Bebelusi de sept-oct 2004 (16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

quote:
Originally posted by mcm

Noi n-am mai iesit afara din cauza viscolului dar ne-am amuzat pe seama unor poze ale bebelushei prelucrate de tata. Le-am pus aici: http://community.webshots.com/user/marcrisalex si speram sa va amuze si pe voi.

Va pupam.

Cristina, Christian si bebe Alexia Maria

http://community.webshots.com/user/lastusedpixel



sunt mortale, cristina, sa-ti traiasca pititca!!!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
http://community.webshots.com/user/ionella3003


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

mamici si bebici, haideti afara, in zapada, ca e superb!!!!!!!!!!!!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
http://community.webshots.com/user/ionella3003


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muttzi spune:

Lilia explicatia ar fi cea pe care a dat-o si Elyanne. Nu stiu nici eu alta mai buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Mcm, super pozele. Am vrut sa ma uit de aseara la ele dar mergea greu netul si am renuntat iar azi am venit repede sa vad ce i-ati facut bietului copil...hihihi, tare misto!

Eu astept acum sa se trezeasca bebelina sa pape piure de morcov cu ardei gras si apoi sa plecam afara la copii.
Hai ca mi-am adus aminte....daca tot ati inceput sa vorbiti de dinti m-am dus sa-mi controlez si eu cupila.....si ce vad? Pe gingia de sus, stanga in locul incisivului se vede un punct alb. Cred ca e de la dintisor pt ca ea are tendinta ca in partea aia sa bage si sa roada tot. Dar nu a facut febra, nu a avut diaree, nu a fost maraita, nu i s-a inflamat gingia (sau poate da, si nu am vazut eu...hihihi)...Acum astept sa vad daca o sa se mai mareasca punctul ala...lol. Se pare ca fata mea e cam pe invers. I s-a umflat mai intai caninul, acum incisivul de sus...sa vedem ce urmeaza...poate vreun molar...hahaha. Cred ca ultimii ii ies incisivii de jos.

Aissa, vroiam sa-ti spun de aseara ca in ultimul mesaj pe care l-ai scris am avut impresia ca vorbesti despre Alexia mea pt ca i se potrivea totul de minune.

Nu mai stiu ce sa mai zic....mai imi aduc aminte si scriu!

Pupici...si hai la sanius!



Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)
Alexia, de 5 luni +
Evenimentele din viata mea

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Mcm, vroiam sa te intreb cu ce program ai realizat pozele Alexiei?

Mada, dar tu pe unde umbli de nu mai dai nici un semn de viata?

Eu inca astept sa se trezeasca pitica si ma uit pe geam la tati cum da zapada de pe masini...hihihi. Sunt ca un copil care de abia asteapta sa iasa la zapada!



Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)
Alexia, de 5 luni +
Evenimentele din viata mea

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muttzi spune:

Uff, in sfarsit am apucat sa vad si eu toti bebicii de pe forum (acuma ca il avem pe tata acasa in weekend are si mama mai mult timp liber). Tare scumpi sunt. Acuma cand vad poze cu bebelusi de varsta lui Patrick imi dau seama cat de grasut este el . Nu ca nu as fi stiut ca este grasut, dar acum pot sa fac o comparatie clara.
Printre altele raportam si noi un copil cuminte si in continuare mancacios. Astazi a adormit singur in patut (surpriza mare, pentru ca el nu adoarme decat leganat).
V-am pupat. Trebuie sa plec ca plange gandacelul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Buna mamici!
Copilul meu doarme, isi revine dupa musafirii de ieri si eu dupa lupte inversunate cu bunicii care tot in brate au tinut-o . Sa nu credeti ca nu-mi iau copilul in brate, dar vreau sa mai stea si singura in patut sau scaunel, dar dupa asa zile nu prea mai vrea.
Bine-bine, Ralucule, nu mai spunem nimic, dar totusi...
Ce ma bucur ca ati pus poze noi, m-am distrat si eu putin. Mcm, in special cu ale tale, foarte haioase, va sti Alexia ce coafura sa-si aleaga !
Eliana, ce bunica tinara, mama frumoasa si copil dulceeee! Dar vreau si eu zapada. La noi a nins putin si pina am iesit - ploua deja! Si nu mai zic ca a doua zi a inghetat totul si e un patinoar.
Mihaela, ce scumpa e Alexia cu obrajorii rosii! Nu e posibil sa se fi obisnuit cu biberonul si din aceasta cauza sa nu accepte sinul? Ca a mea asa a facut, cind eram in spital, ii dadeam cu biberonul si foarte repede s-a obisnuit. Am luptat mult dupa aia pina a acceptat sinul. Sper sa nu fie cazul!
Ana, ce-mi place de tine ca bintui la ore tirzii. Eu, la asa ore, mai fac curat prin casa si ma tot intreb ca va fi cind copila va incepe sa se deplaseze prin casa si sa distruga totul .
Spunem si noi La Multi Ani pentru Alexandra (Aissa) si Yasmeen (cybip) !!!

