Povestea mea! (2)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Lorellay, wow, ai reaparut! Ma bucur sa aud de tine si ca bebe Codrin e bine. Intre timp uite sint si eu mamica. Ce trece timpul.
Imi pare tare rau sa aud ca esti inca prinsa in tracasari cu tatal copilului. De fapt cu donatorul de sperma, ca tata nu se poate numi.

Eu te pot ajuta in masura timpului disponibil. Da-mi un PM.


Smaranda, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80475" target="_blank">discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Lorellay, intreb si eu ce fel de ajutor vrei pentru carte???
Eu cred ca trebuie sa te apuci pur si simplu de scris la calculator, in fiecare zi cat poti. Nu stiu cat de lunga va fi povestea ta dar cred ca vei avea destul de lucru. O scrii pe toata, o recitesti, o revezi, o completezi, o organizezi in capitole (sau nu ...).

Nu am scris niciodata o carte dar asa imi imaginez ca as face. Dupa aceea cred ca trebuie sa o trimiti la edituri sa vezi daca ei vor sa o publice (daca li se pare o afacere buna). Daca nu vor, am impresia ca trebuie sa platesti tu un tiraj minim.

Chiar daca nu vei ajunge sa o publici (sau de ce nu? never say never) este foarte frumos sa scrii tot. Peste ani va fi un cadou frumos pentru tine si copilul tau. Eu am tinut ani de zile jurnal si inca ma minunez cat de mult uitam si cat de frumoase apar peste ani, pana si mici detalii care la ora aia ti se pareau insignifiante.

Cat despre tatal baiatului, daca este atat de recalcitrant ... lasa-l in pace. Banii de la el, chiar putini fiind - iti vor face mai mult rau si totul va fi doar o sursa de frustrare care te va impiedica sa te concentrezi pe ceea ce ai acum si pe viitor. Mergi mai departe cu copilul tau, esti frumoasa, te-ai refacut super dupa nastere ... ai incredere in Dumnezeu, in tine si in copilul tau.

Never say NEVER.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Sincer nu stiu de unde sa incep...dar cred ca nceputul e mai greu...Adica atunci cand ma gandesc la ce sa scriu si imi aduc aminte ma apuca "jalea" si nu mai pot, imi fac de lucru cu altceva ca sa trec momentul.Cred ca ar trebui sa adun tot ce am scris pana acum aici sa vad ce se poate lega.Si stiti..de fapt nu vad clar subiectul cartii..Sa fie Codrin?Sa fiu eu?

Lorellay si Scumpy Codrin
Where there's a will there's a way!
http://community.webshots.com/user/lorellay15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda Panda spune:

poti intitula cartea chiar "povestea mea" - "mea", adica codrin.

e normal ca un moment povestit sa fie inca o data trait. insa luptatoare cum esti...asta cred ca va fi mai usor. nu zic "floare la ureche"....insa iti va fi bine.

succes !

POZE
www.dropshots.com/panda" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput