

Eliana si Elena (23.10.2004)

Mergi la inceput