Cadouri pentru miri

Cadouri pentru miri | Autor: Christel

Link direct la acest mesaj

Ce cadouri frumoase si utile ati primit la acest fericit eveniment?
Noi mergem la vara la cununia cumnatului(fratele sotului) si as dori sa-i luam ceva frumos (util). I-am intrebat si pe ei ce si-ar dori, dar evita sa spuna, asa ca tot noi trebuie sa cautam si sa ne inspiram. Asa ca daca aveti idei, astept sugestii, pareri.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Noi am primit asa:filtru de cafea,servici mare de farfurii, lenjerie de pat, set de tacamuri,lustra, veioza, cam astea imi vin in minte ca lucrurile de care ne-am bucurat cel mai tare din tot ce am primit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Noi la nunta vara-mii (adica la cununia civila) am dus un set de lenjerie de pat. Nu stiu cat s-au bucurat sau cat de util le-a fost, dar nu am stiut ce altceva sa le luam si sa nici nu ne usuce la buzunar.

I wish I were an angel...

http://photos.yahoo.com/anangel_lexi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Noi primiram o gramada, da' tre' sa fac un efort de memorie sa-mi aduc aminte (ca tare de mult fu ): filtru de cafea, mixer, seturi de masa din portzelan si de yena, robot de bucatarie, foën, fier de calcat, lenjerii de pat, masa de calcat, prosoape mari de baie (excelente, de bumbac), set de baie din portzelan (savoniera, suport periutze, pahar)..si bani

http://pg.photos.yahoo.com/ph/olguttza/my_photos


Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

ah, si cel mai important (nu'sh de ce uitai) si mai util si mai si mai... o masina de spalat Gorenje (de la mama si sora'mea)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/olguttza/my_photos


Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

pt ca am multi cunoscutzi care s-au casatorit de curand..si noi...ne-am bucurat cel mai mult de tacamuri...solinger... si pahare de cristal..cilindrice..12 am primit si sunt cele mai des folosite cand avem musafiri...
stii, spre ex, fratele meu acu vreo 2 ani jumate a primit 2 prajitoare de paine, 2 filtre de cafea, 2 mese de calcat..si era suparat ca oare la tacamuri nu se gandise nimeni..ca nu avea nici un cutit..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elly1977 spune:

De la cumnata mea, masa de 12 pers., d-aia plianta. Suuuuuuper buna! Ca de aveam mai mult de doi musafiri stateam cu farfuriile in brate!

Elly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

cuptorul cu microunde a fost cel mai folositor lucru pe care l-am primit. ce imi mai aduc aminte ca am primit: seturi de tacamuri si de pahare, un robot de bucatarie mai complex, unul mai simplu, un set de farfurii din arcopal, prajitor de paine.


marcela si alexandra lia
pozele noastre

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37669" target="_blank">cum s-a nascut alexandra lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Eu am primit vreo 5-6 lenjerii de pat (care s-au dovedit a fi foarte utile, mai ales ca le schimb des), o paturica-pled subtire de invelit cand e cald, un mixer, un set de farfurii si tot ce contine din arcopal maroniu si unul albastru, un set masa de doua persoane foarte foarte elegant (nu am apucat inca sa il folosesc pentru o cina intima in doi), un tablou dragut si de bun gust-dar nu ii gasesc inca locul, o rochita de noapte din "plastic" ca ma electrizam cand puneam mana pe ea...si am dat-o , o veioza fff chicioasa si taraneasca, de la neamurile de la tara..era o femeie care tinea becurile in maini si era fff colorata, avea si telecomanda :))..am dat-o si pe aia....oricum eu aveam de toate , sa zic asa..si tacamuri, si masina de spalat si tot....poate un filtru de cafea imi trebuia caci nu am nici pana in ziua de azi...caci noi nu bem cafea acasa...si cand bem fac la ibric.

http://community.webshots.com/user/blanca_000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

Ideal ar fi ca la acest eveniment sa se practice ceea ce deja se practica de mult in alte tari. Mirii isi fac o lista cu ceea ce au nevoie si o dau prietenilor si familie. Fiecare se hotaraste ce ia si apoi taie de pe lista produsul respectiv. Astfel, se evita primirea a doua filtre de cafea, 2 mixere, 2 prajitoare de paine....Noi vom avea nunta anul asta si tare mult mi-ar placea sa fie asa. Din pacate nu am cu cine...ca lumea se uita chioras la tine si are impresia ca le impui ce sa ia si poate nu au posibilitati. In orice caz, mi-ar placea sa primesc lenjerii de pat(niciodata nu sunt prea multe), prosoape de baie, vase de yena, fier de calcat, masa de calcat, seturi de pahare elegante, cu picior. ideea este ca daca ai fost la cei doi in casa, in principiu iti dai seama cam ce au nevoie.
Mai am niste prieteni care cand merg la cununia cuiva, se combina la bani si cumpara ceva mai costisitor: un aragaz, home cinema....Mi se pare super ok si cum procedeaza ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Sunt intru totul de acord cu Floricicka, avind in vedere ca si noi vom avea nunta in curind, iar prin casa avem cam tot ce ne trebuie, si sincer nu m-as bucura sa primesc vreun filtru sau chestii de genul ca sa fac colectie.
Dar sincer nici o nu stiu cum sa pun problema, cu familia sa zici ca mai merge, dar in majoritate cazurilor ei iti ofera bani,iar prietenii nu stii cebuget au, mai ales ca cei care vin la nunta iti vor da bani (la restaurant) si nu cred ca mai stau sa ia si vreun cadou.
Asa ca e o mare dilema

roxygeo

Mergi la inceput