Mihaitza al lui Felis...un bb al comunitatii DC

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deliak spune:

Felis,
Am citit povestea ta si pot sa-ti spun ca m-a impresionat pina la lacrimi,pentru ca si eu sunt mama si imi inchipui cit de greu iti este.Cunosc si eu un baietel de 10 luni care nu are sindromul Down,dar are la fel ca Mihaita o gaura in inima,dar trebuie sa-i multumesti lui Dumnezeu ca este operabila si minunea ta se va putea face bine.
Cit despre SD,am vazut persoane mature care sufera de acest sindrom si care au o viata normala,important este ca atunci cind va fi mare sa-i insufli incredere in el si sa-i arati ca-l iubesti .Ai sa vezi ca o sa treceti si peste asta.
Noi o sa ne rugam pentru voi, chiar Duminica o sa mergem sa-l impartasim pe puiul nostru si o sa-l pomenim si pe puiul tau in acatist.Incearca sa-l impartasesti cit mai des,sa stii ca ajuta !!!
Multa sanatate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina horsa spune:

Felis, va doresc mult sanatate si asteptam sa ne spui cand si de ce anume ai nevoie, sunt sigura ca ve gasi aici si sprijin material.
Suntem langa tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leta spune:

Imi trimite si mie cineva pe PM contul in lei, va rog?
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Mii si mii de multumiri pt ca sunteti alaturi de mine!...

Conturile deschise de DC in lei si in valuta sunt in primul mesaj postat de moderator, in adresa indicata in acel mesaj.

Tin sa precizez ca Mihai nu este botezat... Sper sa il botezam pe 26 februarie.

Nu am cuvinte pt ceea ce faceti pt acest suflet micut si inocent... Dumnezeu sa va ocroteasca!...




Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Pozele noastre!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">Povestea noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodica elena spune:

felis, am si eu un bb de 4 luni .te inteleg pt ca sunt kinetoterapeut si pt ca si eu am fost speriata ca rares(bb meu) are ceva la inima.prima intrebare pe care am pus-o dr. pe masa de nastere a fost daca are down. nu stiu de ce? sa stii ca recuperare poti face si tu acasa.va pup pe amandoi
rodi si rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela1567 spune:

Felis, sunteti niste parinti EXTRAORDINARI si va doresc din tot sufletul sa simtiti pt.totdeauna sentimentul iubirii pt. copil, care mie mi se pare cel mai de pret lucru pe pamant.eu sunt sigura ca o sa fie bine si vazandu-te,am inteles ca nu orice om este in stare sa risipeasca atata dragoste in jurul lui.sunt convinsa ca il iubesti de o mie de ori mai mult decat daca ar fi fost ca toti ceilalti.sa-l saruti si din partea mea si sa-mi spui te rog daca ai nevoie si de haine pt.el.as vrea si eu contul tau pe pm,pt ca eu nu am cont pe dc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Felis, cuvintele nu pot exprima ce este in sufletul tau acum. Te inteleg, deoarece Stefan, pe la 2 luni a fost suspectat ca ar avea hidrocefalie. Din fericire nu s-a confirmat diagnosticul si este perfect sanatos. Dar am trait o saptamana de cosmar.
Acum, citind povestea ta, ma simt sleita de puteri si ma tot minunez de unde izvoraste atata forta in tine!
Sunt alaturi de voi cu sufletul si gandul; (si material o sa incerc sa va ajut).
Sa-ti dea D-zeu putere sa treci peste toate greutatile si sa te bucuri de copilul tau intotdeauna. Este un frumos! Sa-ti traiasca si sa fie sanatos!
si


mariana, Stefan (20.04.04) si bebe din burtica (9 sapt.).
http://community.webshots.com/user/tachemas - pozici.
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377 - O poveste de suflet.

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

dragii mei, in legatura cu operatia, ca sa fim mai clari, inca nu se stie exact suma necesara

felis a vorbit cu o alta mamica de copil cu SD care a fost operat pe inima, DAR avea ceva mult mai usor si s-a operat in tara

se pare ca afectiunea de care sufera mihaita, daca am inteles bine, e ceva asemenator cu cea a fetitei cristinei (crig) - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">link - care a fost operata in italia

in cazul in care operatia se va face in tara, costurile vor fi infinit mai mici, desigur, iar banii vor merge la recuperare

singura problema care mai este o reprezinta faptul ca recuperarea trebuie facuta pe tot parcursul vietii copilului, si bani nu vom putea strange de aici la infinit - incercam sa o rezolvam prin formarea unei asociatii a copiilor cu probleme, impreuna cu paula, maimca alexandrei (tot cu SD, de pe forum) si cu nasa mea, ileana achim, plus alte mamici de la centrul de recuperare care vor fi interesate, asociatie pentru care vom incerca sa strangem fonduri, eventual prin Phare (am lucrat in domeniu si pot intocmi proiecte)

dar pana atunci mai e cale lunga... ne asteapta o operatie grea la inimioara si inceputul orelor de recuperare, foarte costisitoare, dupa cum ati citit...

daca mai este cineva interesat de aceasta asociatie, il rog sa ne informeze, ca si cei care cred ca ne pot ajuta cu orice fel de informatii... inclusiv despre cum se face o asociatie de acest gen

va multumuim din inima si ne rugam sa fie totul bine!


mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">ajutati-l pe mihaita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Taty spune:

Felis
O sa ne rugam pt bebe Mihaita si pentru voi! Sa va ajute Dumnezeu si Maica Domnului sa gasiti puterea de a trece prin toate!
As vrea sa stiu daca este si cont in euro, eu parca nu am vazut, sau poate m-am inselat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syd spune:

E imposibil sa nu-ti dea lacrimile,sper ca operatia sa fie reusita.

Mai stiu ca orice mama isi iubeste copilul cum l-a lasat D-zeu.

Lupta pentru el pana la capat!Curaj!

Mergi la inceput