Bebelusi de sept-oct 2004 (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:



Dam si noi raportul de seara...
Azi am iesit un pic pe afara (o jumatate de ora) si am pus si cateva cu zapada...
Acum fug ca ma cheama...



Elena

Eliana si Elena (23.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Lilia, noi astazi am avut musafiri, ca ziua sotului a fost pe 26, mult spor si LA MULTI ANI sotiorului.
Danyce, pe unde esti?
Am pus si noi niste pozici.

Rodica si Paula (02.09.04)
http://community.webshots.com/user/mamaelei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

elyanne, super pozicile cu zapada! Da ninge rau nu asa!

Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004) - POZICI
flori din gradina mea
Ana si Stefan, minunea lui mami si tati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

MamaElei, frumoasa papusica ta!


Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004) - POZICI
flori din gradina mea
Ana si Stefan, minunea lui mami si tati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Mai fetelor dar scrieti, nu gluma!
Noi astazi am fost in vizita pe la soacra (a se citi la masa ) si de abia acum am reusit sa intru pe net dupa ce am culcat-o pe bebelina si am citit din urma.
Am vazut si pozele voastre: Eliana (super misto pozele cu zapada...noi am uitat aparatul acasa si nu i-am facut bebelinei poza decat atunci cand am intrat in casa si era imbujorata bine...le-am pus pe site), Cami, in sfarsit se vad si pozele voastre (ce blondut e bebe), MamaElei, frumusica foc Paula!
Ana, de florile tale m-am indragostit de aseara! Super misto!

Noi ce sa mai spunem? De azi am inceput cu piureul de morcovi....s-a strambat rau la inceput dar de foame a papat cateva lingurite, oricum n-am fortat-o. Mai inceram si maine! A invatat si fata mea sa pape cu lingurita si cel putin seara la cereale sa vedeti ce scandal aveam cu ea ca nu duceam lingurita mai repede la gurita ei...mai imi trebuia inca o mana sa ma misc mai repede! Mda, m-a terminat cu ce pofta a mancat astazi cerealele avand in vedere ca ieri mi-a adormit mancand.
In schimb ma plang ca e lenesa si cel putin seara nu prea mai vrea sa pape la san. Mama imi zicea ca poate nu-i mai place laptele, dar daca ii pun laptele meu in biberon il papa. Deci, e clar ca e lenesa!

Eliana, interesant modul de calcul a cantitatii de lapte ce trebuie s-o pape. Eu sunt sigura ca ea nu mananca atat cat imi iese la calcul (835 gr). Mde, nu am fata mancacioasa dar e sanatoasa si vioaie!

La multi ani bebelusilor care au mai implinit o luna ieri, azi, maine si in fiecare zi!

Pupici!

Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)
Alexia, de 4 luni +
Evenimentele din viata mea

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Noi n-am mai iesit afara din cauza viscolului dar ne-am amuzat pe seama unor poze ale bebelushei prelucrate de tata. Le-am pus aici: http://community.webshots.com/user/marcrisalex si speram sa va amuze si pe voi.

Va pupam.

Cristina, Christian si bebe Alexia Maria

http://community.webshots.com/user/lastusedpixel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timea spune:

Cristina, you make my day:)))) m-am amuzat tare de poze... e tare dulce:)

Timea si Mara 10 sept. 2004
http://community.webshots.com/user/timea2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Aseara n-am apucat sa scriu mare lucru... continuam acum, ca m-a trezit pitica sa manance cu noaptea-n cap.
Cali si eu ii dau calciu si vitamina C cate 10 zile/luna (asa ne-a zis dr. pediatru - nu de capu' meu). Si eu stiam la fel: ca in lunile cu r se iau vitaminele, in general. Pentru ca sunt lunile de toamna-iarna-primavara cand mancam mai putine fructe si legume... parerea mea.
Mihaela ce obrajori rosii avea pitica... sper haioasa.
Mcm ce i-ati facut copilului ... lasa ca vede ea cand o fii mare... mi-a placut, e o scumpa!



Elena

Eliana si Elena (23.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anielas spune:

Neata harnicutzelor!
De abia poate omu' sa tina pasul cu voi....ufff..
Cristina- tare meseriase sunt pozele..m-am distra de minune.
Eliana- dulcica foc Elena la zapada..si noi am iesit ieri putintel sa ne ninga pe nasuc..si cred ca mai iesim si azi..ca vad ca nu bate alizeul.

Rodica- Paula e o scumpica..sa-ti traiasca.
Mihaela-hihi..ce rumenica e Alexia :)

Am pus si noi cateva poze facute ieri la caldurica ;)

Va pupic si revin mai tarziu..ca acum intru in vrie..am o groaza de treburi caznice...cahhhh

Ania & bebitza Ina (23 oct 2004)
Inutza televizomana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucule spune:

BEY FETELE, ia potoliti-va cu felicitatul si toate cele ca imi deochiati copilul si nu stiu sa fac comedii din alea de deochi, descantec si apoi ce fac stau noptile treaza si ziua chiauna, nu e bine ca am si de muncit.


hai sanatate


ralucule si Tristan (7 oct 2004)
http://community.webshots.com/user/ralucule

Mergi la inceput