Cadouri pentru miri

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns estera spune:

Ahhhh fetelor.. nu toata lumea are imaginatie.. Parca vad ca o sa primim oale minune, cafetiere, farfurii sau pahare. Cred ca mai mult de 70% din cadouri o sa le las familiei mele.

Estera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Buna viitoare miresici
De 2006 sau 2005!
Mi-a venit in cap o intrebare......trebuie sa luam cadou viitorului sot? Dar ei noua?
Voi v-ati gandit la ceva?
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

eu m-am gandit sa ii iau viitorului meu sot un ceas elegant care sa il poata purta in ziua nuntii, avand in vedere ca ceea ce are e purtabil la costom , dar nu unul atat de elegant ca cel de ginere.
si el m-a intrebat ce as vrea si i-am zis ca vreau sa imi faca un lantisor cu un medalion pe care sa le port la nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cinta spune:

noi am fost week endul trecut la o nunta. a fost o nunta f micutza, la biserica, si cu o gustare servita in picioare si cu cate un pahar de sampanie in paraclisier.

asa au vrut mirii, sa nu se intinda cu petreceri si alte alea. la cadou am fost 3 persoane si am luat un set de piknik. adik am mers la un centru de cadouri si am umblat pana am reusit sa asortam un pled, un cos mare din rachita cu capac, servet si servetele, pahare de apa si de sampanie de plactic, farfurii din plastic dur, cutii si cutiutze pt transportat diverse mancaruri, fuculitze si cutite cu coada de lemn, o sticla de sampanie, etc... nu mai tin minte tot continutul cosului. dar ideea in sine a placut mult si pana si personalul magazinului s-a dat peste cap sa ne ajute sa completam pachetul.

avem alti prieteni care se casatoresc in august si vineri seara am sarbatorit ca a cerut-o oficial pe viitoarea mireasa. asa ca le-am spus ce am luat cadou la nunta cealalta. iar prietena mea a fost foarte entuziasmata si a zis ca si-ar dori ceva asemanator.

si aici se practica treaba cu intrebatul de catre prieteni de ce ai nevoie ca sa iti aduca la nunta.

cinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Subiect initial: Cadou de nunta
postat de Loma, 15/02/2005, 21:39:03


Fetelor astept sugestiile voastre,
verisoara nostra se casat. in vara, insa nu avem posibilitatea sa mergem la nunta ei, noi am vrea sa-i dam un cadou chiar daca e mai devreme cu 2 luni, insa nu stim ce?
Eu ma gandeam la o lenjerie de pat (mai de lux), sotul cica se gasesc si in Ro. pe toate gardurile.
El se gandeste la un dvd player care merge si in Ro. ar fi o idee buna?, eu nu prea cred, voi ce ziceti?

Loma



raspuns postat de turturica, 15/02/2005, 22:04:14

Loma, sint de acord cu sotul tau. Cred ca lenjerie de pat or sa tot primeasca.
Un dvd player sau, de ce nu, o camera foto digitala mi se par cadouri bine-venite.



raspuns postat de pyssy, 16/02/2005, 09:16:25

Loma.. si eu i-am facut verisoarei mele ( la nunta careia nu amputut merge ) un cadou constand tot in DVD cu DviX .. ca ne-am gandit ca poate vrea sa vada si cd-uri facute pe calculator.. iar la pretz era diferentza de 10 euro .. si au fost foarte incantati.. asa ca si eu subscriu la ideea sotzului tau
Pupici..


pyssy



raspuns postat de blanca000, 16/02/2005, 09:21:32

Eu am vazut si lenjerii de pat de super lux , ce costa 17-20 mil (aprox 500 de euro) cu cuprindea tot ce ai nevoie inclusiv perne de decor, cuveltura de pat cu volan pana la baza patului etc...ce sa mai zic SUPERBE intradevar. Eu asa ceva mi-as dorii sa fi avut in noaptea nuntii...Din pacate cam scumpe pentru mine dar daca le-as fi primit cadou..mmm!!
Merge si DVD daca nu are...e chiar o idee buna.



raspuns postat de Loma, 16/02/2005, 21:51:51

Multumesc pentru sugestii, daca mai aveti si altele va astept.

Loma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=13300" target="_blank">Cadou pentru miri - subiect arhivat.




www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Catalin" target="_blank">Catalin


Think pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

eu sunt intru totul de acord cu floricika cu listutza ar fi o chestie beton daca s-ar obisnui si pe meleagurile noastre
dar asa vom primi si noi cu siguranta 2cafetiere inshpe lenjerii si tot asa iar noi stam deja impreuna de aproape doi ani in casa noastra si va dati seama ca de astea cam avem dar cum sa ma duc eu la prietenii mei si sa la zic ca de fapt ne trebuie un cuptor cu microunde sau alte minuni ca doar ai mai patit si tu florika(parca)si s-or supara nu de alta
pupici

Mergi la inceput