Bebelusi de iulie-august 2004 (34)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Si cred ca,compoturile astea au si conservanti...

Eu banana i-am dat de la 6 luni...dar cred ca e bine si de la 5 luni jumate....vezi cum o tolereaza...da-i putin de tot prima data

Felicia si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Ana , de ce nu-i iei piersici la borcanele de la Hipp .. au si caise ! si au si in combinatii ! si astea au zahar dar cred ca este cel din fruct .. nu stiu sigur.. dar sunt tare gustoase si ptr. noi
pup

Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

fetelor, io-st capiata de oboseala da tot tre sa va zic ca nu-i a buna cu telepatia asta...ce credeti ca, dupa ce mi-am stors creerii o ora, i-am gatit lui Danut pt gustarica de la ora 5 ??? ghici? compot de mar cu branza dulceeeeeeeee, a iesit super, si i-a placut tare, am avut un mar rosu-rosu si aromat-aromat si mic-mic. Am facut si pizza in seara asta, acum sunt lata.
DAR, e ceva ce-l supara...nu poate adormi de gingii, se scoala des, musca din toate si mai ales imi musca mie degetul si asa adoarme muscand din el, e frant de obosit dar il deranjeaza si saliveaza tare de tot, ii curga balutele peste tot il tot sterg si schimb.
Vreau sa-mi reuseasca si mie o supa buna, nu stiu de ce dar parca atunci cand fierb cartoful in cucta nu mai e asa bun ca la oala simpla...si nu-l fierb mai mult de 10-15 minute...are gust apos, neconsistent supa desi bag de toate, patrunjel, gulie, pastarnac, morcov, ceapa, broccoli, cartof si la final mixez tot, mai putin ceapa, cu o ling de ulei de masline....si nu pun mai mult de 500 ml apa....o sa mai incerc si maine sa vad ....dar oare ce gresesc ???
somn usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Simona... mie nici nu mi-a trecut prin cap de borcanele...am si uitat de ele...da, o sa-i cumpar la borcan!
Mersi...

http://photos.yahoo.com/ana_77net

Ana si Stefan, minunea lui mami si tati! (19.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

fetelor...am facut doua zile pauza, m-am hodinit cat am putut, nu m-am stresat, am luat nutrinatal si vreau sa va zic ca lapticul meu e mai bun! Nu am avut ce face ca "speculantul" asta al meu mi-a mancat toti nervii, cand vedea sticlutza de lapte urla mai tare de m-a lua spaima!
Si acuma Maria Sa Stefan doarme dus dupa ce a papat neste tzitzi pe la 19 dupa baitza, pe la 23 o tura buna...si sper sa nu se mai trezeasca degraba sa ceara tzitzi!

http://photos.yahoo.com/ana_77net

Ana si Stefan, minunea lui mami si tati! (19.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Ana buna decizie ai luat cu odihnitul...vezi, si tu si Stefan sunteti fericiti.

Pai si eu i-am facut in seara asta compot de mere...am amestecat marul cu cereale...dar nu a papat.Cred ca marul era prea acru iar cerealele astea de porumb de la milupa nu au nici un gust.Am adaugat niste biscuiti...nici asa nu i-a placut.Apoi peste,am puc putina banana ca sa-i dea o aroma si sa mai indulceasca putin compozitia.Intr-un final a mancat....asa i-a placut.Si dupe a supt vre-o 10 ml zeama de la mere.

Felicia si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catinca spune:

m-am tot intrebat zilele astea daca ii dati marul copt bebelusilor.
eu i-am dat crud cu cereale. are ceva? e mai bine sa-l coc?

am observat ca de cind am nascut am dureri de cap, de fapt niste ameteli, destul de dese, ininte sa ramin insarcinata n-am avut asa ceva. o fi si de la alaptat?
aveti si voi mincaruri pe care nu le-ati suportat in timpul sarcinii si care va fac rau si acum? eu de ex n-am putut minca usturoi deloc in sarcina si azi am incercat sa inmoi putin gratar in usturoi si vreau sa zic ca mi-e un rau acum de nu stiu de mine.

hai ca m-am plins destul si de frumosii vostri printi si printese n-am zis nimic. dar zic totusi ca majoritatea aveti niste grasunei sa va traiasca si toti sunt scumpi si speciali in felul lor.

Catinca si Stefanel 5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Neata,
Si eu am o pitica supermaraita si mai ales rasfatata..... cat o tii in brate e ok, daca o lasi jos incepe circul. S-a urcat ca maimuta in spinarea cocosatului si nu mai scap de ea... In cosuletul de la swing nu mai pot sa o las ca se da jos in 10 secunde max, pe jos daca o pun se rasuceste de vreo 3-4 ori si ajunge in tot felul de pozitii imposibile si urla. Mai reusim ceva cu scaunul de baie, acolo sta cateva minute dupa care se impinge in picioare mai sa-l rastoarne... Nu pot sa fac nimic cat e ea treaza. Si ziua doarme din ce in ce mai putin, asa ca s-a dus pe copca invatatul meu.
Catinca marul copt se da numai in caz de probleme cu stomacul. Daca bebe e ok poti sa-i dai mar ras. Eu i-am dat ieri copt fiind prima zi cu fruct dupa regim. Cred ca azi incerc sa-i dau putin crud, amestecat cu cereale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza, netza.
Catinca, ametelile astea pot insemna anemie. daca tot alaptezi in continuare mai iei vitamine? ar cam trebui. si daca nu ai mincat atita timp usturoi....e normal ca acum sa iti faca rau. las ca te reobisnuiesti.
Ana, felicitari ptr lapte. da-i borcanase de la hipp, majoritatea nu au zahar adaugat.
Lia, bafa calgel-ul in functiune.
Olivia e bine ca mergeti la medic, poate macar te linisteste. ziua doarme?
o zi super va dorim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Buna dimineata!

Catinca nu stiu exact cand ai nascut tu, si acu cu micutu pe genunchi mai greu ma pot intoarce la pag 1 sa vad....eu am avut mari dureri de cap la vreo 3 luni dupa nastere si mai am si in prezent dar Doamne Ajuta parca numai la ciclu sau cand sunt extenuata, surmenata, asa ca in prezsent. Eu m-am apucat sa termin prenatalele ramase de pe vremea graviditatii ca aveam 100 si n-am luat decat 50.

usturoi am mancat si in sarcina pe rupte si chiar in ziua dinainte de a naste am mancat usturoi cu salata de vinete ca predominanr cred ca era usturoiul, sper sa nu fii ametit personalul din maternitate, daca stiam ca urmeaza sa nasc nu mancam, normal, dar eu ma simteam asa in putere si bine si nu mai aveam contractii si nici alte semne, eram sprintena de facusem in ziua aia si zacusca si saslata de vinete si aspalat geamuri si urcat scarile pana la etajul 4 cate doua trepte odata asa de bine imi era, mai mare minunea ca eu abia ma miscam prin luna a 8-a de iontepaturi si contractii dupa numai 200 de m parcursi incet pe strada

mai, sa-mi tineti pumnii sa-mi reuseasca si mie azi o supa de legume mai umana nu latura pt porci, va rog eu si cred ca va roaga si Danut

pupilici

Mergi la inceput