Rodica si Paula (02.09.04)

http://community.webshots.com/user/mamaelei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bozo spune:

Mai fetelor al meu copil nu mai doarme, sunt chiauna. Cu o noapte inainte m-a trezit inainte sa cante cocosii si azi-noapte s-a culcat la 12 numai dupa ce I-am dat de 3 ori tzatza. M-a chiaunit. Si cine era treaz la 7? El recuperaza ziua, dar eu sunt zombi. Pana acum am dansat cu el si i se inchideau ochii. Cand l-am pus jos s-a activat urgent . Acum striga la jucarii.

Mai fetelor ce vorbiti voi de zapada, ca ma apuca nostalgiile. Aici parca nu ninge niciodata cum trebuie. Acum cica ar fulgui dar nu se aseaza. Si la voi ce zapada se vede in poze.

Ana, florile tale m-au facut sa visez frumos acum 2 nopti. Sunt superbe .

Fetelor eu daca ar fi sa iau dupa grafice, cat trebuie sa creasca copilu.. ma sperii. Ca al meu ar trebui sa aiba la un an 9 kg (ca cica la un an isi tripleaza greutatea), dar el are acum 8 kg si ceva…. cat o mai fi pus. De crescut cica in primul an ar creste vreo 25 cm de cm. Na si toata lumea imi zice ca e grasan…. si eu zic ca nu e.. e voinicel si puternic .

Mie nu mi-a dat nimeni nici calciu pentru copil si nici mie vitamine in timpul sarcinii (in afara de folio…cum i-o zice la noi). Si el desi e peste grafic (sau ma rog, aici e la limita superioara a graficului normal de crestere) se misca destul de vioi. Si capul il tine f bine de muulta vreme si pe buritca a inceput sa stea f bine. Nu a stat asa de devreme ca nu l-am pus eu pe burta. Tot ce ii dau eu e vitamina D care ajuta la fixarea calciului. Ca aici mi-au dat vitamina D cu flour dar eu am nebuniile mele cu fluorul, ca iti zapaceste neuronii (afecteza grav memoria) si nici noi nu am luat cand eram mici, si mai avem ceva dintzi in gura .. asa ca am cerut reteta doar pt vitamina D.

Frumoase poze si frumosi bebitzi! O fi ceva cu bebitzi de septembrie octombrie, ca mie nu toti mi se par asa frumosi de obicei.

Nu mai stiu ce mai vroiam.. dar ma duc la el ca s-a hotarat ca ii e somn si nu poate sa adoarma fara mine.



http://photos.yahoo.com/turcanlaura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

salut dragutelor
La multi ani bebelusilor de azi!
aici sunt Mihaela, dar nu ma lasa terorista asta de loc o ora si pe mine sa stau sa pun si eu niscai poze sa trimis niste mailuri...
nu apuc sa citesc ce scrieti de 4 zile ma chinui sa-mi fac si eu semnatura aia desuchiata si nu reusesc sa gasesc instructiunile...in fine poate s-o mai indura si de mine cineva

aseara am avut ora de reeducare pt ca nu se mai putea, se obisnuise cu noi in pat apoi am reusit sa o dezobisnuim si de cand cu vaccinul iar tup la noi in pat si de aseara am zis stop ca mi-e mila si de somnul meu si de banii pe care i-am cheltuit pe patut. asa ca am pus-o in pat la ea, ea s-a tot trezit si plangea dar nu am rezistat si am lasat-o in patul ei. am mai leganat ceva la ea, are rotite la cosulet, dar macar a stat la ea in pat. am facut cu randul cand eu cand ta-su. pana la 12,30 am tot leganat asta ca tot ii facusem baie de la 6,30 la 9 era gata de somn. A dormit vreo 40 de minute si s-a trezit era fresh. cateodata simt ca ma lasa nervii.

s-a mai si trezit de vreo 2 ori in tp noptii i-am bagat tata in gura habar nu am daca ii era foame sau nu dar s-a cam frichinit era clar ca nu-i convenea acolo dar asta e.mai bine acum decat mai tarizu cand e deja mare.
sper sa apuc sa pun niste poze noi ca va tot amenint.. haha
bye

Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004
http://community.webshots.com/user/madaspa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julya spune:

..pupici dragi mamici...batem si noi la usita sa ne primiti in cercul vostru,cam tarzior dar speram sa nu ne dati afara ..
bucuria noastra este puiutul Adrian, nascut in ziua de 2 oct, si atunci fortat, se pare ca i-a placut f mult in burticuta, DPN fiind 24 sept...abia acum imi dau seama ce repede trece timpul si incetisor ne apropiem deja de 4 lunisoare...
imbratisari si numai bine tuturor mamicilor si puiutilor


Iulia si puiutul Adrian

Mergi la inceput