Mihaitza al lui Felis...un bb al comunitatii DC

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

am plans, si nici nu stiu ce as putea spune, suferintza e foarte mare, sunt alaturi de tine!
Subscriu si eu alaturi de fete, unde donam banii? In contul DC sau cum?


Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004) - POZICI
flori din gradina mea
Ana si Stefan, minunea lui mami si tati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

Plang si acum, asa cum am plans si la celalalt mesaj al vostru, ma doare inima cand ma gandesc la suferinta voastra...trebuie sa fii puternica pentru Mihaita, ai un sot si un copil minunat, exista multa dragoste intre voi. Si Dumnezeu va va ajuta! Eu imi ofer sprijinul pentru tine, moral si material, atat cat imi pot permite.
Pana la urma se poate ca Felis sa posteze conturile pentru Mihaita?
Marina


Ruxi si Clara pisicuta, 19 aug 2002
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

E cumplita incercarea prin care treceti.
Curaj, sanatate si putere ! Suntem alaturi de voi !


bebelusa DARIA si mamica LAURA
Album MARTIE-APRILIE 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

DAN D ... cutremuratoare poezie... Am plans...

Eu traiesc cu sperantza... Sperantza ma face sa fiu optimista... Sper ca Dumnezeu va face o minune... pe langa lupta pe care eu trebuie sa o duc... Altfel nu cred ca as rezista... fara sperantza... si asta mi-ati insuflat-o voi...

Va multumesc la toti!...



Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Pozele noastre!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">Povestea noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

Uite Felis, poate te mai alina

I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi indeparteze obisnuinta.

Dumnezeu a spun NU .

Nu eu trebuie sa ti-o indepartez ci tu trebuie sa renunti la ea.

I-am cerut lui Dumnezeu sa-l vindece pe copilul meu handicapat

Dumnezeu a spus NU

Spiritul sau este intreg, iar corpul sau este trecator.

I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi dea rabdare.

Dumnezeu a spus NU

Rabdarea este un derivat al durerilor; ea nu se acorda, ea se invata.

I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi dea fericire.

Dumnezeu a spus NU.

Eu iti dau binecuvantare; fericirea este in tine.

I-am cerut lui Dumnezeu sa ma scape de durere,

Dumnezeu a spus NU

Suferinta te face sa lasi la o parte grijile lumesti si te aduce aproape de mine.

I-am cerut lui Dumnezeu sa creasca spiritul meu

Dumnezeu a spus Nu

Tu trebuie sa te cresti pe tine insuti dar ma voi ingriji ca sa fii roditor

I-am cerut lui Dumnezeu toate lucrurile care ar putea sa-mi incante viata

Dumnezeu mi-a spus Nu

Eu ti-am dat viata, asa ca poti sa te bucuri de toate lucrurile.

I-am cerut lui Dumnezeu sa ma ajute sa- i IUBESC pe altii, asa de mult cat ma iubeste El pe mine.

Dumnezeu a spus...Ahhhhh, in sfarsit ti-a venit ideea cea buna.




Ruxi si Clara pisicuta, 19 aug 2002
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jeff spune:

Buna Felis,

Sa-ti traiasca baietelul si (ai sa vezi ca o) sa te bucuri de el.
Am plans cand am citi ce ai scris pentru ca sunt mama si realizez ce este in sufletul tau.
I-am scris si Paulei (membru DC) care si ea are o scumpete de fetita - Alexandra (sper ca nu am gresit !)cu Dawn si i-am povestit ca totul se poate rezolva si ca totul poate fi bine chiar daca ai aceasta problema.
Ii spuneam si ei despre un copil afectat de acest sindrom, infiat de fostul meu sef (italian)care mai avea 5 copii si dintre toti, cel mai inteligent, cel mai realizat in viata si cel mai iubit a fost acest copil care ajunsese cadru universitar in Italia. Nu dispera, straduieste-te sa-l ajuti cum poti tu mai bine, fa exercitii cu el, du-l la acea gradinita speciala PENTRU CA SE POATE.
Nu te ingrijora de reactiile celor din jur, numai un om tampit poate privi curios un copil bolnavior. Stai linistita, Adriana are dreptate, noi ne educam copii si nu-i incurajam sa se poarte ca salbaticii.

Mii de pupici,

Noi suntem alaturi de tine ! Daca ai nevoie scrie-mi un PM sau pe yahoo sau chiar suna-ma 0721/55.86.47 Teastept cu drag si te ajut cu tot ce pot

Melania & Anna-Luciana
photos.yahoo.com/floareal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Va multumesc!....
Pegasis, operatia, daca se va face in tzara, "nu costa"... E shpaga care se da la dr si asistente... asa cum se da tot timpul... Inca nu stiu unde va fi operatia: depinde cat de repede ia in greutate si cum va mai evolua problema la inima... Am intrebat pe o mama de copil cu SD care si-a operat copilul si de inima, dar ceva mult mai simplu si , aici in Bucuresti acum un an a costat-o peste 10 mil. Depinde de f multe.




Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Pozele noastre!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">Povestea noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Precis se poate face ceva. Orice copil vine pe lume cu o misiune.
Felis, tot n-am inteles in ce cont se poate face o donatie in LEI pt. baietelul tau. Te rog sa-mi spui pana cel tarziu maine.

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Grate spune:

Scumpa Felis, fii tare!
Oh, ce rau imi pare ca abia acum am zarit pe forum subiectul acesta.
Pupaceste puiutul Mihai din partea noastra sa se faca bine si sa stii ca suntem cu gind si suflet alaturi de voi.
Curand vom depune si noi bani pentru scumpul Mihai,nu vor fi multi dar vor fi din toata inima.

Ai incredere in Dumnezeu draga mea si sa stii ca baietelul vostru va avea un suflet mare precum aveti voi, asta conteaza cel mai mult.

Am bocit iarasi la ceea ce ai scris, cum se putea sa mai fie si problema de inima?!

Doamne ajuta sa se faca bine Mihaita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Draga Felis,

Daca vreun cuvant te ajuta sa fii mai puternica si sa treci mai usor peste toate, atunci ti-as scrie in continuu. Incerc sa ma pun in pielea ta si sincer sa stii ca te admir pt cat de tare esti. Tu ai un copil mai special, un copil care va fi (si deja este) mult mai iubit de catre alti copii, prin singurul motiv ca el are doua familii. Una langa el, acasa si una in lume, raspandita prin zeci de tari dar unita de DC. Aceasta familie DC este gata sa te ajute asa cum poate fiecare, asa ca spune-ne te rog exact ce trebuie sa facem.

Ai un copil frumos si ma rog BUNULUI DUMNEZEU sa ii lase sansa lui, sa creasca mare si frumos si sanatos! Doamne ajuta!

--------------------

Andra
Nunta noastra Noi
Ziua Andreei
Intre romani

Mergi la inceput