Suceava... (3)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna fetele... poate se mai duce frigul asta cumplit! Facem vraji... chestii, poate poate!
Margot! Imi pare rau ca ai greturi... poate o sa iti treaca mai incolo! La cine mergi, te-ai hotarat (medic)?
Ma bucur ca fetita a reactionat bine, deja pricepe, oricum... E shmekera, auzi la ea, sa doarma bebe in patut si ea cu tine! Scumpa de tot!
Dar restul fetelor pe unde sunt??? Cred ca au treaba si frigul asta iti ingheata si simturile!
va pup, Elena

Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Sucevencelor! Unde sunteti??? Mai mult nu scriu ca imi ingheata totul... ca nu e calduraaaaa!
Elena

Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

Fetili, nu-s cum ati trecut voi (cele care locuiti in cartierele alimentate din minunata magistrala II care-a pocnit zilele trecute) peste frigul de-afara si din case, da pe mine m-a-nvaluit o raceala, mama-mama! Si fiica-mea se muceshte de vreo doua zile dar in rest e ok, slava Domnului! Ma dispera vremea asta, cu troiene de zapada si ploaie torentiala sa vina odata primavara cu astenia ei cu tot! Io simbata merg iar la Ieshi, ca se pare ca minunata de tumora extirpata acu trei luni s-a refacut mai repede decit estimau doctorii... Doamne ajuta! Sper sa fie bine!

Pupam!

Dana
And, yes, I am a blonde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Dana, ai grija de tine, Doamne ajuta, vorba ta! Sa fii bine!
Cu frigul cred ca nimeni nu a legat prietenie, noroc ca nu am avut cupilu' acasa, ca noi am trecut cumva, greu e drept! Si ieri a mai pocnit si pe strada mea conducta, ca sa am tacam complet
Si dimineata cand intru in birou, inundatie de pe holul de afara, am strans 1 ceas apa
Cred ca a fost saptamana patimilor noastre, la Suceava!
Sa ne dai mai Dana vesti curand si cat mai bune!
Dar restul fetelor ce fac???

Elena

Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Margot spune:

Salutare fetele

Eu n-am inghetat ca am centrala.
Imi pare rau de Dana si sper sa vina cu vesti bune.Nu stiu prea multe despre povestea ei.
Eu am fost sambata trecuta in Iasi.Am fost la Onofriescu si probabil ma tin de el.Mi-a placut cum mi-a vorbit si cum m-a incurajat ori e el asa sugubat de felul lui sau l-am prins eu intr-o pasa buna dar am ras mai toata consultatia.Fibromul meu l-a gasit la jumatate ,adica de 2.5 cm, este deja al treilea medic care imi spune ca are 2.5 si facand o medie intre 5 cm gasit prima data si negasit deloc de Tataranu tot cam pe acolo iese.Mi-a spus ca a vazut sarcini cu fibroame mult mai mari care au ajuns la termen cu bine.
Mi-a dat sa iau utrogestan( care l-am luat gratuit) si urmatoarea vizita peste 4 saptamani.
De atunci radiez si sunt mult mai bucuroasa , sunt convinsa ca va fi bine.
Bb e bine are 21 mm mai un pic si intrece fibromul si apoi n-o sa mai aiba loc " mutantul " sa creasca.
Am avut o saptamana nu prea grozava din cauza greturilor ,am si vomitat,dar de vreo 2 zile ma simt mai bine.
Astazi am fost la patinoar ,am patinat , nu vroiam sa-mi mai pun patinele dar fiica-mea nu m-a lasat.
In rest odihna cat mai multa ,fara efort si fara sex(asa a spus medicul).
Astept vesti bune de la Dana si va pup pe toate.
Margot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna fetele!
Dana, cum e? Da-ne vesti bune, mai fata, ca de rele nu avem nevoie!
Margot, m-a distrat teoria ta cu media "fibromului", cred ca poti sa o iei si asa mai pe gluma. Oricum, bebe ii va da repede peste cap fibromului asa ca stai fara grija. Abia astept vesti! Iti dai seama, va fi primul nou-nascut de pe DC-Suceava de anul asta! Sau poate vor mai apare mamici pe parcurs, dar noi de tine ne-am bucurat prima data Numai bine si fara greturi (ca restul ai inteles tu: fara... fara...) Tare as vrea sa fiu si eu pe langa tine, dar nu pot deocamdata.
Va pup si duminica placuta si... calda!
Elena

Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

Fetili, se pare ca tumora nu s-a refacut, in skimb sint ceva probleme cu radacina unui dinte sanatos de altfel dar al carui nerv a fost afectat la etirparea tumorii. De fapt cu ocazia interventiilor de anul trecut a fost afectat nervul alveolar de pe ramul drept mandibular (care raspunde de nervii tuturor dintilor de pe partea dreapta jos, dar si de sensibilitatea a jumatate din buza inferioara si a portiunii corespondente din obraz) ... altfel spus is cam nesimtita la falca dreapta . Durerea si umflatura de nervul acelui dinte is cauzate dar pentru ca alveolarul nu raspunde la comenzi pe mine ma doare de fapt toata jumatatea aia de cap ... O sa imi faca o noua operatie dar mai incolo, sa treaca infectia...
Fi-mea m-a dat gata aseara. O lasasem de vineri seara la mama si aseara am trecut numa sa o vad (ca eram si super-obosita, vineri noapte de stresul operatiei nici n-am putut dormi, si umflata si cu dureri si am zis ca mai bine o mai las la mama decit sa nu ma pot ocupa eu ca lumea de ea) iar cind sa plecam noi, a inceput sa plinga... "Vreau acasha la miniiii, a boculetzu ala de pe Mashasheshtiiiii".... bloculetzul de pe Marasesti e ditai blocalaul cu 9 etaje si 4 scari

Dana
And, yes, I am a blonde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna! De fapt la mine numai buna nu mai e, l-am lasat pe George dormind, a adormit suparat rau ca stie el de ce si saptamana aviatoare ma duc la Sinaia la ceva cursuri, asa ca weekendul il va avea fara mine si va suferi la maxim... Nu precep de ce sufera atat dupa mine in special, desi la maica'mea e mai cocolosit si i se sufla in toate ciorbele posibile, pe cand eu il mai cert si il mai pun la punct. M-am gandit din nou la bona, insa ma las pagubasa, nu o sa il iubeasca nimeni mai mult ca mama mea si nu o sa aiba grija asa de el (experienta verificata)!
Dana, vesti bune de la tine (pe jumate recunosc), insa vad ca e tare nasoala chestia aia care ai avut-o! Poate da Domnul si te "re-simtzeshti" la partea respectiva! Cred ca e tare nasol prin ce treci. Iar Ania... stie ce inseamna acasa... se poate lua de mana cu George al meu, care la telefon zilnic imi povesteste ca vrea sa ma duc "cu tati cu macina ci bina acaci"!
O saptamana buna sucevencelor, Elena

Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

Fetili, iaca vini iarna pishiti noi iarasi... io di fapt am postat acu doar ca sa va urez primaveri frumoase, cu mult soare, multa caldura si mult, mult verde, mai ales in suflete.

Dana
And, yes, I am a blonde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Hei, fetele, vorba Danei, prrrrimaveri frumoase, desi cam dardaim din toate incheieturile!
Numai bine!
Elena

Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput